Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért ilyen az oktatási rendszer?

Miért ilyen az oktatási rendszer?

Figyelt kérdés

Kezdésként el szeretném mondani, hogy én egy 21 éves srác vagyok és idén júniusban szerzetem meg az elő okj-mat (55okj műszaki informatika mérnökasszisztens).Egy vidéki suliban végeztem el ezt a képzést és a véleményem hát kicsit elszomorító. Ugyanis az elmúlt 2 évbe nem tanultunk szinte semmit. Az egyik tanár az órákra be se jött, vagy másik nem értett semmihez,a harmadiknak meg nem volt kedve tanítani és még sorolhatnám…..Szóval egyenlő volt a 0-val az egész. Ezért nem is vagyok büszke erre a végzettségemre, ugyanis hiába van papírom róla ha nem értek hozzá. Még az igazgató se törődött a problémáinkkal. De úgy voltam vele, hogy ha elvégzem akkor legalább 30+ pontot jelen a felvételin (így is lett). Jelenleg egy főiskolába tanulok villamosmérnök asszisztens szakon.(tudom nem diplomás szak de úgy gondoltam hogy ez talán érni fog valamit). Tévedtem. Még csak most kezdtem el a sulit de már látom, hogy itt is mindent megtanítanak csak a lényeget nem. Órákon a tanárok nem is a tananyagról beszélnek, hanem az életükről.(hol és mit csinált stb).Gyakorlati órán meg a tanár feladja a feladatot és csak annyit mond hogy „tessék megcsinálni,úgy tudom hogy elméleti órán erről volt szó”. Ez mindennek lehet nevezni csak oktatásnak nem!!Szinte teljesen hülyének néz minket némelyik tanár amiért nem tudjuk megcsinálni a feladatokat. De kérdem én hogy csináljuk meg a feladatokat ha magasról lesz*rnak minket?

Egyik barátom is ugyanígy járt, aki autószerelőnek tanult és ő is mesélt már nekem hasonló dolgokról.

Már megfordult a fejembe az is hogy otthagyom a sulit és elmegyek a mávhoz mozdonyvezető képzésre vagy elmegyek egy hegesztő tanfolyamra. Az utóbbihoz értek is kicsit. Talán külföldön az embernek több sikerem lenne ezért is tanulok most angolul meg németül is.

Egyszerűen elkeserítő ez a helyzet. Valakinél előfordult még hasonló dolog?Ha igen mit csináltatok?Mi a véleményetek a mai oktatási rendszerről?


2010. okt. 3. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Ez nem az oktatási rendszer hibája, hanem a tanároké. Vannak szakmák és iskolák amik érnek is valamit. Azok közül kell választani.
2010. okt. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos sok tanár ilyen, pedig még jó szakokat is választottál amikke lehetne kezdeni valamit. Szerintem ha ilyen ez az egész akkor hagyd ott, manapság egy hegesztő végzettséggel is nagyon jól lehet keresni.
2010. okt. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Az okj-s kepzesek nagy resze haszontalan, fosulikbol meg egyetemekbol pedig tul sok van, rengeteg bufeszakkal es rengeteg szakertetlen tanarral. Ettol meg nem lesz az egesz oktatas rossz, csak nagyon meg kell valogatnia az embernek, hogy hova jelentkezik. Amugy meg a hegesztes nem egy rossz otlet, jo szakemberekbol ugyis hiany van.
2010. okt. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen tudom hogy minden suli más és más,de a villamosmérnők asszisztenst az SZTE-n tanulom.Eddig csak jókat hallottam róla ezért jelentkeztem ide.De valahogy mégis nem az igazi, bár lehet hogy csak ezen a szakon van ez igy.

Amugy meg lehet hogy tényleg belevágok a hegesztő tanfolyamba(sokan mondják hogy megérne vele foglalkozni),de még várok 1 kicsit.Megvárom az első zh-kat a sulin.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2010. okt. 3. 16:43
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg a tanárokkal van baj. Én nem jártam OKJ-re de több barátom igen, ők mondták, hogy az ottani tanárok azért sz*rják le magasról az egészet, mert "úgysem fog semmit érni a szakmátok". tudják, hogy az ilyen-olyan szakügyintézővel semmit se lehet kezdeni, akkor meg minek strapálják magukat a tanítással?

sajnálatos dolog, hogy egy tanár, akinek a tanítás elvileg hivatás, így áll hozzá....

az meg hogy egyetemen így tanítanak, nem újdonság számomra. nálunk is ez van, sok helyről hallom még ugyan ezt, amit leírtál. nálunk volt olyan tanár, aki leadta az anyagot, ami a tantervben volt, de azt mondta, hogy ez nem lesz elég ahhoz, hogy sikerüljön a vizsga. kérdeztük, hogy akkor mégis miből tanuljunk, ha könyvet se ajánlott. azt mondta oldjuk meg!

az egyetem ilyen. úgy vannak vele, hogy ha ide jelentkeztél, akkor érdekel a szakma, járj utána a dolgoknak!

egyébként, ha most kezdted, akkor még ne is várj sokat a tanároktól, mármint olyan szempontból, hogy szakmai dolgokat tanítsanak, nálunk is a szakirányválasztás után kezdődött a tényleg lényeges dolgoknak a megtanulása. előtte az alapozó tárgyak nem is nagyon kapcsolódtak a mi szakirányunkhoz.


Még egy hónapja sincs suli, azért ilyen gyorsan ne vonj le következtetéseket a tanárokról és arról, hogy mennyire tanítják meg a lényeget, amikor azt se tudod még, hogy mi a lényeg.

2010. okt. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!