Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a legnagyobb különbség...

Mi a legnagyobb különbség gimnázium és egyetem között?

Figyelt kérdés

2022. aug. 16. 15:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
26%
#10: Igen,szeptembertől leszek harmadéves, de nekem a top 30-as elitgimi után tényleg kevesebb anyagom van egyetemen, mint középsuliban.
2022. aug. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem leginkább az, hogy itt már felnőttként kezelnek. Vagy is na, nem kezelnek úgy, mint egy kisgyereket, akinek mindent a szájába kell rágni. Mármint, magad miatt jársz órára, senki sem fogja a szádba rágni, hogy mit kell csinálni. Most nyilván csak az én egyetememmel, karommal van tapasztalatom, de nálunk például alig van pár tantárgy, ahol van katalógus. A legtöbb tanórán nem kell ott lenned, ha nem akarsz, és senkit sem érdekel. Akár az óra közepén is felállhatsz egy 30 fős órán, és kisétálhatsz. Senkit sem érdekel. Telefonozhatsz órán, bármit csinálhatsz, a tanárt nem érdekli. És ez nyilván elsőnek tök jól hangzik, de igazából ez is csak azt jelenti, hogy senki sem fog kötelezni téged arra, hogy bemenj órára, hanem magad miatt kell bemenned. Mármint, ha nem jársz be egy órára se, és megbuksz, a te hibád. Ha például egy tárgynak a végső jegyébe órai csoportmunkák is beleszámítottak, de te nem annyira jártál órákra, és emiatt neked az kb. 0% lett, akkor így jártál. Itt neked kell gondolkodni, senki sem fog helyetted. Gimnáziumban például nálunk volt olyan, hogy valaki szerzett egy(!!) óra igazolatlant, és az osztályfőnök elkezdett papolni arról, hogy ez így mennyire nem jó. Egyetemen ez senkit sem érdekel, senki sem fogja számon tartani, hogy te mit csinálsz. Meg ha van katalógus is, és te kimaxolod a hiányzást, és emiatt nem vizsgázhatsz, akkor sem fog a tanár elővenni téged, nem is fogja szóbahozni. Meg ha tegyük fel, van valami pályázati lehetőség, vagy akár csak szociális ösztöndíj, akkor is, Neptunban meghírdetik, küldenek emailt, és ennyi. Ott te vagy észre veszed, vagy sem. Ott nincs olyan, mint az osztályfőnök, aki szól arról, hogy van ilyen meg olyan pályázat. Itt neked kell figyelned, mert senkit sem fog érdekelni ha összegyűlnek a hiányzások egy tárgyból és nem vizsgázhatsz, vagy ha esetleg romlik az átlagod és átkerülsz lassan önköltségesre.
2022. aug. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
87%

(Négyes vagyok.)

#11: Én is "top 30-as elitgimibe" jártam (mondjuk ezt szerintem több okból is fura így kijelenteni, de értem, most miért írtad), viszont SOHA nem kellett többet tanulnom középiskolában, mint egyetemen. Gimiben figyeltem órán, jegyzeteltem, másnap átolvastam egyszer az anyagot, majd ötösre feleltem vagy ötös dolgozatot írtam. A témazárókra általában szántam egy egész napot, néha még egy hétvégét is (bár utólag belegondolva nagyon nem szakadtam bele a tanulásba). Így ment ez 4 évig, pedig aztán a tanárok sem voltak lazák, úgyhogy nem azon múlt. Egyetemen viszont egy-egy vizsgára néha jóval többet kell tanulni, mint egy érettségire. Pl. egy törikönyv kb. 250 oldal, de annak a fele kép meg forrás, szóval a lényeg 100 oldal, és akkor még abban is elég sok az egyéb magyarázat. Szorozva néggyel, az max. 400 oldal. Na, annál jóval nagyobb, sokkal töményebb anyagokat kellett megtanulnom a legtöbb vizsgámra, és ezek messze bonyolultabb dolgok voltak, mint mondjuk a tatárjárás vagy az ipari forradalom. És amúgy emelteztem töriből, úgy mondom ezt.

Arról nem is beszélve, hogy középiskolában mindent alaposan elmagyaráznak. A töris példánál maradva: minden konfliktus háttere, a szembenálló felek indokai, céljai, stb. mindig alaposan el van mondva. A könyvben igazából nincs is új infó. Egyetemen meg néha csak arra van idő, hogy kb. kulcsszavak mentén elmondják a lényeget, te meg majd tanuld meg a könyvből a részleteket és a teljesen kihagyott fejezeteket, meg nézz utána a dolgok hátterének, ha nem értesz valamit, és ezek mind ugyanolyan fontosak, mint a többi. Hol van ehhez hasonló középiskolában? Mert tőlem ott soha nem kértek számon olyat, ami nem lett leadva, és nem adtak fel 1000 oldal szakirodalmat pluszban az órai anyag mellé. Egyetemen még csak nem is láttam olyan vékony könyveket, mint amilyenek mondjuk a mozaikos tankönyveink voltak annak idején, ráadásul azoknak a feldolgozására volt egy teljes évünk. Egyetemen meg feladnak három 400 oldalas könyvet a félév elején, hogy "hát, akkor 12 hét múlva ebből lesz a vizsga, tessék készülni!"

2022. aug. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
80%

Én nem jártam "elit" gimnáziumba.

Nekem annyiból ált a napom hogy bementem órára, néha figyeltem, de volt amikor aludtam, délután hazamentem max 1 órát rászántam és utánna játszottam. Témazárókra meg kb elolvastam az anyagot, esetleg megoldottam pár feladatot és ennyi.

Általában 4-5 ösöket kaptam még így is.


Egyetemen még ha figyeltem sem tudtam megjegyezni annyi információt hogy átmenjek a vizsgán, hacsak nem valami szabadon választható töltelék tárgy volt.

Kalkulus vizsgára kb 2 hetet tanultam reggeltől estig.

De adatbányászat is közelített a 2 héthez.

De még a könnyebbekre is kell 2-3 nap tanulás ahhoz hogy átmenj

2022. aug. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is elvileg top 20-as budapesti elitgimibe jártam, de összehasonlíthatatlanul nehezebb az egyetem, szerintem nincs olyan gimi, ami egyetemre felkészít, szóval nem tudom hová jártál meg most hová jársz, de szerintem csak most már nem görcsölsz rá, és ezért érzed teljesíthetőbbnek.
2022. aug. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!