Diagnosztizált mentális betegséggel lehet valakiből
pszichológus?
Figyelt kérdés
A legjobb barátnőmet felvették pszichológia szakra, úgyhogy most nagy az öröm, engem is felvettek oda ahová menni szerettem volna, mindketten nagyon megkönnyebbültünk, hogy sikerült. Mindketten bújjuk az online anyagokat, és küldözgetjük egymásnak, és észrevettem, hogy az ő sulijának az egyik gyakorlati helye egy olyan hely ahová ő is járt terápiára. Ő nem említette külön, hogy észrevette volna, én meg nem merem felhozni. Ebből így ugye nem lesz problémája? Mert végülis ez kicsit olyan, hogy láb nélkül nehezen lesz sprinter valakiből. Nem úgy értem persze, hogy nincs esze, mert okos, szorgalmas, tud és akar is tanulni, de mások nem lesznek előítéletesek, vagy fognak hasonló dolgokat gondolni/mondani mint amilyen példát én is írtam? Nem szeretném, hogy csalódjon, vagy később ne dolgozhasson a diplomájával, mert ez minden vágya, és szeretném, hogy sikerüljön neki.
2022. júl. 31. 02:05
1/10 anonim válasza:
Nyilván átmeneti volt, nem súlyos, meggyógyult. Lehet, hogy ez ösztönözte, hogy ezt a pályát válassza.
2022. júl. 31. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
2/10 anonim válasza:
Nincs ilyen kizáró ok. Egyébként a gyakorlat fogja eldönteni, hogy mennyire tud majd helytállni, s ez a lelkibetegség típusától és súlyosságától is függ. A legtöbb pszichológus munkakörhöz jó lelki állóképesség kell, a klinikai pszichológiához különösen. Ha ez nincs meg neki, akkor másfelé kellene orientálódnia, például az iskolapszichológia, a szervezetpszichológia vagy a reklámpszichológia felé.
2022. júl. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
3/10 anonim válasza:
HA TÉNYLEG pszichológus akarsz lenni, akkor tudnod kellene, hogy olyan nincs, hogy "mentális betegség", ez gyüjtöfogalom.
Az példádnál maradva: a "lábprobléma" lehet lábhiány meg lehet akoar tartós gombafertözés is - és nem mindegy, az egyik esetében nehéz sperintelni, a másik meg nem akadály)
Nagyon nem mindegy, mi a gond a barátnöddel, ha kezelt depresszió, az sehol semmiben nem akadály, ha netán skizofrénia, az mát lehet. De mivel felvették erre a szakra, ezért valószínütlen, hogy nem lenne összeférhetö a két dolog.
2022. júl. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
4/10 A kérdező kommentje:
Én nem akarok pszichológus lenni, én egész más pálya felé megyek. A barátnőm betegsége/állapota nem átmeneti sajnos, elég durva tud lenni néha, és ha jól tudom nem is gyógyítható (erről nem beszéltünk konkrétan csak arról, hogy mióta kezelik vele jobban van). Borderline személyiségzavara van. Felvették persze, de tudtommal nem kérdezik meg a diákokat előre, hogy van e ilyen jellegű problémájuk.
2022. aug. 1. 03:36
5/10 anonim válasza:
#4: A bordeline személyiségzavar tünetei gyógyszerekkel és intenzív terápiával gyakran jelentős mértékben csökkenthetők. Különösen fiatalkorban. Úgyhogy a barátnődet mindenképp bátorítsd arra, hogy mielőbb keressen egy jó terapeutát és ő maga is keményen, kitartóan szálljon bele a terápiába. Mire végez, így jó eséllyel jobb állapotban lesz és a pályán való helytállás esélyei is jobbak lesznek majd.
2022. aug. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
6/10 anonim válasza:
Már bocs de attól mert személyiség zavara van annak nincs köze a tanuláshoz meg hogy mi jen szakmát választ. Anyunak a barátnőjének Autismus-sprektum zavara van és gyermek védelmis ként dolgozik. Mikor fiatalabb volt akkor voltak problémák és mégis mire vitte??. Itt csak akarni kell.. tanulni a hülye is tud.....
.
2022. aug. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
7/10 anonim válasza:
De hozzá teszem hogy mindígis szerette a gyerekeket nekem is mindíg hozz csokit pedig már 16 vagyok 😆
2022. aug. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
8/10 anonim válasza:
#6 Félreértetted a kérdezőt. Nem azt kérdezte, hogy el tudja-e végezni a barátnője a pszichológus szakot, hanem azt, hogy helyt tud-e állni majd a pályán. A kettő abszolút nem ugyanaz. A pszichológus pont egy olyan pálya, amelybe jó néhányan bizony belebuknak, nem bírják; s ennek bizony legtöbbször lelki okai vannak. Én is ismerek ilyen pszichológust, aki emiatt otthagyta a pályát, és azóta adminisztratív-szervező munkát végez. Egyébként pedig a személyiségzavarok között is bőven van olyan, amelyik a pszichológus pályával nem összeegyeztethető: például az antiszociális személyiségzavar egészen biztosan nem.
2022. aug. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
9/10 anonim válasza:
Ha elvégzi akkor mért ne állna helyet... Szerintem egy autistának sokkal nagyobb problémája van mint egy személyiségzavarodottnak....
2022. aug. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
10/10 anonim válasza:
Igaza van a 8-asnak. Egy dolog elvégezni, és egy másik dolog helytállni a szakmában.
Nekem is borderline személyiségzavarom van, és ez is egy spektrum zavar, mint az autizmus. Van, akinek viszonylag enyhébb és jól kordában tartható, így helyt tud állni szinte bárhol (ő "magasan funkcionáló"), és van, aki dolgozni sem tud. Bár ez utóbbi egy egyetemi képzést sem tudna elvégezni valószínűleg, de a nagyobb rizikó a munkában van szerintem pszichológia szak esetében.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!