Hogyan szoktatok tanulni?
Szia!
Én is mindig a barátaimnak adok segítséget, és eddig ez nekik mindig bevállt. Tanuláskor nyiss ablakot, hadd járjon a levegő. A kijelölt anyagot olvasd el kétszer magadban, majd ötször hangosan. Ha ez megvolt kezd el mondani. Az anyagba belenézhetsz, de aztán próbálj meg egyre kevesebbet belenézni. Ha így sem megy akkor csináld meg újra az itt leírtakat.
Utolsó válaszoló.
A droidképző iskolában nem tanítanak megtanulni (tantárgyanként)?
Az órai jegyzeteimet átírom a lehető legszebb írásommal. Régebben erre volt egy külön füzetem, mostmár tableten csinálom. Eközben Lofi-t hallgatok és iszok valami finomat (gyümölcslé, kávé, tea, forró csoki, üdítő). Elég időigényes, de megéri, mellette rajzolok is ábrákat. Ez után aláhúzom és szövegkiemelőzöm a fontos részeket. Utána néha átolvasom. A nagyobb részek után teszteket készítek magamnak, hogy az egész anyagot lefedje. Ismétlés képp már csak a tesztet töltöm ki és akkor látom mi az amit még át kellene olvasnom.
A tananyagokon kívűl nekem nagyon sokat segít, ha keresek még videót vagy, valami cikket így jobban megjegyzem.
Nekem ez a legjobb módszer, egyetem eleje óta így csinálom és 4,7 alatt még nem volt az átlagom (természettudományi szak).
Elolvasom egy oldalt, kiírom a kulcsszavakat (pár darabot), kihúzom a lényeget. Elgondolkodom rajta mit olvastam, felmerülnek-e ellentmondások, kérdések. Próbálom magam elé képzelni az olvasottakat. Így végigveszek annyi oldalt, amennyit jónak érzek. Utána a kulcsszavakat olvasva visszaidézem a tanultakat. Lehet, hogy nagyon foltos lesz még így a "felelet", de a tanulás során szerintem pont az a lényeg, hogy a lyukakra rávilágítsunk.
A hiányosságaimat a felidézés után pótolom (újra elolvasom a szükséges részeket, ha pedig nagyon botrányos az eredmény, az egészet).
Loopok nélkül csak egyszerű anyagokat lehet tanulni. Logikus, hogy ha egy részt nem sikerül felidézni, azt nem hagyod ott a francba (nyilván előfordul, hogy a gyakorlat mást kíván), hanem újra elolvasod a szükséges részeket. Utána újra felidézed, hogy lásd, az újból történő elolvasás mennyit hatott. Ezt addig csinálod elméletben, ameddig nem megy tökéletesen az anyag. Gyakorlatilag pedig addig, ameddig az időd engedi.
Hogy mennyi loop szükséges, és mennyi az ismétlési idő, az erősen függ az anyagtól és a "memorizálási, fejbetuszkoló módszertől". Itt kiemelném, hogy nem egy ülés szokott lenni az egész, hanem ha tehetem másnap, harmadnap, negyednap is loopolom ugyanazt az "anyagblokkot". Ha nem tehetem, akkor is nagyobb réseket igyekszem hagyni. A rések úgy néznek ki,hogy vagy haladok tovább egy új blokkal, tanulok mást, vagy ha nem szorít az idő, pihenek. Ezek a rések minimum egy órásak, hogy "ülepedjen" az anyag, és hogy ne fásuljak bele. De ha lehet, akkor csak a következő nap veszem újra elő és addig alszok is rá egyet.
FONTOS: Önmagában az ismételgetéstől is a fejedbe mehet az anyag, de gyorsabb eredményt érhetsz el , ha alkalmazol mnemotechnikákat (wikipédia), megérted a kulcsinformációk (fontos, megjegyzendő infók) mögött húzódó összefüggéseket (egyébként csak magolásról beszélhetünk).
Tömörebben:
0.Kijelölsz egy anyagblokkot.
Valamennyi oldalt, amivel egyszerre foglalkozol.
1.Elolvasol egy oldalt.
Az összefüggéseket megérteni, kérdéseket felvetni, mnemotechnikák
2.Kiírod a kulcsszavakat
Néhány darabot
3.Kiemeled a lényeget.
Ezt se vidd túlzásba
4. Blokk felidézés
Kulcsszavak alapján. Ha jól megy, lehet anélkül.
5. Hiányosságok pótolása
Bizonyos részek újraolvasása, ha nagyon nem megy, az egész blokk újraolvas.
5. Loopolsz addig, ameddig időd engedi, vagy jól nem megy.
Nem egyszerre, hosszabb megszakítások az anyagblokk loop során (a legjobb, ha több napra osztod szét).
+ Készíthetsz néhány oldalas áttekintő jegyzeteket nagyobb anyagrészekből, ha van időd. Ezzel is tanulsz.
Természetesen szüneteket is szoktam közben tartani... Óránként javasolt felkelni. Én 25 percenként szoktam, nekem ez vált be. De nem javaslom, hogy órákig görnyedj egyszerre a könyv felett Bár hallottam már olyanról, akinek ez vált be...
1. kiírom a definíciókat, tételeket, lemmákat, axiómákat
2. értelmezem és megpróbálom bebizonyítani.
3. megnézem a bizonyítást és leírom ha nem stimmel az enyémmel
4. Ha végigértem, akkor az egészet kiírom magamtól vázlatosan.
Közben felmerülnek ilyenek:
- Kiírjam-e azt, amit tudok?
Igen, mert sok energia és idő kiválogatni, hogy mi az amit tudok. Mindent leírok.
- Mi van, ha gyanús a tanári jegyzet?
Egyeztetés saját jegyzettel, az állítás helyességének bizonyítása, utánanézés interneten, megerősítés szaktásrakkal, a hiba kiírása és jelzése a tanár felé.
- Mi van, ha totál nem vagyok képben?
Az elejéről leírok mindent és igyekszem felfogni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!