Miért nézik le sokan a jogàszokat és bölcsészeket meg a humàn beàllìtottsàgùakat?
2.
Igen, és így születnek a mítoszok. :D
Mert sok ember nem érti meg, hogy ezek a szakok nem önmagukban értékesek, hanem rengeteg önálló munkát és gyakran ingyenmunkát igényelnek. A jogászok többsége nagyon gyenge bérért dolgozik, sokan ingyen is akár, a bölcsészek pedig nem tudják megúszni a rengeteg olvasást, nyelvi vagy filozófiai témákban, amiből aztán kikristályosodik a saját szakmai identitásuk. Kicsit olyan ez, mint a művész szakma, sokat kell próbálkozni, gondolkodni, szárnyat bontogatni és nem árt egy nagy adag intuíció sem a sikerhez.
Ez önmagában még nem ad lenézésre okot, DE!
Az egyértelmű, hogy azokat a készségeket, amik értékessé tesznek egy ilyen szakembert, nem vagy csak részben lehet egy általános képzésen elsajátítani. Ahhoz, hogy az ember ezt felépítse, még a diplomája mellett is sokat kell dolgoznia. És ez az, amit nem tesznek bele sokan.
Mert enélkül tényleg egy senki vagy abban a szakmában és tényleg semmire sem viszed. Kivéve ha a szüleid kőgazdagok, mert akkor a tehetségtelen kontár fajtáját benyomják a humánszakos kölküknek valahova, de attól még a gyerek szakmai és munkaerőpiaci értéke továbbra is nullla lesz. Pont úgy, ahogy a legtöbb tingli-tangli művészpalánta, aki nagyon alternek hiszi magát egy igénytelenül retusált képtől. Ez nem lenézés, most igénytelen, lusta emberekről beszélünk, akik sajnos így is jó eséllyel tudnak diplomát szerezni egy ilyen szakon. Nem azért, mert a bölcsészek hülyék meg mert a képzés szar, hanem mert a szakma lényegi részére kevesen elég rátermettek.
És pont az ilyen semmittevő, egyetemre józanodni járó csőcselék miatt alakult ki ez a kép az említett szakmákkal kapcsolatban. Mert az egyetem falain belül ők is ellavíroznak és jelentős részét képezik a hallgatóságnak. Nagyobb részét, mint ott, ahol lemorzsolódnak első félévben.
Ezek az emberek lehet, hogy kapnak diplomát, de a szívük mélyén ugyanazok a félanalfabéta prolik. Csak a papír miatt már a pofájuk is nagy.
Utolsò igazad van.
2 és miérg baj ha magolni kell
Had kérdezzem már meg, jogász végzettségem van, jelenleg egy IT Bsc. végéhez közeledek, félévente kb. 3 matek tárgy, és programozás után:
Reál szakon nem kell "magolni"? Nem kell bizonyítást megtanulni, nem kell függvényeket, elméletet megtanulni? Dehogynem. Ha érted, sokkal könnyebben megtanulod. A gyakorlati alkalmazása az elméletnek a feladatok megoldása... Jogon az elmélet alkalmazása a jogeset megoldása... :)
Nagyon hasonló a kettő. Egy adott rendszerből kell kiindulnod, és problémát megoldanod.
A jogász pálya az utóbbi 20 évben rengeteget vesztett az ázsiójából. Ennek legfőbb oka, hogy az egyetemek évente több és több jogászt bocsátanak ki, így a munkaerőpiacon leértékelődött a jogász diploma. Azok az idők már rég elmúltak, amikor jogásznak lenni az aranyélet garanciája volt. Mostanság egyre több és több jogász kénytelen egy közhivatalban rosszul fizetett és dögunalmas, monoton munkát végezni egész nyugdíjig, a helyzetből való kitörés esélye nélkül.
Sajnos a köztudatba még nem ment át ez a leértékelődés. Még mindig sokan azt gondolják jelentkezéskor, hogy jól menő ügyvédek vagy prosperáló vállalat jogtanácsosai lehetnek. A valóság az, hogy ez keveseknek adatik meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!