Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jó tanulók, hogyan tanultok?

Jó tanulók, hogyan tanultok?

Figyelt kérdés

Vagy esetleg tudnátok módszereket/tippeket mondani amivel könnyebb a tanulás,mert az idei évben elhatároztam hogy most jóbb lesz a bizim de már az elején beszereztem néhány rossz jegyet és már kezd elegem lenni belőle hogy mindig rossz módszerrel próbálkozom vagy pedig teljesen kimerítem magam...

15/L


2010. okt. 10. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Én humán dolgokból nagyon jó vagyok. Amit mond a tanár, azt egyből meg is jegyzem. Csak témazáróra szoktam átolvasni az anyagot. Szóval ez nálam inkább annak tudható be, hogy figyelek órán és így könnyen megjegyzem.
2010. okt. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Velem is ez van. Meg jók is a képességeim. Akármiből 5-ös lehetnék, ha mindenből egy kicsit jobban tanulnék. De hát.... lusta vagyok. Nincs különösebb módszerem.

Talán annyi, hogy nem úgy csinálom a leckét, hogy amit pl. szerdán feladnak, azt szerdán csinálom meg, hanem szerdán tanulok csütörtökre. Előbb mindig az írásbelit csinálom meg, aztán szóbelizek. Biológiából, történelemből pedig úgy, hogy próbálom magamnak leegyszerűsíteni. Elolvasok egy kis részt, "azt lefordítom a saját nyelvemre" és úgy megyek tovább. A végén pedig a fontosabb fogalmakat még egyszer átveszem.


Remélem tudtam valami hasznosat írni! :)

2010. okt. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2010. okt. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Hát én 14/F vagyok.Elég különcnek tartom magam mivel én elolvasom a leckét és puff tudom.

Pl:Biosz

Fizika

Töri

Kémia

Viszont földrajznál és irodalomnál ez nem jön be ....

Matek kedvenc tantárgyam,el sem olvasom órán is alig-alig

figyelek mégis kitűnő tanuló vagyok.

Lehet mondani stréber nem érdekel.

Amúgy mi a hobbid?

ez azért fontos mert hozzá járulhat a lelki megnyugváshoz

(ez nem zöldség ez tény)

Én pl modellezek

Azt javaslom próbálj rajzolni festeni sportolni.

Ha csak msn megy nálad egész délután/este akkor az elvonja a figyelmedet zavar a tanulásban.

Gondolom sokan írják majd hogy öcsi stréber vagy

2010. okt. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

14/F csak a te korosztályodban égő ha valaki kitünő,az idősebbek vagy a felnőttek már tudják,hogy megéri jól tanulni és inkább megbecsülik vagy irigykednek arra aki jó tanuló (felsőoktatásban is). Úgyhogy ne szégyelld,te majd válogathatsz a jobbnál jobb egyetemek közül 18 évesen,a többiek meg mehetnek fizetősre vagy kasszázni a teszkóba.


Én is jól tanulok,20 éves vagyok és a módszerem: órán minél jobban probálok koncentrálni,igy elég sok megragad . Otthon esténként,buszon,metrón stb olvasgatom a fontosabb anyagokat,nem magolom csak olvasom értve. Lényeg ha vizsgázok pl valamelyik tárgyamból,akkor nem vizsga előtt 2 nappal kedzek el 600 oldalt bemagolni,hanem év elejétől folyamatosan olvasgatom . Így sokkal jobban megjegyzem mintha egyszerre kéne bevágni.És annyira nem is megterhelő.


Ami még segithet,ha készitesz magadnak egy rövid vázlatot az anyagból,a kulcsszavakat kihuzod szövegkiemelővel.Én ezekre pl mindig vissza tudok emlékezni,hogy melyik szó hol volt a lapon,hogy jöttek egymás után a témák stb

2010. okt. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!