Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mivel lehet helyettesíteni...

Mivel lehet helyettesíteni egy munkáltatói igazolást, egy teljes éven át tartó munkavégzésről?

Figyelt kérdés

A barátnőm elkezdett elvégezni tavaly egy továbbképzést, amire a munkahelye küldte el. Idén, az év első negyedévében, elment a cégtől, mert nagyon rosszul bántak vele. Most az iskola egy egész éves munkaigazolást kér, amit csak innen kérhet el, azonban nem valószínű, hogy megkapja, mert nagyon rossz körülmények között váltak el.

Nem írattak alá vele semmit, ami kötelezné a munkáltatónál való maradást, vagy bármi kötelezettséget a munkahely felé.


Érdeklődnék, hogy milyen papírral lehet helyettesíteni, az említett igazolást? A munkaügyi hivatal tud adni egy ilyen igazolást, vagy elég a TB könyv, amiben benne van az eddigi, bejelentett munkahelyeinek listája?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. júl. 11. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:

"egy egész éves munkaigazolást kér,"


Ezt nem értem, milyen munkaigazolást? Milyen időszakra? Miért kér ilyet a képzési hely?


Vannak más papírok is, munkaszerződés például. Továbbá ügyfélkapun is látható a TB-s joviszony (TB kiskönyv, amit megkapott a kilépő papírokkal), igaz az nem egyenlő egy munkaviszony igazolással. Plusz


Ha minden szabályszerűen le volt papírozva, és be volt jelentve, a munkahelynek ki kell adnia ilyet.


Egyébként meg a képzési vonalat támadd, minek neki egyáltalán ilyen, ill. hivatkozz a TB kiskönyvre, munkaszerződésre, te azzal tudod igazolni, a volt munkahellyel már nincs kapcsolatod.

2022. júl. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egy munkaviszonyt igazoló papír kell, ami kiírja, hogy dolgozott az adott munkakörben egy évet minimum.


"Egyébként meg a képzési vonalat támadd, minek neki egyáltalán ilyen, ill. hivatkozz a TB kiskönyvre, munkaszerződésre, te azzal tudod igazolni, a volt munkahellyel már nincs kapcsolatod."


Az lesz valószínűleg, de előtte azért szeretnénk finoman indítani. Amennyiben nem fogadják el a papír, akkor fogunk támadni.


Köszönöm a választ!

2022. júl. 11. 15:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Jah értem, tehát elképzelhető valamiféle jsz előírás az igazolásról? Ilyet nem az elején kérnek?


A TB kiskönyv így nem sok mindenre lesz jó, mert a munkakört az nem tanúsítja.


Munkaszerződése van, meg felmondása. De lehet az sem jó, mert munkaszerződés módosítás lehetséges. Esetleg a bejelentés FEOR-ja.


Azt kellene megtudni, hogy 1. miért kell ilyen, 2. milyen alapon kérnek be ilyet. Ha jsz-i kötelezettség, akkor jelöljék meg ennek a helyét. Ha erről nincs jogszabály, akkor a munkáltató szerintem nem köteles ilyen igazolást kiadni. Ált. az ilyen spec igazolásokról jogszabály rendelkezik, és arra hivatkozással lehet kérni a kiadást, de ha ilyen nincs, akkor marad a fenti megoldás.


Milyen képzés ez?

2022. júl. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ápolói képzés.

Úgy kezdődött, hogy az előző munkahelye iratta be. Ők nem írtak semmilyen papírt a képzésről, és nem volt semmilyen kötelezettsége. Nem tudom ,hogy van-e olyan jogszabály, ami előírja hogy ott kell dolgoznia, mindenféle szeződés nélkül, ahhoz hogy elvégezze az oktatást.


Mivel haragban vált el a munkahelyétől, valószínűleg nem fognak neki adni semmit. Jogi lépést nem tudom, hogy érdemes-e indítani, mert állami cég, és biztosan be vannak védve, illetve ha mégis jutnánk valamire, akkor is csak a vizsgaidőn túl lenne eredmény.


Most írt a tanárnak, hogy járjon utána, hogy ez mire kell, és mit lehet tenni ebben a szituációban.

2022. júl. 12. 22:35
 5/5 A kérdező kommentje:

Régen írtam már ezt a kérdést, és később utána megoldódott. Ha valaki esetleg hasonlóan járna, akkor leírom.

Tanárnak kellett szólni, és elmondtuk a helyzetet. Elméletileg ilyen oktatásoknál, íratnak egy papírt, hogy a továbbképzésért cserébe, ott kell maradnod x ideig. Ezt a munkáltató nem tette meg, ezért a tanár felvette a kapcsolatot a munkahellyel, és egy kis értetlenkedés (legalábbis értetlenkedésnek tűnő) tologatás után, be lehetett menni, és elkérni a papírt. De nem lett volna nagy baj, mert azt mondták, hogy vizsgán nem kell azonnal odaadni, utána is lehet intézni.

jan. 19. 20:33

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!