Érettségin nem választottam ki a programozási környezetet és az op rendszert amiben csináltam a feladatokat az érettségin, szerintetek elfogadják?
99%, hogy el fogják fogadni. Elvégre alapból ahhoz a javító tanárhoz küldik a minkádat, amelyik azon programnyelvet vállalta be, amit a szoftverlistán előzetesen bejelöltél.
Nem lennék meglepve, ha a beadott lapon csak nagyon vitás esetekben néznék meg, hogy mi van bejelölve. (Vagy pl. Linuxnál, ahol nem kellett előre fejlesztői környezetet választani, hanem bármit használhattál, ami a gépen volt.)
Egyébként ha netán mégsem vennék figyelembe emiatt, akkor fellebbezéskor kérd méltányossági okokra hivatkozva a feladatod beszámítását.
De a tapasztalatom az, hogy a legtöbb javító ennél jóval rugalmasabb.
#4: Látszik, hogy lövésed sincs az egésznek a menetéről.
Persze, könnyű úgy begőzölten pofázni, amikor semmi információd nincs a dologról.
A rendszergazdának KÖTELEZŐ a gépeket úgy a vizsgázók részére bocsátani, hogy azon - az operációs rendszer beépített segédprogramjain kívül - KIZÁRÓLAG a szoftverlistán szereplő, és a vizsgázó által választott szoftverek legyenek elérhetők.
Ami egyébként idén nem túl nagy permutáció, oprendszert tekintve 99,9% Windowst kér, irodai programcsomagnál 99,5% Microsoft Office-t, egyedül a programozási környezet az, ami nagy eltéréseket mutat.
A telepítés módját illetően három lehetőség van: 1. "nulláról" feltelepít mindent. 2. Készít egy képfájlt (célszerű a WDS-t használni, ha van, tekintve, hogy a Windows azért tud cifra dolgokat művelni egy sima klónozáskor), és cska a programozási környezeteket teszi fel külön-külön, 3. letölti az OH által kiadott lemezképfájlt, és virtualizálva bonyolítja le az érettségit. Ezen fent van az összes szoftver, viszont amit a vizsgázó nem választott, azt vagy le kell tiltani (van hozzá külön segédprogram), vagy le kell róla törölni.
A programozási feladat pedig csak akkor fogadható el, ha azt a vizsgázó által választott fejlesztői környezetben meg lehet nyitni. Tehát ha én VS-t választok, de vagyok olyan mazochista, hogy Jegyzettömbben készítem el a forrást, arra megeshet, hogy nulla pontot kapok, mivel a project-fájl hiányzik, aminek segítségével azt meg lehetne VS-ben nyitni.
"Az en tapasztalatom szerint rendkívül alkalmatlanok voltak és semmi kérdésre nem tudtak válaszolni."
Nem védeni akarom őket, de ilyenkor, mármint írásbeli érettségi alatt szakos (informatika érettségi esetén természetesen informatika szakos) tanár még csak közelébe sem mehet a helynek amíg zajlik az érettségi (nyilván, nehogy valami huncutság történjen).
Ebből következően a felügyelő tanárok nem informatika szakos pedagógusok. Lehet akár tesi, ének, magyar, stb szakos is, akiktől nem feltétlenül várható el, hogy értsenek az informatikához (más kérdés, hogy azért alapszinten legalábbis (mindenkinek) illene (2022 - ben...)).
Ilyenkor rendszerint simán csak beküldik őket felügyelni, előtte nyilván ismertetik a szabályokat és annyit mondanak nekik, hogy a diákok az adott tárgyra vonatkozó egyéb dolgokról már tájékoztatva lettek, s a gépek is fel lettek készítve.
Így nem csoda, ha például nem tudja, mit, hová, hogyan ments, stb..
"A rendszergazdának KÖTELEZŐ a gépeket úgy a vizsgázók részére bocsátani, hogy azon - az operációs rendszer beépített segédprogramjain kívül - KIZÁRÓLAG a szoftverlistán szereplő, és a vizsgázó által választott szoftverek legyenek elérhetők."
Hivatalos biztosan így van... A gyakorlatban viszont sehol a b.ös életben nem láttam még ilyet. Mindegyik gépen elérhető volt mindegyik program, amit választani lehetett. Javítás során amúgy sem nézhető, hogy a kiválasztott programmal készült-e el a feladat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!