Hogyan érdemes nekivágni az egyetemnek, ha később szeretnék mesterképzésre is járni, illetve PhD-t szerezni?
Ismerem a feltételeit mindkettőnek, sokat olvastam róluk. (A nehézségek, bukkanók, bizonytalanság, stb.)
A mai napon hirdetik a ponthatárokat ki. Szeretném úgy kezdeni az egyetemet, hogy megalapozhassam a jövőmet. Ellátnátok tanácsokkal, hogy hogyan kezdjem már most építeni a "karrierem" és az utam, hogy megfelelő lehessek majd későbbiek során ezekre a képzésre? (Akár külföldön is)
Mindenképp csinálj TDK-t alapszakon és mesteren is ha lehet. A szakdogát pedig minél előbb döntsd el, hogy miből szeretnéd írni. A legjobb, ha ugyanabból a témából írod a legtöbb beadandódat is és a TDK-t is, mint a szakdogát, így lesz egy terület, amiben nagyon profi leszel és a PhD-n ez számít majd.
Szóval röviden válassz egy témát a szakodon belül már az első félévben és igyekezz minden irományodat arról írni.
TDK, szakkollégium (lehetőleg nem olyan, ahol a szakmai tevékenység kimerül a közös pizzasütésben és kocsmázásban), Kutatók éjszakája és egyéb konferenciák/előadások, jó szakmai gyakorlati hely (ha van ilyen a szakodon) és esetleg Erasmus, nyári egyetemek.
Az első 3 pontban tudok segíteni ha gondolod, végigjártam alapszakon ezeket a lépcsőket. TDK témát első év vége felé már választhatsz, másodévben meg tudod írni, ezzel sok helyen akár a szakdolgozatot is kiválthatod vele (mármint ugyanazt az írást adod be szakdogának is).
Kutatók éjszakája minden év szeptemberében van, így oda másodévesként tudsz majd menni.
Egyéb konferenciák meg egyetemfüggők.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!