Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyek a tiltólistás források...

Melyek a tiltólistás források egyetemen?

Figyelt kérdés

Olyanok mint, a Wikipédia. Hasonló oldalakra lennék kíváncsi, amelyeket jobb elkerülni.


Nem követelmény a lektorált forrás.



2022. szept. 15. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs validálva szakmai szervezet által. Pl.gyk.
2022. szept. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Random fórumok, közösségi oldalak (kivéve, ha direkt onnan viszel valami példát mondjuk az összeesküvés-elméletekről), illetve olyan oldalak, akár híroldalak is, amik arra nem képesek, hogy megjelölék a forrásaikat. Pl. sokszor írnak a hírekben ilyen-olyan kutatásokról leegyszerűsítve, de jó esetben hivatkoznak az eredeti, külföldi lapra, ahonnan átvették, akik pedig az eredeti kutatást is meg szokták jelölni. Ezt nem minden lap teszi meg, onnantól kezdve pedig számomra hiteltelenek.

Egyébként a Wikipédia sem annyira "ördögtől való", mert ők pont jól le tudják hivatkozni a forrásaikat (persze vannak ellenpéldák). Csak nem a Wikit kell megjelölni forrásként, hanem alul megkeresed azt, hogy ők mi alapján állítanak valamit. Ha az egy tök hiteles oldal, akkor semmi probléma nincs a felhasználásával.

2022. szept. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

(második vagyok)

Picit pontosítanék az utolsó mondatomon: jó forrás megtalálása esetén nem a Wikipédiát hivatkoznám le, hanem a hiteles forrást, amit ők is felhasználtak, de arra akartam utalni, hogy sokszor el lehet indulni onnan.

2022. szept. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs "tiltólista" egyetemen, nyilván bárhol utánaolvashatsz a dolgoknak szabadidődben, de végső soron a szakirodalom számít. Szóval a Wikipédia jó kiindulási pont tud lenni - arra, hogy komoly forrásokat találj. Szakkönyvekre (tehát nem laikusok által, laikusoknak írt ismeretterjesztő könyvekre vagy fórumhozzászólásokra), illetve tudományos folyóiratok (tehát nem random magazinok) cikkjeire lehet hivatkozni. Minden más kevés. Lehet forrás akár egy youtube-videó is, ha egy szaktekintély előadásáról van szó, de mondjuk egy Kurzgesagt videó egész biztos nem. Attól még nincs megtiltva hogy megnézd.
2022. szept. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%

Attól függ. Általánosságban a lektorált források (szakkönyvek, tudományos cikkek, lektorált folyóiratcikkek) elfogadottak hitelesként.


Természetesen van egy csomó kivétel. Ha például társadalomtudományi területen arról írsz, mi volt a fogadtatása a Parlament rózsaszínre festétésének, akkor természetesen hivatkozhatsz újságcikkeket, de akár facebook-hozzászólásokat is a témában. Ugyanígy műszaki területen hivatkozhatod egy adott eszköz dokumentációját.

2022. szept. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!