Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám végre elérni hogy...

Hogy tudnám végre elérni hogy erőt vegyek magamon és leüljek tanulni? (bővebben lent )

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az a helyzet hogy (tanárom elmondása szerint nem vagyok én hülye csak ba***k leülni tanulni )nem igazán megy ez a tanulás dolog. 17éves vagyok és oké megvan a ~4es átlag de ez nem elég ,tudom hogy több kéne és szeretném is de valahogy nincs lelki erőm leülni és tanulni. Inkább gép előtt görnyedek csak hogy teljen az idő. Persze ezen is kéne valahogy változtatnom, hogy ne legyek ennyire " függő". Van valami tippetek, esetleg aki hasonló helyzetben van /volt , hogy oldotta meg ? =/ köszi a segítséget .
2010. okt. 10. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy leülsz tanulni.
2010. okt. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lekell kapcsolnod a gépet és kényszeríteni magad. Rohadt nehéz de ez van.
2010. okt. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szokd meg, hogy minden nap, mondjuk 16:38-kor leülsz tanulni. Ha törik, ha szakad. 17:30-45-ig szünet, majd 18:30-ig tanul.

Alakts ki szertartást. Pl. uzsonna- tea és beszélgetés - zene beállítása - ceruzahegyezés - elpakolás az íróasztalon.

Minden nap ugyanabban az időben, ugyanúgy. Csak az első két hét nehéz, aztán már ösztönösen, mint a szódás lova magadtól ezt csinálod.

Fogod tudni, hogy csak két órád van, így sokkal hatékonyabb leszel.

A megszokás nagyon nagy úr - és nagyon nagy segítő. Két hétig szigorúan, ne hagyj ki egy napot sem, mondd le a programodat is, most ez a legfontosabb. Akár kérj segítséget, aki elküld ebben a percben.

Utána menni fog magától.

Ne tanulj a géppel egy szobában. A fiam is rászokott, és engem kért meg, hoyg rendezzük át. Átvittem e gépet mi szobánkba, így csak akkor jött át, ha tényleg gépezni akart. Nem csak kábulatból. Ellopja a gép az időt, és nagyon kifáraszt szellemileg.

2010. okt. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Jézusom, pont olyan vagy mint én. :D Én is itt görnyedek a gép előtt 2 napja, mintsem készüljek a számvitel zhra ami kedden lesz és 340 oldalnyi könyvet kéne tudni. :D Mindig is rühelltem tanulni, de vmiért mindig piszok nagy mázlival, még jobb érettségit, dogákat írtam, mint aki tanult. :) Amúgy én azt vettem észre hogyha leülök és elkezdek tanulni akkor már jó, meg végülis nem rossz. Csak elkezdeni nehéz. Vegyél hatalmas erőt magadon és kezdd el és menni fog. :)

19L

2010. okt. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szóval kérj segítséget. Anyukától. Ha nincs otthon, csörögjön rád!
2010. okt. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az összes választ :) azthiszem így már menni fog :))
2010. okt. 10. 19:05
 7/8 anonim válasza:
7 óra előtt ne kapcsold be a gépet és kezdj el sportolni járni. Ne a tanuláson legyen a lényeg mert attól hogy több időt töltesz tanulással még nem megy a fejedbe a tananyag ha már a szg is elveszi a figyelmed. Amikor hazaérsz edzésről olyankor még friss az agy (fizikai munka gyorsítja a vérkeringést, sport után a legkönnyebb tanulni) és várakozás nélkül ülj le tanulni, és olvasd el a tananyagot amit aznap kaptál (ne másnapra tanulj) ez az élet babocsainéni
2010. okt. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a választ :) kipróbálom
2010. okt. 20. 21:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!