Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy diagnosztizált depressziós...

Egy diagnosztizált depressziós ember lehet olyan aki más emberek mentális dolgaival foglalkozik?

Figyelt kérdés
Pszichológus vagy pszichiáter?
2022. jún. 25. 23:23
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Más betegcsoporttal érdemes foglalkozni ilyenkor, mint amiben érintett. És természetesen alap, hogy terápiára jár maga is.
2022. jún. 26. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%

Ez kicsit olyan mintha egy hipochonder akarna orvos lenni.


Nem lehetetlen, csak fura és minden bizonnyal nem leszel a szakma legjobbja.

2022. jún. 26. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
13%
Mivel tök értelmetlen szakma, így miért ne. A semmiről dumálni így is tudsz, az életkereket így is ki tudod töltetni.
2022. jún. 26. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
A gond az ötlettel az, hogy egy klinikai pszichológus vagy pszichiáter nem válogathat a páciensek között. Így az illető szakember kénytelen lesz depresszióval (is) küszködő emberekkel is foglalkozni egész nap. Márpedig ez a feladat még egy egészséges lelkivilágú embernek is nagy kihívás hosszú távon. Mondjuk napi 3-szor 50 percben megértően végighallgatni olyan embereket, akiknek elegük van az életükből és legszívesebben meghalnának, s aztán a nap végén hazamenni, mint ha mi sem történt volna, és este, otthon könnyeden vidámkodni a családtagokkal, majd nyugodtan aludni éjszaka - hát erre nem mindenki képes. Egy depresszív beállítódású ember végképp nem. Az egészséges lelkű szakemberek egy jó része is kiég ezen a pályán egy évtized alatt.
2022. jún. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem csak olyan pszichológia hallgató ismerőseim vannak, akik maguk is járnak terápiára valamilyen probléma miatt pl. az egyikük pont depressziós.
2022. jún. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

"egy klinikai pszichológus vagy pszichiáter nem válogathat a páciensek között."


Már hogy ne válogathatna? 😂 Akit nem tud ellátni, annak ajánl egy másik kollégát, aki otthonosan mozog abban a problémakörben vagy kevésbé érintett a problémában.


Miért gondolja bárki, hogy mi nem szakosodunk még ezen belül is? Ki-ki evészavarokra, PTSD-re, gyászfeldolgozásra, sorolhatnám.

2022. jún. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

6

Tehát azért meg ne haragudjál de egy pszichiáter aki egy alap depist nem tud kezelni az nem alkalmas az orvosi diplomára.

2022. jún. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
35%

#6: Te aztán teljes tévedésben vagy!


Válogatásra a pszichiátriai páciensek között egy kórházi vagy járóbeteg-ellátásban beosztott klinikai pszichológusnak vagy pszichiáternek egyszerűen nincs munkaköri lehetősége. Aki páciens hozzá kerül, azt el kell látnia, nem küldheti tovább máshoz. De egyébként is rettentően égő a kollégák előtt azt mondani, hogy "depresszióst nem vállalok"; nagyjából olyan, mint ha egy belgyógyász azt mondaná, hogy "magas vérnyomással is diagnosztizált betegeket nem vállalok". Aki ilyet kérne, körberöhögnék a kollégái egy kórházban, s azt mondanák neki, menjen a fenébe az abszurd kívánságával. A depresszió rettentő sok pszichiátriai betegség gyakori komorbid járuléka, a szakma semelyik részterületén nem lehet kikerülni. Az általad említett étkezési szavarok, a PTSD és gyász is mind maga után vonzhat depressziós tüneteket.


Ha valaki klinikai pszichológusként vagy pszichiáterként 100%-ban magánpraxist folytat, és nincs mellette kórházi főállása, az elvileg válogathat a páciensek között, de rettentően lekorlátozza a páciensi körét, ha depresszióval is küszködő pácienseket egyáltalán nem vállal, s ezzel a saját megélhetését kockáztatja. Én több, mint egy tucat magánrendelést folytató klinikai pszichológust ismerek, és egyetlenegy sincs közöttük, aki nem vállal depressziósokat. Ráadásul ahhoz, hogy egyáltalán valaki eljusson a klinikai pszichológusi szakvizsgához, minimum 4 évet le kell húznia kórházi ellátásban. Ott viszont minden második páciens egyik diagnózisa a depresszió.

2022. jún. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%
#8 voltam, és látom, hogy jó néhányan lepontozák a válaszomat. Nem értem, hiszen a kőkemény valóságot írtam le. Ez van, ez a helyzet a klinikai pszichológiai és pszichiátriai pályán, akár tetszik, akár nem. Talán néhányan, akik erre a pályára készülnek, nem akarnak szembesülni a valósággal? Van néhány olyan idősebb specialista szakember, aki csak néhány speciális diagnózist vállal, de a komorbid depresszió ezek esetében is szinte mindig benne van a pakliban. Olyanok valóban sokan vannak, akik egyes súlyosabb diagnózisokat nem vállalnak el, de olyanok nincsenek, akik kizárják a depressziót. Egyszerűen azért, mert nem tehetik meg: egy munkahelyen nem fogja a főnöke senkinek megengedni, hogy egy ilyen gyakori diagnózisú betegeket kizárjon. A magánpraxisban pedig anyagilag nem engedheti meg magának szinte senki, hogy ne fogadjon depressziósokat. Ez nem kívánságműsor.
2022. jún. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!