Hogy gondolják az egyetemen, hogy csak 3x hiányozhatsz minden óráról?
Kivétel ez alól, ha kórházban vagy!!! Tényleg haldokolni kell hozzá? Mi van, ha valaki lázas beteg, akkor menjen be és fertőzze meg az idős tanárokat? És, ha valaki covidos, de nincs kórházban?
Azt is terjessze? Mert hogy orvosi igazolást sem fogadnak el!! Ellenben munkahelyeken elfogadják!!
Mert azt mondják, mindegy, miért nem voltál ott, nem voltál ott és kész.
Volt olyan gyakom, ahol csak 1-et lehetett hiányozni (pótlási lehetőség nem volt), és amikor rögtön az első alkalommal hiányoztunk páran más, szintén kötelező egyetemi elfoglaltság miatt (mintatanterven belül, nem csúszás miatt), azt mondták, vegyük úgy, hogy megvolt az 1 hiányzás, ha még egy lesz, nem kapunk aláírást. - Amúgy szerintem is h*lyeség.
Valahol meg kell húzni a határt. Abban egyetértünk, hogy ha egy átlagos félév 10-12 órájából mondjuk csak 4-5 darabon vagy ott, akkor azért az nem fair azokkal szemben, akik minden egyes alkalommal ott ülnek, még ha a tárgy egyébként egy kalap szar is. Értem én, hogy betegség, kórház, temetés, bármi közbe jöhet, ilyen az élet, full meg is értem, de tanárként mondom neked, hogy valahol határt kell szabni. Ez a határ pedig szinte minden egyetemen a 3 hiányzás.
Én is bevezetném a felsőoktatásban az igazolás-rendszert, mint középsuliban, ez mondjuk tény. Azért nincs igazolás a felsőoktatásban, mert egyszerűen az már egy kvázi felnőttképzés, teljesen logikusan, hiszen jogilag mindenki felnőtt korú. Ergo ott már nem dedó van, hogy viszed az ofőnek az orvosi igazolást a hányás-hasmenésedről, ő pedig mondja, hogy jó, akkor következő órán megírod az elmaradt töri tézét. Ettől függetlenül nekem tényleg nem lenne bajom, ha ezt az igazolás-rendszert valamilyen módon a felsőoktatásban is bevezetnék.
Gyakorlatokon/szemináriumokon szerintem egyébként teljesen reális a 3 hiányzás, ha tetszik, ha nem. Előadáson viszont én simán eltörölném a katalógust. Szerintem ott teljesen felesleges és unfair.
Az ötössel egyetértek. Előadásokon szerintem nincs sok értelme ennyire szigorúan venni a jelenlétet, mindenki magának tanul. Mondjuk voltam már olyan órán, ahol a tanáron kívül hárman voltunk egy kb. 50+ fős órán, azért az kissé kínos volt... De gyakorlatok, szemináriumok esetében azért legyen már kötelező részt venni az órák háromnegyedén (nálunk így szokott kijönni a 3 hiányzás, de minimum az órán felét tényleg kötelezővé tenném). A hallgatók létszáma alapján választanak termet, bizonyos szakokon egyéb eszközöket, hogy mindenki megfelelően tudjon haladni. Nem lenne fair ezt semmibe venni.
Vannak csoporttársaim, akik nem járnak be bizonyos gyakorlatokra, és mivel most valamiért nem igazán figyelik a tanárok, ezért semmi következménye nem lesz. Tudom, mindenki lehet elfoglalt, és nem, nem származna semmi örömöm belőle, ha megbuktatnák őket emiatt, csak nem érzem igazságosnak, hogy nulla igyekezettel ugyanazt a jegyet fogják kapni mint azok, akik egész félévben szorgalmasak voltak. Egy olyan szakra járok, ahol elvileg nagyon fontos a szemináriumok szerepe, de egyesek ott szerzett tudás nélkül fognak ugyanolyan diplomát kapni, mint mondjuk én. Ez mégis hogy igazságos? Ismétlem, nem érezném magam jobban tőle, ha ők rosszul járnának, csak nem tudom, miért jár valaki nappali képzésre, amikor annyira nem jár be órákra, hogy amikor nagy ritkán megjelenik, nem ismerjük fel több félév után sem.
A Covid egyébként nálunk nem feltétlen számított bele a három hiányzásba, arról lehetett mutatni pozitív teszteredményt, és elfogadták, ha valakinek az lett volna pl. a negyedik hiányzása. Szerintem ez így teljesen korrekt volt.
Melyik egyetemen? Milyen óráról?
Nálunk mindig úgy volt megadva, hogy az óraszám 25%-át szabad hiányozni, 25-50% között az oktató döntése hogy elfogadja-e, az azt meghaladó hiányzás esetén pedig semmiképp nincs aláírás.
Én nem is ismertem még olyan embert, aki annyit betegeskedett volna, hogy 25%-nál többet önhibáján kívül hiányzott volna. Inkább olyanokat láttam, akik tojtak az egészre, a félév elején össze-vissza lógtak és előtték az összes lehetséges hiányzásukat, aztán mikor 1x tényleg megbetegedtek, akkor meg voltak lepődve, hogy hoppá, nem hiányozhatnak többet...
Másrészt az oktatók is emberből vannak. Akinek valami komoly gondja van, igazán meg tudja ezt beszélni vele, hogy ha kell akkor pl. másik csoporttal pótoljon, valami plusz beadandót csináljon, vagy ilyesmi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!