Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki volt/van esetleg hasonló...

Ki volt/van esetleg hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Kifejtem itt

Általános iskolából továbbmentem egy jó gimibe, viszont beilleszkedési problémából adódóan meggondolatlanul átmentem egy nagyon gyenge szakképzőbe és ez életem eddigi legrosszabb döntése volt.

Hamar kiderült hogy ez nem az én szintem és most nagyon megszívtam de hát mostmár kihozom ebből a legjobbat, megoldom. A képességeimmel sosem volt baj, csak sajnos itt nem vesznek komolyan egy ilyen diákot, a többi gyenge teljesítményű között.

Komoly céljaim vannak, egyetemre tervezek majd menni a közeljövőben. Már egy szakmát megszereztem itt és most fogok érettségizni. De semmi felkészítés tehát nagyon tapasztalom a rossz döntésem hátrányait. A legtöbben, sőt szinte mindenki aki egyetemre tervez menni, gimibe jár ahol van rendes komoly felkészítés fakultáció meg minden egyéb. Viszont itt meg semmi mert nagyon gyenge hely.

Tehát most érettségizek, szerettem volna jelentkezni emeltre mert ugye egyetemre kell. De annyira nem vesznek komolyan a tanárok és az a legszomorúbb hogy maga az igazgató sem, annyira nem tetszett neki hogy én bármiből is emeltezzek hogy ilyen olyan indokokkal nem is engedélyezte a jelentkezésem meg a kedvemet is teljesen elvette tehát így elvette tőlem a lehetőséget hogy emelten érettségizhessek adott tárgyból. Más komoly helyeken megbecsülik az ilyen ambíciózus jó eszű tanulókat és biztatják, ellenben itt teljesen érdektelenséget mutatnak az irányomba és ahelyett hogy ösztönöznének inkább lebeszélnek amiről csak tudnak. Sosem hittem volna hogy létezhet ilyen.

Szóval most csak egy “alap” érettségit fogok megcsinálni amit alapból kell mindenkinek tehát semmi emelt. Beletörődtem nem tudok mit kezdeni most ezzel, később majd megcsinálom hogy bekerülhessek a kívánt egyetemre.

Természetesen ugyanúgy felkészülök magamtól is ezekre a középszintű tárgyakra önállóan. Nem tántorít el a tanárok degradáló komolytalan hozzáállása, nekem nem akadály hogy nem segítenek. Rendeltem nagyon jó érettségis könyveket és azóta azokból is tanulok, készülök, korábbi érettségi feladatsorokkal gyakorolok, hasznos videokat nézek stb. Nyilván majd az emelt lesz az ami nekem igazán számít, de most is jó eredményt szeretnék elérni.

Mert a tanáraim tényleg nem segítőkészek, muszáj vagyok magamra hagyatkozni. Ha kérdeznek a céljaimról vagy akár csak szóba hozom az emeltet, gúnyos stílusban lebeszélnek rögtön. A matektanárom pl a napokban megkérdezte tőlünk hogy mit gyakoroljunk még, mit nézzünk át. Én felhoztam a koordináta geometriát és a térgeometriát hogy az sok van benne és nagy arányban számít. De nem érdekelte, azt mondta de nem tudjátok megtanulni. Meg ő eleve úgy áll hozzá hogy azt mondta nekünk ne kezdjünk bele a nagypontos feladatokba majd. Arra nem is fektet hangsúlyt egyáltalán. De azt nem értem hogy ha a többiekkel ilyenek is (mert az osztályom többi tagja meg úgy az egész suli diákjai tényleg nagyon gyengék, oké hogy nekik nem tud tanítani semmit mert az alapokat sem tudják), de velem miért. Miért vesznek engem is eleve egy kalap alá a többiekkel, mikor amúgy nagyon is tisztában vannak vele hogy én többre vagyok képes és hajtok is azért hogy jó eredményeket érjek el. Mindig hangoztatják hogy én más szinten vagyok a többitől de mégis ilyen mértékű érdektelenséggel vannak felém. Nagyon rosszul esik de nem hagyom hogy lehúzzanak. Igazából őszintén megmondom én azt is kinézem hogy szándékosan krtikusabban fognak értékelni az érettségin hogy “keresztbe tegyenek”. Nem tudom mi ez náluk tényleg, de rendesen azt érzem hogy ellenem vannak. És nagyon is sok múlik az értékelő tanárok hozzáállásán is ami nagyban befolyásolhatja az eredményt negatív irányban.. Kihozom a tőlem telhetőt, de félek hogy lehet jobb eredményt érnék el és mondjuk ami 5-öst érne, lehet 3-asra fogják értékelni direkt is. Nagyon sok múlik a tanárok javításán is. Ezt osztálytársaim is mondták, észrevették hogy “nagyok izé veled ez meg az a tanár, kibeszélnek hogy álomvilágban élsz nehogy lerontsák az érettségid vagy valami”

Lehet most aki ezt itt elolvassa nevet egyet és hülyének meg gyerekesnek néz vagy rosszindulatot vél felfedezni az írásomban a tanárok iránt de nem, semmi ilyen.

Annyi érdekelne hogy veletek volt-e ilyesmi már? Hogy nehéz helyzetben voltatok, nehéz volt felkészülni?

Illetve ha van valami jó tanácsotok az érettségivel kapcsolatban akkor azt megköszönöm. A matek és az angol számít nekem igazából nagyon, ezekre megyek rá, magas %-ot szeretnék elérni és azon vagyok, rengeteget készülök.



2023. ápr. 20. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
ne engedd el az emelt erettsegit, ha kell a szuleiddel jelentkezzel, azt legalabb nem veluk kell csinalni
2023. ápr. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy az igazgató megtiltotta? Max más iskolába mész emeltezni.


