Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanulási technikák definíció-...

Tanulási technikák definíció- és évszámtanuláshoz?

Figyelt kérdés
Töri és biosz tanuláshoz kéne egy kis segítség, illetve arra, hogy hogyan lehet rég megtanult dolgokat előidézni és új dolgokat a hosszútávú memóriába tenni?
2010. szept. 23. 20:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Hát a törit azt úgy szoktam tanulni, hogy mindenféleképpen logikusan, következetesen tanulom meg. Ha egy leckében sok esemény volt akkor azokat írd ki, mellé pedig az évszámot. A rizsát nem kell, szerintem azt meg lehet jegyezni:) Ha nagyon száraz az anyag és nagyon unom akkor szoktam "viccesen" is tanulni, hogy Sztálin ezzel-azzal talizott, Pisti a király stb. Az évszámokat pedig egyszerűen be kell nyalni!:) Ott nincs mese! Talán próbáld meg mindig valamihez kötni..


Biosznál segítenek az ábrák! Mindent lerajzoltam, ott is következetesen tanultam és egyszercsak összeállt a kép. Ha valami nem tiszta nézz utánna, kérdezd meg. Amikor pl az állatokat vettük és voltak ezek a jellemzések mindig magam elé képzeltem és az alapján vontam le következtetéseket.


A hosszút távú memóriával kapcsolatban annyit, hogy ne magolj hanem tanulj. Ezt egyrészt úgy tudod elérni, hogy érted amit mondasz és nem az utolsó 2 napra hagyod a tananyagot hanem folyatosan óráról órára készülsz. Persze így is folyamatosan ismételni, ismételni, ismételni...


L/18

2010. szept. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Töri:

-rendszeresség (minden nap, mielőtt van törid, szánj rá 10 percet és olvasd át 2x a füzet jegyzetét, esetleg a könyvet)

-készülj időben a dolgozatra (ha tudod, hogy írtok a jövőhét utáni héten, akkor már elkezded átnézni a héten, a jövőhéten)

-ne a felosztással próbálj ügyködni (ne úgy, hogy ezt ekkor, ezt akkor, mert általában ebből csúszás van, nézd át a témában (10-12 lecke) a legfontosabbat, amiből általában a többi következik és építsd köré. Ha tanulsz, mindig a teljes témát nézd komplexen, ne hagyj le a legvégét, legelejét.

-tudd, hogy a tanulásnál a legnagyobb hatékonyság az elején és a végén (!) van (tanulás- és kutatásmódszertanon vettük), tarts minden 50 perc után szünetet, szellőztess ki, mozogj!

-döntsd el, hogy milyen típus vagy (szintén tanulás- és kutatásmódszertanon vettük, ha auditív: olvasd fel, hogy halld hangként, jóval lassabb, de neked így rögzül, ha vizuális vagy: sokat nézd, ábrákat keress, összefüggéseket írd le, grafikonok, diagramok, ábrák segítenek neked, ha motorikus (mozgási) vagy: akkor általában jobban tanulsz, ha nem egy helyben ülsz, ha lerajzolod és neked így rögzül).


Egyelőre ennyit tudok neked tanácsolni. Évszámokhoz még annyit, hogy mivel nekem töriből volt néha 20-30 oldal és ha abban volt az évszám én nem tudtam megtanulni... Úgyhogy vagy aláhúzod őket minden leckében és egyszer "beseggeled", vagy pedig kiírod egy lapra.


Nem hülyeség az sem, hogyha írsz puskát, nő a biztonságérzetet + meg is tanulod.


19/F

2010. szept. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!