Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek cikinek számít a...

Szerintetek cikinek számít a mai világban, ha nincs valakinek diplomája?

Figyelt kérdés
Sajnos én annyit tudtam elérni, hogy rehabos munkahelyre tudjak dolgozni menni, de ott megvannak elégedve velem. Az érettségit letettem, és van két szakmám. Nem vagyok a legjobb képességű, de rossznak sem gondolnám magam. Úgy döntöttem nem erőltetem a diplomát, mert úgy érzem kiborulnék a sok tanulástól. Kicsit azért rosszul tud esni, ha találkozok egy diplomás emberrel, és lenézve érzem magam általa.

2022. jún. 25. 13:26
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Szeretnék okosodni.
2022. jún. 25. 13:29
 2/14 anonim ***** válasza:
4%
Igen. Mondom ezt úgy, hogy nekem sincs.
2022. jún. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Dehogy gáz. Ezt a kifejezést hagyjuk is.


Az első nagyon fontos dolog, hogy arra próbálj törekedni amit a legjobban szeretnél. Tehát ha neked az álmod az, hogy burkoló legyél akkor tanuld ki és végezd szívvel-lélekkel.


Ha viszont az, hogy agysebész legyél akkor azért küzdjél, hogy elérd. Nem lehetetlen, ha valamit nagyon akarsz akkor el fogod tudni érni.

Én középiskolában gyenge tanuló voltam mert nem szerettem tanulni, itthon kaptam a beszólásokat, hogy én egyetemen így meg úgy bukok ki, aztán jelenleg egy baromi nehéz egyetemen leszek negyedéves és csúszás nélkül eddig. Bukni természetesen buktam vizsgán, de nem adtam fel mert nagyon vonz a szakma és erőt adott.


Szóval ha van egy olyan szakma amit szívesebben csinálnál és egyetem kell hozzá, hát vágj bele. Viszont ha csak azért mennél egyetemre mert az de jól hangzik, hogy diplomás vagy (egóból) akkor hagyd a francba mert így biztos nem fogod elvégezni. Közöttünk is sok ilyen volt, mind kibukott.


Csak rajtad áll, viszont az, hogy két szakma van a kezedben egyáltalán nem gáz, mert azt jelenti, hogy több lábon állsz és önfenntartó vagy, amely a felnőtté válás egyik legnagyobb erénye.

2022. jún. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Dehogy gáz. Szakemberek nélkül sehol sem tartanánk. Amúgy meg manapság elég jól lehet keresni szakmával, vállalkozóként, szóval a legtöbben talán még irigyek is, hogy egy vízvezetékszerelő többet keres 2 éves képzés után, mint egy tanár 5 éves egyetem után.


Nekem van szakmám és diplomám is, mégis a szakmámmal dolgozom, vállalkozásban, mert sokkal több lóvé és még munkaidőben is kevesebb.

2022. jún. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

Nem ciki egyáltalán, teljesen normális. Nem kell minden szakmához diploma.


Olyan emberekkel ciki barátkozni, akik emiatt lenéznek embereket.

2022. jún. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Állítólag a fizikai munka kézzelfoghatóbb. Egyszer próbáltam egy fősulit, egy év után hagytam, mert jobb jegyet akartam, mint amit tudok, és görcsös voltam. Jelenleg rokkantsági mellett dolgozok, és van gondnokom is. Inkább kiborított. Gyereknek meg az nem jó. Az egyik autista. Szeretek könyvtárba járni, és fejlődni. Szeretek nem butulni.
2022. jún. 25. 14:12
 7/14 anonim ***** válasza:
95%

Én is lenézve érzem magam, ha valaki kimondja, hogy diplomàs. Mondjuk én készülök egyetemre(1-2 év).

Amúgy szerintem nem gáz, nekem is van három szakmám, érettségim, de szeretnék még minimum két szakmát is

2022. jún. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom, miért érzitek magatokat lenézve. Nekem doktorim is van, a feleségemnek meg OKJ-ja és nem nézem le egyáltalán, Ő teljesen más dolgokhoz ért, mint én.
2022. jún. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
5-ös nagyon tetszett a kommented!
2022. jún. 25. 14:49
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A ciki az ha valaki tanulni se akar, meg dolgozni se. Te a két szakmáddal meg a munkával teljesen rendben vagy.
2022. júl. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!