Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik iskolát válasszam?...

Melyik iskolát válasszam? BME, ELTE vagy PTE? (matematika) Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2010. okt. 3. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

ELTEn elég elismert tanárok vannak, akik nevek a szakterületükön. Tudományos szempontból szerintem itt a legerősebb a tanári kar, és ezt is maga után vonja, hogy elég ismertek (az azért úgy a világon sehol nem hangzik rosszul, hogy egy Lovásznál tanultál), és elég széles ismeretségi körük van a nemzetközi tudományos körökben, ami jól jöhet, ha kutató akarsz lenni. Ráadásul a Rényi matek intézetből is tanítanak ott, így talán könnyebb ilyen irányba kapcsolatot építeni. Elméleti matematikusnak szerintem ide érdemes menni.


A BMEn inkább alkalmazott irányba viszik, amit mindenképpen előnyként szoktak velük kapcsolatban, az az, hogy a cégekkel nagyon jó kapcsolatrendszerük van, ez persze megint az alkalmazottabb irányba menőket érinti inkább. Talán alk. matekosként lehet, hogy megéri meggondolni, hogy ide menjen inkább az ember.


A PTE-ről nem sokat tudok, de szerintem ha egyéb szempont nem számít (pl. az közelebb van), akkor én inkább a másik kettőben gondolkodnék. Már csak azért is, mert Pesten van a Rényi matek intézet (ahol szoktak lenni előadások), ha jönnek külföldi neves emberkék egy két előadást tartani, akkor Pestre jönnek, ha valami érdekes van, az leginkább itt lesz várhatóan.

2010. okt. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
gyere szombathelyre (NYME)! én is ide járok matek szakra. tök frankó, kicsi szak. mi most első félévben 8an vagyunk. így itt nem "gyilkolják" a diákokat.
2010. okt. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Utolsó! Írnál többet az egyetemről?

Kezd érdekelni :)

Ide is írhatod, vagy ha gondolod, küldj e-mailt.

Előre is köszönöm! :)

2010. okt. 5. 14:59
 4/8 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok: mit szeretnél tudni?

én már jártam "nagy egyetemre" (igaz ott nem matek szakra), de az nagyon nem jött be. ott az első 3 félévbe nem is vagy ember, csak egy neptunkód a sokezerből. direkt arra mennek, hogy lemorzsoljanak egy csomó embert. ráadásul óriási előny, hogy itt csak 8an vagyunk a matekos órákon, míg ott analízis elméleten 300an ültünk egy hatalmas előadóba. gondolhatod, hogy lehet úgy ilyen szintű matekot tanulni. hát sehogy. de itt most egész klassz. tényleg értünk vannak a tanárok, az a céljuk, hogy megértsük azt, amit értenünk kell. ráadásul matekhoz nincs szükség, komoly felszerelésre, laborra, így még az se lehet kifogás, hogy gazdag sulinak jobb szerkói lennének.

elvileg itt találsz egy rövidfilmet a szakról: [link]

2010. okt. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, milyen szakirányban gondolkodsz? Matematikus, Alk. mat., tanár? Később esetleg pénzügyi matematikus?
2010. okt. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)


Igazából még nem tudom... Elméletileg tanár, de a többi lehetőségről nem pontosan tudom, hogy mit takarnak, és hogy mennyire lehet velük elhelyezkedni :-/

2010. okt. 5. 21:30
 7/8 anonim ***** válasza:
ha tanár, akkor lényegében mindegy milyen egyetem, azt a mélységű és szintű matekot valszeg mindenhol ugyanúgy megkapod.
2010. okt. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
PTE
2018. szept. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!