Érdemes szoftvertesztelő tanfolyamot elkezdeni vagy kellő lelkesedéssel autodidakta mód is működhet?
Mivel az ISTQB vizsgára fel lehet készülni intézmény nélkül is, ezért úgy látom, hogy nem feltétlen kell iskolában végig járni az utat.
Viszont egy tanfolyam 500e ft -1,5M Ft között van. Nem tudom, hogy tud-e annyi pluszt nyújtani, minthogy önállóan, kellő lelkesedéssel elkezdi az ember csinálni?
Nagyon érdekel a terület és nem a pénz része mozgat meg. Át szeretném képezni magam és úgy érzem közel áll hozzám. Ha van értelme akkor egy iskolát is elkezdenék, de ahogy elnéztem nagyon sok kurzust lehet már online kisebb összegekért megvásárolni, valamint a youtube is tele van magyar és angol nyelvű oktatási anyaggal.
"Nagyon érdekel a terület és nem a pénz része mozgat meg"
Akkor igen, mivel most hatalmas pangás van a piacon, számolni kell vele hogy egy junior állásra érkezik 500-600 önéletrajz amiből kiválasztják azt az egyetlen jelentkezőt akit felvesznek. Plusz pályakezdő állás is alig van.
Szóval elhelyezkedni vélhetően hónapokig vagy évekig sem fogsz tudni, de ha hobbiként / kikapcsolódásként tekintesz rá mint az emberek például a gitározásra vagy sportolásra akkor teljesen jó és érdemes belevágni.
"Akkor igen, mivel most hatalmas pangás van a piacon, számolni kell vele hogy egy junior állásra érkezik 500-600 önéletrajz"
Teljesen 😂😂😂
140 állásból 130 Senior a maradék 10 pedig Medior.
A HR-es fejvadászok pedig a tapasztalattal rendelkezőkre vadásznak akiket ha felvesznek egyből értéket teremt, nem azokat vadásszák akik még életükben nem csináltak 1 tesztet sem ipari környezetben.
Másfelől 140 állás édeskevés ha több ezer ezren keresnek munkát. Esélyed sincs egy olyannal szemben aki egyetemen tesztelésre szakosodott, tesztelésből írt szakdogát / TDK és szerzett gyakornokként tapasztalatot valami nevesebb cégnél. Te ha a mostani helyzetben beadod az önéletrajzodat olyan paraméterekkel hogy érettségi + ISTQB vizsga még csak meg vissza sem fognak jelezni.
Biztos nem 130 senior, mert végignéztem, fele nagyjából junior volt. A többi meg medior vagy automatizált.
Nem szeretem az ilyen negatív embereket, amilyen te is vagy 5-ös válaszoló.
Nem nézel utána a dolgoknak, csak nyomod a rizsát, ha ennyire pesszimista vagy az élettel kapcsolatban akkor próbálj egy kis pozitív attitűdöt gyakorolni. Neked és a környezetednek is jobb lesz, hidd el. :)
Én programozó matematikus végzettséggel 17 éve dolgozom az IT szektorban és többek között a szakmai interjú lebonyolításáért felelek, úgyhogy ki merem jelenteni hogy van rálátásom az IT piacra, többek között a tesztelői szegmensre, még ha én elsősorban szoftverfejlesztőket interjúztatok és jómagam is szoftverfejlesztő vagyok.
Objektív jelleggel írtam le a tapasztalataimat, ugyanis sokan tévhitben vannak a szektorral kapcsolatban és akiknek 0 tapasztalatuk van valamint a "csodaképzések" marketingszövegeiből tájékozódnak azokat eléggé arcon szokta csapni a valóság amikor x évig nem találnak normális munkát. COVID óta jelentősen átalakult az IT piac, míg a 2010-es években valóban olyan égető szükség volt a szakemberekre hogy már egy motivált jelentkezőnek is örültek a céget akit szívesen betanítottak csak valaki végezze el a munkát, addigra 2023-ban évente 15 000 ember jelentkezik egyetemi képzésekre és mellette több 10 000 ember próbálkozik egyéb módon - bootcamp, FOKSZ, OKJ, autodidakta stb... szóval kedvük szerint válogathatnak a "jobbnál-jobb" jelentkezők közül a cégek és nem kell zseninek lenni hogy magadtól is rájöjj hogy ha több 100 önéletrajz érkezik be egy pozícióra akkor a hierarchia csúcsán nem azok állnak akiknek nincs semmi tapasztalata.
Ahol dolgozom a HR osztály olyan szűrőt alkalmaz, hogy megnézi a jelentkező önéletrajzát - amennyiben nincs diplomája, nyelvvizsgája akkor azonnal kukázzák az önéletrajzot, a maradék emberek közül pedig az alapján rangsorolnak hogy kinek van nevesebb cégnél és nagyobb tapasztalata, majd a legjobb jelentkezők jutnak be a szakmai interjú részre. Senkinek nincs annyi ideje hogy végighallgassa az összes pályázót egy több százszoros túljelentkezés esetén és mostanra a cégek megengedhetik azt a luxust hogy előszűrjék a jelentkezőket.
Továbbá ha ennyire magabiztos vagy a dolgodban akkor nem értem, hogy miért írtál ki kérdést azzal kapcsolatban, hogy érdemes-e szoftvertesztelőnek tanulni... feltételeztem hogy szakmabeliek véleményére voltál kíváncsi ezért írtam le hogy mire számíthatsz de ha neked meggyözőbb a milliós tandíjakért tesztelői képzést kínálók hirdetése hogy milliomos leszel a kurzus elvégzését követően és borzasztó nagy hiány van informatikusokból akkor hajrá, sok sikert! (halkan azért megjegyzem ha másfél év után sem tudsz elhelyezkedni mint pályakezdő akkor azért gondolkodj el rajta hogy lehet mégsem az attitűdömmel volt a baj)
"Érdemes szoftvertesztelő tanfolyamot elkezdeni vagy kellő lelkesedéssel autodidakta mód is működhet?"
a szoftvertesztelést meg tudod tanulni autodidakta módon is alacsony szinten de garantáltan munkanélküli maradsz
Bárhogy is lesz, belevágok egy tanfolyamba.
Szeptemberi kezdéssel indul 320 óra 6 hónapos képzés, ha nem sikerül állást találni akkor folytatom az irodai melót. A tanfolyam meg jó lesz ahhoz, hogy folytassam a továbbiakban autodidakta vagy kurzusok megvásárlásával.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!