Másodév végén megérné orvosi egyetemet váltani (szimplán másik városban folytatni)?
Jelenleg másodéves hallgató vagyok a SOTE-n, de egyre többet dilemmázok, hogy év végén átjelentkezzek-e az SZTE ÁOK-ra. Eredetileg szegedi vagyok, és őszintén eszméletlenül hiányzik a város, a család, barátok, Pestből eléggé kiábrándultam az első évem alatt, annak ellenére, hogy anno én erőltettem Pestet (persze 18 évesen még mentem a gyerekeszem után, senkire sem hallgatva). Nagyon vágytam már önálló életre és a fővárosba való belekóstolásra, de úgymond "kicsit" pofára estem, rájöttem, ez nem az én világom, nagyon nem szeretek itt élni.
Magával az oktatással és az egyetem nehézségével nincs gondom, viszont nem érzem azt a "egyetemi éveid a legszebbek" dolgot sem, a közösséggel kapcsolatban is többre számítottam, ami ismét picit kiábrándító.
Nem tudom megérné-e végigcsinálni ezt a (jobb esetben) maradék 4 évet itt Pesten, vagy még másodév végén hazaköltözni és ott folytatni az orvosit. Tartok attól, hogy nagyon idegennek érezném magam az ottani, már két éve összeszokott közösségben, vagy megbánnám az egyetem váltását, viszont a szívem valahogy még mindig hazahúz.
(Bocsi a hosszú lelkiért, a negatív kommentektől pedig légyszi kíméljetek, így is ostorozom magam eleget :D)
Az SZTE ÁOK-ra hazai általános orvostudományi karról, kizárólag önköltséges
finanszírozási formában legalább két sikeresen teljesített félév után, az adott tanév
kezdetét megelőzően engedélyezhető átvétel a tantárgyi különbözőségek figyelembe
vételével.
Átvétel akkor lehetséges, ha az általános orvosképzés során megszerzendő kreditpontok
legalább felét a diplomát adó SZTE ÁOK - on teljesíti a hallgató. Az átvétel további feltétele
a két utolsó félévben az SZTE ÁOK-on is kötelező tárgyakból teljesített legalább 30
kreditpont megszerzése. Nem vehető át az a hallgató, akinek tanulmányi átlaga a kötelező
tárgyakból az utolsó lezárt félévben nem éri el a 3,0 értéket, illetve hallgatói jogviszonya
fegyelmi vétség miatt szűnt meg. Nem vehető át az a hallgató sem, aki elismertetni kívánt
tanulmányait több mint 5 naptári évvel korábban szakította meg.
Az első válaszoló kizárólag az önköltséges képzési formát nézte, kivéve ha csak önköltségesre lehet átjelentkezni, ami szívás.
Azt tudom, hogy a SOTE-ra 2 év után át lehet jelentkezni államilag támogatott képzésre, ha teljesítettél 30 kreditet és a tanulmányi átlagod 3,51 felett van.
Szerintem a SZTE-n is hasonlóan történik az átvétel, de azért érdeklődj meg.
6: Haha, ha tudnád hogy mennyi olyan dolog jött nekem össze az életben pusztán csak azért, mert mertem kérdezni, akkor nem kérdeznél ilyet.
Hogy csak egy példát mondjak, nem tudtam időben befizetni az önköltséges képzés díját, és hiába fenyegettek a hallgatói jogviszonyom megszüntetésével, képes voltam a kérdezgetésemmel, nyaggatásommal meghosszabbítani a felszólítást egy félévvel. Pedig hivatalosan ott szerepelt feketén-fehéren, hogy 1 hónapos a türelmi idő a befizetésre. Tudom, hogy ez nem analóg az átjelentkezéssel, de veszíteni semmit sem fog a kérdező, ha megérdeklődik, hátha van valami apróbetűs rész, vagy kivétel, amivel élhet.
Amúgy ki lehet játszani a rendszert is, ha tényleg ez a feltétele az átjelentkezésnek, pl. megcsinál önköltségesen egy félévet (ami nem olyan sok, tkp. 2 hónapnyi rezidensi munkából vissza lehet fizetni, ha felveszi rá a diákhitelt), és a jó tanulmányi átlag miatt a következő félévben már át is kerül támogatottra.
(Amúgy a tájékoztatában csak annyit írnak, hogy a képzés önköltséges formában KEZDŐDHET MEG, ez pedig ugyanaz, hogy nem folytathatja majd a következő félévben finanszírozott képzésben).
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!