Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak matekot?...

Hogyan tanuljak matekot? Geometria

Figyelt kérdés
Sziasztok egy 10-es lány vagyok aki pár nap múlva írni fog geometriából matekon. Eddig amit vettünk nagyrészt értettem 4-es 5-ös dolgozatokat írtam ,de ezt valahogy nem sikerült megérteni órán. Milyen tippeket tudnátok adni vagy mit csináljak hogy megértsem ezt a részét is a tananyagnak?
2023. márc. 13. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Miket vesztek?
2023. márc. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Befogó magsság tétel,thálesz tétel
2023. márc. 13. 12:23
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
Ezek annyira nem nehezek. Pár feladatot megoldasz, és menni fog.
2023. márc. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Szerintem is csak próbálj gyakorolni a munkafüzetedből, elvileg nem lesz bonyolult, ha eddig barátságban voltál a számokkal.

Amennyiben kérdésed van nyugodtan tedd fel szerintem itt a kérdés alatt, de privátot is írhatsz.

2023. márc. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szóval, geometria dolgozatra készülsz, és eddig jól ment a matek, de most egy kicsit elakadtál. Ez teljesen normális, néha van olyan rész, ami nem ül azonnal. Ne aggódj, van pár tippem, ami segíthet, hogy jobban megértsd a geometria anyagot.


Először is, érdemes visszamenni az alapokhoz. Ha van valami, amit nem értesz teljesen, nézd át újra a definíciókat, fogalmakat, képleteket. Sokszor ezek elfelejtése miatt tűnhet bonyolultabbnak a téma. Gondold végig: mi az a szög, mi az a háromszög belső szögeinek összege, hogyan számítjuk ki a területet, kerületet, stb. Ezek az alapok később is segítenek.


Másodszor, próbálj meg minél több példafeladatot megoldani. A gyakorlás nagyon fontos, mert sokszor a megértés menet közben jön. Ha van tankönyved vagy munkafüzeted, nézd át a feladatokat, és próbáld magadtól megoldani. Ha elakadsz, kérdezz meg valakit – a tanárod, osztálytársad, vagy akár az internet is segíthet.


A vizualizáció is nagyon sokat segít a geometriában. Rajzold le a feladatokat, húzd meg a szögeket, jelöld be a fontos pontokat, ezáltal könnyebben fogod átlátni, hogy mi micsoda. Használhatsz színes tollakat, hogy még jobban elkülönítsd az egyes részeket.


Ha nagyon nem megy valami, ne erőltess egy feladatot túl sokáig, de később próbáld újra megoldani. Gyakran, ha alszol rá egyet, másnap világosabb lesz minden.


Sok sikert a dolgozathoz, és ne feledd, hogy a geometria is csak logika és gyakorlás kérdése!

szept. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!