Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákmunka egyetem mellett?

Diákmunka egyetem mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeptemberben kezdem az egyetemet BCE Gazdmen vagy PSZ szakon és mellett dolgoznom is kéne, csak havi 50-60k ra lenne szükségem, viszont irodában 20-30 óra a minimum, emelett mennyire tudok majd a tanulásra fókuszálni?



2023. júl. 17. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Semennyire. Főleg nem az első évben amikor meg kell szokni az egyetemet. Az első 4 félév a kritikus, ha az megvan akkor már simán vállalható.
2023. júl. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Egyetértek az első válaszolóval. Nappali képzés mellett állandó munkát az első egy-két évben nagyon nem javasolt vállalni, mert a tanulás rovására fog menni. Ha mindenképp dolgoznod kell, akkor alkalmi/hétvégi munkákat keress inkább, vagy kérd át magad levelezőre (ha itt van ilyenre lehetőség).
2023. júl. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

A futárkodást javaslom, az nagyon rugalmas.

Másodévtől dolgoztam rugalmasan homeofficeban szakhoz kapcsolódóan. Nem azért mert kellett a pénz, hanem mert fejlődni akartam. Mondjuk nekem nagyon erős alapjaim voltak, simán ment volna első félévben is valami munka.

Utolsó évben legkésőbb mindenképp dolgozz szakmait, hogy legyen tapasztalatod.


Persze mindez szaktól meg embertől, tanulási stílustól függ.


Én matek BSc-re jártam, az ezzel kapcsolatos tapasztalataimat írtam le.

2023. júl. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Első 2 évben én is csak pénteki vagy hétvégi melókat vállaltam, de harmadik évben is macera volt nappali mellett a heti 25-30 órát összehozni irodában. Nem is a tanulás volt a fő gond mert arra ott volt a hétvége, hanem a cégnél hétköznap 7-18 között dolgoztak elsősorban úgyhogy én is csak ekkor tudtam menni, voltak olyan napok hogy bementem dolgozni át az egyetemre órára majd vissza melózni, az azért utazással együtt szívás. Plusz amit tapasztaltam az alapján inkább a harmadéves hallgatókat részesítik előnyben vagy aki gyakorlatra menne mert nekik már nagyjából megvan az egyetem, ha úgy alakul át tudják venni állományba.


Esetleg duális képzés ha van BCE-n azt érdemes megpályázni, sokat nem fizet de a havi 50-60 megvan plusz első szemesztertől szerzel szakmai gyakorlatot.

2023. júl. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2023. júl. 18. 09:06
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Piacképes szak mellett én inkább diákhitelt vennék fel, első évben. Utána elválik, szokjad meg először az egyetemet.
2023. júl. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Hát én a helyedben próbálnék összeszedni szoctámot, bursára beadnám a pályázatot és megpróbálnék tanulmányit összeszedni. Ezekkel akár 30-40 ezer ft is össze tud jönni havonta.

Célszerű nyáron dolgozni amiből össze tudsz szedni pár 200-300 ezer forintot.

Amiről tudok hogy sok egyetemista csinálta az a plazmaadás, emlékeim szerint kb egy napi bért megkaptak az emberek 1 óráért, plusz hétvégén 1-1 nap alkalmi diákmunka is beleférhet(több nem nagyon mert ahogy előttem mondták az első pár félév nem gyaloggalopp)

De így ha elkezded összeszámolni, támogatások 30k, diákmunka kb 4x10k , ha kell még pénz akkor ott a plazmás dolog ami valszeg olyan 10k lehet/ alkalom, azaz közel 100 ezer ft.


Későbbi félévekben pedig tudsz gyakornokoskodni ami jobban fizet mint a sima diákmunkák, meg valszeg belefér a 20 órázás.

2023. júl. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a javaslatokat!

Szerintem első évbe felveszek Diákhitelt 1et és próbálok olyan jól tanulni, hogy a következő évben átvegyenek ösztöndíjasra, illetve nyáron annyit dolgozni, hogy a nagyját visszafizessem a diákhitel 1nek

2023. júl. 19. 16:14
 9/10 anonim ***** válasza:

Én harmadik félévben kezdtem el irodában dolgozni, először 20 órában (akkor még bejártam a katalógusos gyakorlatokra), aztán 4. félévtől 30-ban (itt már egyéni tanrenddel, 1 tanórára jártam be ami érdekelt).


Nekem speciel jobb átlagom lett, mint a korábbi félévekben, de kemény volt. Zh időszakban 4 körül hazaértem, ettem, aludtam 2 órát, szenvedtem 1,5-et, tanultam kb 9-től éjfélig, mentem aludni, 5-kor keltem és kezdtem előlről. Vacak volt látni, hogy szobatársaim hajnalig buliznak, másnap meg 10-ig alszanak, de a fizunap meg jól esett. Meg bízok benne, hogy diploma után tényleges előny lesz, hogy már van 2,5 év szakmai tapasztalatom egy nagy multinál.


Viszont nálunk nagyon egyetemista-barát a munkahely, munkaidőkeretben dolgozunk, stb

2023. júl. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 bigboy99341 válasza:
Én egyetem mellett hétvégente vállaltam, hétfő-csütörtökig tanulás, aztán munka. Na ezt nem ajánlom senkinek, mert meglett az eredménye. Ha heti 1-2 előadásod van, akkor simán lehet vállalni, addig nem ajánlom
2023. júl. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!