Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Faktos tárgyból lehet bukni? :D

Faktos tárgyból lehet bukni? :D

Figyelt kérdés

Felvettem a kémiát faktra, de lehet, hogy nagy butaság volt ez részemrőlxD Nem tudom még. Mindenesetre az egész évet végig kell csinálnom, és jegyeket is kapok. Viszont kémia nálunk csak 10.-ig volt, mint rendes tárgy.

Megbukhatok belőle? És akkor ugyanúgy van pótvizsga? Meg évismétlés? Ugye ez hülyeség?


2010. okt. 2. 17:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


Nem tudom, hogy a kérdező hogy van vele, de nekünk annó beleépítették az órarendbe... 6 óránk volt minden nap... kötelező volt két fakt választás és igen is meg lehetett belőle bukni...

2010. okt. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kedves 20:16-os válaszoló!

Hacsak nincs meg 33 órád fakt nélkül, nem kötelező felvenni órákat, viszont a minimum az a 33 óra hetente. És ugyanolyan tárgy, ugyanolyan óra, mint pl a magyar reggel 8-kor vagy a matek 11:15-kor. Ha olyan tárgyat vettél fel faktra, amit abban az évben amúgy is tanulsz, akkor a kétféle órán kapott jegyek beszámítanak a bizonyítványba, ha csak fakton tanulod, akkor csak az ottaniak. És ugyan úgy meg lehet bukni. Én is kémia fakton vagyok, és 7-10-ig nagyon szerettem a kémiát, meg 5-ös voltam, most 12-ben is nagyon szeretem, viszont 4-es vagyok belőle. Olyan faktot kell választanod, amivel a későbbiekben szeretnél foglalkozni és értesz is hozzá.


A nyelv faktos dologról pedig SAJÁT véleményem:

12-ik éve tanulok németet, és nem nagyon tudom...

7-ik éve tanulok angolt, már van egy középszintű érettségim belőle, most októberben megyek szintemelőre. Járok nyelvi faktra, most 5-6 ember volt legutóbb, ami jó, nem voltunk sokan, de az osztályban 21-en vagyunk, ami borzasztó. A tanárunk nagyon jó, magyaráz, nem csak magoltat...


Remélem leírtam mindent, amit akartam :D

2010. okt. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
"Kedves 21.51-es válaszoló!" Nincs törvényi előírás heti 33 órára, az óraszámot és a tantárgyakat minden iskola helyi tanterve határozza meg. Pontosan ezért írtam kétesélyesre a válaszomat. Nem minden iskolában kötelező a fakultáció, hogy náluk kötelező-e, azt csak a kérdező tudja, és nem kötelező, addigra már teljesített tantárgyból értelmetlen a buktatás.
2010. okt. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nem kötelező.

ÉS azért választottam, mert valóban jól ment. Csak tavaly egy nagyon gáz tanárt kaptunk, akivel nem csináltunk kb semmit. Most meg faktra járok, és körülöttem kb. mindenki tud mindent, mert az a tanár tanította őket 4 évig, aki most a faktot tartja. Én meg égek kb. Legnagyobb gond a feladatok megoldásánál van. És ott nem úgy van, hogy a tanár rendesen elmagyarázza, hanem tök gyorsan haladunk:S Azt hisze, külön kémia tanárhoz kell majd járnom, már keresem erre a megfelelő alanyt:) Szóval nem jó ez így:S

De ezt nem tudom elképzelni. Ha megbukok - na jó, ez talán nem történhet meg - KÉMIA(!) faktból - amit ebben az évben már nem is tanulunk kötelező jelleggel - akkor évet kell ismételnem? És lebukok egy olyan osztályba, ahol ezt már nem kell tanulnom? Szóval értitek... Szerintem ez baromság, értelmetlen. Mert ha magyarból, bioszból, matekból bukok meg, az más, mivel az órarendbe épített, kötelező.

2010. okt. 2. 22:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!