Az 50 óra közösségi munka rabszolgaság?
Szeretném csinálni? NEM!
Kapok érte pénzt? NEM!
Kötelező? NANÁ!
Van válaszzásom? NEM! (Ha szeretnék érettségit)
Undorító, gusztustalan dolog ez! A fiatalok erkölcstelen kihasználása.
Én is voltam ilyenen. Ott szórólapozni kellett a strandon.
Szerintem ennek semmi értelme sincs,már rég el kellett volna törölni.
Estin valóban nincs ilyen.
Kicsit olyan feelingje van hogy "Érettségi előtt kóstolj bele a munkavilágába" lehet ez a célja.
Igen, az a célja, hogy kóstolj be a munka világába. De mivel nincs érettségid, azért nem sok munkát tudsz elvégezni.
Kedves kérdező, a tanuló nem olyan kiszolgáltatott, mint egy rabszolga, mehet más helyre, ha rossz a bánásmód.
19
Mert egyszerűbb buz* magyarországozni, semmint kitörölni a csipát a szemetekből. Ez nem munka, hanem társadalmi felelősségvállalás!
De tekintsünk akkor csak a "hanyatló Nyugatra", például Németországban ugyanígy kötelező egy egy hónapos "ingyen munka", amiről kapnak a diákok egy paksamétát és mehetnek amerre látnak.
És igen, ha az én 16 éves fiam ekkora hisztit levágni, mint itt egyesek, tőlem is kapna egysmást odahaza. :)
Én annó óvodában voltam kisegítő, de nagyon sokan mentek egyházhoz karitatív (jótékonysági) munkát végezni, vagy természetvédelmi, állatvédelmi szervezetekhez, állatmenhelyekhez segíteni, hirdetni, akár utcai akciókban részt venni. Ahogy ugyanígy nagyon sokan mentek könytárba, önkormányzatokhoz, ahol az éppen aktuális nyári szezon ünnepségeinek, programjainak a megszervezésében vettek aktívan részt. Plakátokat készítettek, online felületeken voltak aktívak, akciókat szerveztek, szórólapokat nyomtattak, más események ötletelésében vettek részt, egyszóval kreatív munkát végeztek.
Aki ebben nem látja meg az ön,- és jövőkép formálását biztosító tényezőket, a szemléletformálást, a személyiság alakító tényezőket és legfőképp a szórakozást, a TÁRSADALMI FELELŐSSÉGVÁLLALÁST, annak van baj a fejében. :)
Mert hogy ez a célja!
Arról senki nem tehet, hogy kedves kérdező, vagy hasonló diákok csak valahol aláfirkantatják a papírjukat, mint aki jól végezte dolgát, vagy olyan helyre megy, ahol a munkáltató sem tudja, mit csinálhatna egy diák hasznosan, nem a program és nem az állam hibája.
Váltani pedig mindig lehet, ha nem tetszik valami.
De ez a gusztustalan nyavajgás egy nyári program miatt igenis baromira zavaró. Aki ezen ennyit küszködik, nem tudom mi lesz vele később az életben. :)
Szerintem maga az alapötlet nem lenne rossz. Valóban hasznos, ha az ember kicsit belekóstol a munka világába, mielőtt leérettsegizik, még akkor is, ha az a munka nem kapcsolódik ahhoz, amit később dolgozni szeretne. Viszont ez - mint itthon a legtöbb dolog - simán rosszul van kivitelezve. Tök jók azok a dolgok, amiket a 23-as leírt, de nem mindenhol van ezekre lehetőség. Nálunk nem mehetett mindenki ahova akart, csak olyan helyre, aminek volt szerződése az iskolával. Egy barátnőmmel heteken keresztül kampányoltunk, hogy mehessünk állatmenhelyre, de az iskola nem akart bajlódni egy újabb szerződéssel. Sokan mentek tőlünk jószolgálati otthonba, ahol értelmi és testi fogyatékosokkal foglalkoztak, valamint idősek otthonába. Ez nagyon szép, de egyszerűen nem való mindenkinek.
Értem, hogy a társadalmi felelősségvállalás lenne a lényege, de akkor adjanak is rá lehetőséget, ne csak két helyre mehessen egy egész város öt középiskolája. Én voltam futóversenyen, ahol segítettünk adminisztrálni, kettő másik sportrendezvényen pakolni, meg az iskola is adott órákat, ha ottani eseményeken segítettünk. De nekem is volt olyan barátnőm, aki a falusi önkormányzaton csinált meg mindent.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!