Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SZTE-ÁJTK záróvizsga tippek,...

SZTE-ÁJTK záróvizsga tippek, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Most fogom megcsinálni a jogász záróvizsgát (ha minden jól megy). A szakdogám már 90%-ra készen van, így az érdekelne, hogy mikor, és hogyan lenne érdemes elkezdeni készülni a záróvizsgákra? Március 20.-án kezdünk a polgárral. Tanárokról tapasztalatok?

2023. jan. 9. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi hogy offolok, az államvizsgák úgy vannak, hogy nem egyszerre egy napon van minden, hanem külön minden jogi tárgyból adott napokon? Tehát pl van polgári március 5-én mondjuk, utána meg büntető március 30-án, közig április 5 stb? Ìgy valahogy?
2023. jan. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úgy van, ahogy írod.
2023. jan. 9. 16:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Én a nyáron zv-zek (Pázmányos vagyok), s úgy tervezem hogy polgárra, büntire kb. 20 napot szánok 24/7, a közigre/alkotmányjogra és eura/nkj-re kb két hetet. Te tudod hogy melyik megy jobban, kevésbé jobban, melyik nehezebb és melyik könnyebb, így ez alapján oszd be az idődet.

Egyébként hogy-hogy nálatok ilyen korán van a zv időszak? Mindig így szokott lenni?

2023. jan. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, az utóbbi években is kb. ebben az időpontban kezdődtek a zv-k.
2023. jan. 18. 09:56
 5/5 anonim válasza:
100%

Sok sikert és sok szerencsét, mert arra is szükséged lesz! :D


Nem esznek embert, székdobálások sincsenek már tudtommal (3 éve végeztem ott, még a könnyített covid-időszak előtt). Tanulni kell rá, az tény és való, ez sajnos/nem sajnos nem az az egyetem, szak, ahol úgy állnak hozzád, hogy ha már eddig jutottál egyedül, önerőből, elrugdosnak a diplomáig.


Ami szerintem fontos, hogy a tanulás, felkészülés alatt tudj valamennyit pihenni is, tehát ne az legyen, hogy 2 hétig 2-3 órákat alszol éjjel maximum, mert ha nem vagy kipihent, nem fog az agyad sem. Én azt vallottam a vizsgaidőszakok, zv időszak alatt is, hogy reggel felkeltem kényelmesen 7-8 körül, megkávéztam nyugodtan, utána pedig egész nap tanultam, órákra pontosan lebontottam, mit mikor tanulok, ismételek. Nekem ez is segített, mert így láttam előre, hogy fog kinézni kb. egy napom, hetem és nehezebben is terelődött el a figyelmem.

2023. jan. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!