Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek cikinek számít a...

Szerintetek cikinek számít a mai világban, ha nincs valakinek diplomája?

Figyelt kérdés
Sajnos én annyit tudtam elérni, hogy rehabos munkahelyre tudjak dolgozni menni, de ott megvannak elégedve velem. Az érettségit letettem, és van két szakmám. Nem vagyok a legjobb képességű, de rossznak sem gondolnám magam. Úgy döntöttem nem erőltetem a diplomát, mert úgy érzem kiborulnék a sok tanulástól. Kicsit azért rosszul tud esni, ha találkozok egy diplomás emberrel, és lenézve érzem magam általa.

2022. jún. 25. 13:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz, szerintem inkább az gáz, ha valaki azért végez el valami szakot, hogy húzza az időt vele és különben tudja, hogy nem lehet belőle megélni, meg őszintén nem is érdekli és végigbulizza az egyetemi éveket.
2022. júl. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ha minden jól megy, egy vizsgám van hátra, és akkor jogász leszek. Én sosem néztem le valakit azért, mert nincs diplomája. Fejlődni, tanulni rengeteg mindent lehet papír, végzettség nélkül is. Engem nő létemre mindig lenyűgözött, hogy milyen alapossággal készülnek a padlólerakások, szobafestések, házépítések, mennyi mindenre kell figyelni. Szerintem tök menő, ha valaki tud csapot, kádat szerelni, vagy éppen megjavítani a lámpát. Manapság a szakember többet keres sokszor, mint egy diplomás ember, és sokan csak akkor jönnek arra rá, hogy a diplomájukkal nem fognak jól keresni, amikor már éveket beleöltek, megannyi stresszt, megaláztatást a tanároktól elviseltek. És akkor nem akar vagy tud benne dolgozni, és 23+ évesen ott áll, hogy nincs munkája, olyan, amilyet szeretne, és megint tanulni kellene valamit. Igazából azért, hogy legyen egy papír, nem éri meg, jó szakot meg nehéz választani, sőt, már olyanról is hallottam, hogy valaki nem írta bele a diplomáit az önéletrajzába, mert mindenhol túlképzettnek titulálták és nem vették fel, szóval nagyon sokat számít, hogy valaki büfészakra ment-e, és ha nem, akkor van-e rá ténylegesen kereslet. Ráadásul, egyre inkább a kapcsolatok a döntőek mindenhol, míg például munkanélküli vízszerelő szakember szerintem nincs. Intelligens ember nem néz le senkit semmiért, mindenkinek mások a lehetőségei, képességei, érdeklődése. A diplomához sajnos nem jár intelligencia, és nem gondolom, hogy valaki attól lenne igazán "értelmiségi", hogy sikerült-e egyetemet végeznie vagy nem.
2022. júl. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 NTBS ***** válasza:
Nem. Sok diploma nélküli jobban keress mint diplomás kortársa.
2022. aug. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy milyen diplomád van és , hogy mennyire vagy ambiciózus . Hosszútávon a diploma kifizetődőbb , nagyon sok helyen az hogy előrelépj kell a diploma hozzá. Lehet hogy x emberek jobban keresnek nélküle , de az ilyen 1-2 emberke , nem véletlen vánxorolnak ki az emberek..
2023. márc. 16. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!