Mi az oka annak,hogy ennyien akarnak sokadik diplomaként jogász végzettséget szerezni,úgy hogy csak egy sima foglalkozásdoktori a motiváció?
"meg akik elvégzik, azok bizony tudnak valamit"
Jaja egy jogász nagyon sokat tud, némelyik egy szerződést nem tud normálisan megírni. Én a jogot, mint foglalkozásdoktorit nem tartom egyenrangúnak az orvosi foglalkozásdoktorival, nem véletlen van ennyi jogász, hogy telítettség van. Magolni bárki tud, csak türelem kell hozzá, és ne gyere kamu szöveggel, hogy a jog nem magolásból áll, mert logika is kell hozzá bla bla bla... mert a végzettek egy részének gondolkodása nem ezt mutatja úgyhogy...
"Miért, ez nem logikus?"
Egyáltalán nem logikus. Meg lehet nézni egy orvosira készülő és egy jogra készülő hozzáállását. Orvosira már középsuli elejétől kezdve tudatosan készülnek sokan biológiából, kémiából, és sose olvasol olyan kérdést szinte itt sem, hogy hol a legkönnyebb elvégezni az orvosit, meg hol kell legkevesebbett tanulni. Sőt, multkor is olyan kérdés volt, hogy hol színvonalasabb a képzés. Érdekes, hogy orvosisok inkább jó értelemben akarnak színvonalat, jogra készülők közül meg nagyrészt kibúvókat keresnek többségben, hogy hol lehet könnyen elvégezni. Ez nagyon jól mutatja a két szakra jelentkezők hozzáállását, ennyire felhígult a jogász szakma, és ennyire nem is érdekli a jelentkezők nagy részét, hogy mit kezd vele, csak legyen meg a két betű. Ez mindent elmond.
7: Nem nehéz, meg nincs felelősség? 1.Már római jognál öngyilkos lennél, akkora az anyag. 2.Sok tízmilliós felelősségbiztosítás egy sima kis ügyvédi iroda is, és ha valamit elrontasz, a SAJAT vagyonoddal felelsz. 3.A jog már akkor is tudomány volt, amikor a gyógyszerészet max. méregkeverésnek számított.
Amúgy én mindenhol megszüntetném a foglalkozásdoktorit (elsőnek orvosin), mert tényleg a PhD ér csak valamit. (Nekem jogi foglalkozásdoktorim és PhD-m is van). Amúgy felesleges az orvosi nagyképűség, mert egyetemi orvoskar csak 1769 óta van Magyarországon, míg jogi 1667 óta. (És kánonjogot már az 1260-as években is oktattak Veszprémben, a főiskolán, még a középkori egyetemalapítások előtt). Aki pedig azt állítja, hogy értés nélkül ér valamit a jogi diploma, hazudik. Aki nem érti, nem látja át a jogot, nem fog benne tudni sem elméletben kutatni, sem gyakorlatban dolgozni. Azért merész az a feltételezést, hogy azért, mert ti valamit tudtok a természettudományról, már rögtön a humántudományt is átlátjátok. Vagy a jogi gondolkodást, amelyhez semmi közötök. Nem tudom, mi zajlik a házatok táján, de ez a pökhendiség nem szimpatikus. Szentgyörgyi, vagy Karikó Katalin szerény jellem az ő példájuk lebegjen fennen.
11: “Jaja, egy jogász nagyon sokat tud, némelyik egy szerződést sem tud megírni.”
Ennek mintájára: Némelyik orvos nagyon sokat tud, egyesek egy receptet sem tudnak megírni. Diplomás gyógyszerfelírók. Mindent csak a vérképből akarnak megtudni, holott a fizikális vizsgálat oktatása (valaha) a magyar orvosi egyetemek erőssége volt. Megyek a gyógyulófélben levő ujjammal kötéscserére a traumatológushoz, aki akkor lát először, 1 másodpercre ránéz, a nővér köti be.
Kérdező!
Nem tudtom, honnan szedted ezt a baromságot, de ez úgy hülyeség, ahogy van!!!!
Én 2010 óta vagyok jogász, (és ezt is csinálom hivatásként) de, már az én időmben sem a dr. címért jártunk egyetemre!
Már csak azért, mert elég hamar rájön már az I. éves joghallgató, hogy nem elég csak tanulni és - mellette - nagyon szerencsésnek is lenni... gondolkodni is kell, már zh kérdéseknél is.
A vizsgán meg különösen!
Az anyagmennyiségről nem is beszélve! Sokan egész életükbe nem tanultak annyit, mint a joghallgatók egy fél év alatt (és általában pont ilyenek pofáznak a tanulásról....).
Aki csak a címért csinálná, az nem tudná végigcsinálni.... még az első félévet se élné túl!!!
Azt meg hagyjuk, hogy mekkora szívás utánna az elhelyezkedés!
Ügyészség, bíróság -alapelvárás a nagyon jó tanulmányi átlag és a tudományos versenyek ( Ja, ezt a jogi karon senki nem mondta, csak a végzés után derült ki...)
ügyvédség - ügyvédjelöltnek lenni, hát van jó oldala, de egyébként totál szívás az egész (én ez voltam a jogi szakvizsgáig).
Közjegyző - kihalásos alap
bírósági végrehajtó - ez még esetleg járható út, de speciális terület.
Közigazgatás - a legtöbb végzett jogászt ez szívja fel még mindig, de ide inkább csak jogvégzett kell és lóf@szt se keresel.
a 11 - es meg egy előítéletekkel terhes idióta barom!
Rózsaszín fingja sincs a jogról, sem mint szakmáról, sem mint tudományterületről!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!