Angolul tudsz önszántadból készülni, matekból meg oldd meg a korábbi összes feladatsort meg nézz Retkes Péter videókat. Az meg hogy lerontják hülyeség, mert ha úgy van bennt a megoldókulcsban, akkor el kell fogadniuk. Te is meg fogod majd tekinteni az erettsegidet és fellebbezni is tudsz.

2023. ápr. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs normál felkészítés akkor már halott ügy. Nem kell kétségbeesni jövőre szépen átmész egy normális iskolába vagy esti tagozatra és kérsz megfelelő embeektől megfelelő felkészítést és akkor jövőre jobban felkészülve megcsinálod rendesen úgy az érettsgit ami kell az egyetemi felvételihez. Most nyilván 1 éved kb megy a kukába, de ezen ne görcsölj, lesz időd normálisan felkészülni és akkor jobb lesz majd.
2023. ápr. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#2

Igen, sajnos az igazgatóm nem engedélyezte. Egy olyan tárgyból akartam emeltezni amit már a szakmán tanultam ebben az iskolában. Az csak egy 3 éves sima szakmai képzés volt, és azt mondta abban a képzésben amiben én tanultam, az nem fedi le az emelt érettségi követelményeit. Tehát nem egy tanulósabb technikumi vagy gimnáziumi képzésben tanultam így most ez nem lehetséges. Nem tudom ez mennyire igaz mert én erről nem hallottam még, meg nem is mutatott erről semmilyen leírást amiben ez meg lenne határozva. Ez a tárgy a kereskedelmi ismeretek, amit én már tanultam a kereskedő szakmán. Úgy gondoltam ebből lenne érdemes emelteznem mert ebben jártas vagyok, megvan az az előnyöm ami más tárgynál nem lenne meg. A multkoriban felhívtam az oktatási hivatal érettségi ügyintéző részlegét, és ők meg azt mondták nyugodtan jelentkezhetek rá és tehetek belőle emelt érettségit. De az igazgató meg ilyen indokokkal nem engedte.

Ez nem úgy megy, hogy akkor másik iskolában jelentkeztem volna rá, mert itt van tanulói jogviszonyom, mindenkinek a saját intézményében kell jelentkezni.

Igen ezeket csinálom, angolból is magamtól készülök, matekból meg korábbi érettségi feladatsorokat oldok meg és retkes péter videokat is nézek, rapidmatek, bede anna stb.


#3

Ez sem így megy. Már nem megyek át sehova, nem húzom az időm tovább. Felesleges lenne átmenni máshova megint érettségi képzésben tanulni ami kb vagy 2 év lenne legalább, úgyhogy már megszereztem addigra az érettségit. Nekem csak az a célom hogy emeltezhessek adott tárgyból. Ezt magántanárral is megtudom oldani, hatalmas segítség lesz. Most leteszem ezt a közép érettségit aztán majd később emeltezek. Így nyilván tovább húzódik az időm hogy most nem tudtam emelt érettségit tenni, leghamarabb ősszel tudnék, utána meg jövő májusban. Így 1 évem kiesik, addig dolgozni fogok meg magántanárhoz megyek és úgy készülök majd fel az emeltre. Tehát 2024 őszén fogom kezdeni az egyetemet. Már 2024-től megváltozik a felvételi, más lesz a pontszámítás. A középszintű érettségi elért %-os eredményének 2/3-a fog számítani, az emeltszintű elért %-os eredménye meg ugyanannyi marad pontban is. És két emelt együttesen fog érni plusz 50 pontot. Már nem lesz különválasztva hogy emeltenként 50-50 pont. Egy középért és egy emeltért nem fog plusz 50 pont járni, csak 2 emeltért. Tehát 2-ből fogok emeltezni, kereskedelmi ismeretek meg angol. Az érettségi eredmények kétszerezése lesz nekem a legkedvezőbb. Azon leszek hogy az emelteken minél magasabb %-ot elérjek, emellett az adható 100 többletpontot is ki tudom maxolni. Így jó eséllyel be fogok kerülni remélhetőleg.

Szóval amit most fogok megcsinálni középszintű érettségit, semmit nem fog számítani. Csak hogy megvan és kész, ami után majd tehetek emeltet is.

2023. ápr. 23. 13:33
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha azt az emeltet elfogadják az egyetemen plusz pontként, akkor tanulhattad azt egy legalja iskolában is, az 50 pont az 50 pont...


Én egy másik tárgyból emelteztem és elküldtek Szombathelyről Győrbe megírni.


Az igazgató átb*szott téged.

2023. ápr. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ő azt mondta, hogy maga az emelt érettségire való jelentkezéshez vannak olyan követelmények amikhez az én 3 éves sima szakmai képzésben tanult tárgyam nem megfelelő.

Tehát hogy olyan jelentkezhet emelt érettségire, aki emelt óraszámban tanulta azt a tárgyat, nem egy sima szakmain.

Amúgy szerintem is átvágott mert ilyet sose hallottam még hogy ilyen követelmények lennének egy érettségi tárggyal kapcsolatban. De én megtettem érte mindent, próbálkoztam mentem érte hogy jelentkezhessek de ő csak úgy lazán törölte azt a tárgyat a jelentkezésemben. Ez egy ilyen gyenge hely, gyenge igazgatóval..

2023. ápr. 23. 13:45
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Emelt óraszám azt jelenti, hogy bejárt mondjuk heti szinten 2 két órára?


Mert ha ezt jelenti, akkor átvert. Olyan emeltre jelentkezel, amire akarsz.

2023. ápr. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Heti szinten + két órára*
2023. ápr. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!