Tisztelt Olvasók! Van-e valakinek tapasztalata az SZTE-MK Gépészmérnöki Levelező tagozat szakján? Ha igen eltudná mondani egy részletes élmény beszámolót illetve azt hogy mennyire sikerült vele elhelyezkedni az életben!
Hogy mennyire teljesíthető az elvárások munka mellett illetve hogy mik is azok az elvárások?
Mennyire találod hasznos amit ott tanítanak?
Mik a buktató tárgyak az első pár félévben?
Mennyire érzed azt hogy a jövőben egy jól fizető állást kapsz majd mert képes leszel a munkát elvégezni?
Mennyire orientált az oktatása?
Milyen maga a levelező szak?
Kedves Kérdező,
egyetértek az előttem válaszolóval, nehéz a képzés munka és család mellett, de teljesíthető. Ez minden mérnöki képzésre igaz!
Én már elvégeztem SZTE-MK-n a gépészmérnök szakot 2019-2023 közt, összességében jó tapasztalataim vannak.
Kérdéseidre a válaszok egyenként:
Hogy mennyire teljesíthető az elvárások munka mellett illetve hogy mik is azok az elvárások?
Az elvárások tényleg kb ugyanazok, mint nappalin, csak kevesebb félévközi ZH-val, és félévközi beadandóval. A vizsgák tekintetében nincs különbség a nappalisok és levelezők között. Az elvárás ugyanaz, a jelenlétes vizsgák többnyire a nappalisokkal együtt vannak. Sajnos nem minden tanár rugalmas, hogy a levelezőknek munka utáni vagy hétvégi időpontot nyújtsanak. A fiatalabb tanárok többnyire rugalmasabbak, és meg tudtunk egyezni egy kedvező időpontról.
Mennyire találod hasznos amit ott tanítanak?
Erre nem lehet egyértelműen válaszolni. A legtöbb, amit tanulni fogsz nem fog előkerülni a való életben, de a mérnöki képzéshez, ismeretanyaghoz és gondolkodásmódhoz hozzá tartoznak.
Én a tanulmányaim végén már mérnök pozícióban dolgoztam a munkahelyemen, de az egyetemen tanultak többsége nem került elő.
Ettől még azért nem haszontalan, amit ott tanítanak.
Mik a buktató tárgyak az első pár félévben?
Mechanika 1-2-3, Matematika 1-2-3, Méréstechnika, Műszaki hőtan 1-2, Gépelemek 1-2 (nekem legalábbis ezek voltak a legnehezebbek)
A többi tárgy számomra nem volt túl nehezen teljesíthető. Megfelelő (egyénenként eltérő mennyiségű) felkészülés után a legtöbb tárgy elsőre elvégezhető.
Mennyire érzed azt hogy a jövőben egy jól fizető állást kapsz majd mert képes leszel a munkát elvégezni?
Ez a kérdés is nehezen megválaszolható, de szerintem a gépészmérnöki diploma keresett szakma és viszonylag jól megfizetett. Várhatóan nem lesz vele gondod a munkaerő piacon.
Mennyire orientált az oktatása?
Két szakirány van, amit a 3. félév során kell kiválasztani: Folyamattechnika és Gépészeti üzemfenntartás. Tetszés szerint választható, szerintem sajnos egyik sem fog magas gyakorlatot nyújtani. A gyakorlat a munka során, a való életben keletkezik és nem az iskolában. Viszont a 4. félévtől kezdesz majd szakmaibb dolgokat tanulni.
Milyen maga a levelező szak?
Kb hetente - kéthetente pénteken és szombaton vannak az órák, többnyire reggeltől estig. Az órák látogatása önkéntes, de a sikeres teljesítés érdekében erősen ajánlott. Vannak azért könnyebb tárgyak is, amiket el lehet végezni az órák nélkül is. Vannak viszont tárgyak, ahol "névsorolvasás" van, a jelenlét erősen befolyásolja majd a viszga eredményét és a tárgy elvégzését. Nem könnyű a levelező szak, de nem is lehetetlen. Ha minden este elő tudod venni a dolgokat, be tudod osztani a tanulni valókat, akkor várhatóan nem lesz gondod.
Összességében a SZTE nagyon jó és erős egyetem, de nem a műszaki képzésnek van nagy hagyománya, hanem pl a természettudományi, orvosi, jogi, gazdasági képzéseknek.
Ettől függetlenül az MK nagyon sokat fejlődött, és szerintem teljesen vállalható. Sokat kell készülni és tanulni, de ez az egyetem lényege. Ahol nem kell sokat tanulni, ott olyan is a minőség...
Ha bármivel kapcsolatban még kérdésed van, akkor nyugodtan kérdezz még, szívesen válaszolok!
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!