Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy minimum 3 oldalas dolgozat...

Egy minimum 3 oldalas dolgozatot kell írnom a kommunikációval kapcsolatban bármiről. Vki tud olyan témákat ajánlani, amikhez találni bőven anyagot, és ki lehet fejteni?

Figyelt kérdés
Akár pszichológiával kapcsolatos téma is lehet, a lényeg hogy valamilyen szinten kapcsolódjon a kommunikációhoz.
2010. szept. 16. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Bocs, ha rosszul ertelmezem a kerdes.(:


Szerintem a nonverbkomm. egy ilyen tema. Abbol osszelehet hozni a 3 oldalt minimum.

Az elso oldal a komm.lenyege, alapfogalmak- egyfajta bevezetes. Masodik oldal a nonverbkomm. lenyege, mi a fontos- geszutosok, mimika szerepe, test/tavolsagtartas es ezeket mondjuk kulturankent, nepenkent lebontani. Az, ami nalunk x-et jelent, az a vilag masik tajan y-t.Ezzel mar ugy 3 oldalnal jarhatsz.

A vegen en kepelemzest raknek bele, kb. ket kepet, amin szemlelteted a leirtakat.

2010. szept. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm. ez is jó, de én kicsit másra gondoltam, pl. érdekes téma a farkasgyermekek kommunikációja. Ilysmik nem jutnak eszedbe?
2010. szept. 16. 18:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Fu, na az meg egy erdekes tema!

De abbol, szerintem, nem lehet annyi forrast talalni, en pedig inkabb a forrasanyag mennyiseget tartottam szemelott.(:

Vagy vegyithetned a kettot, a farkasgyerekek nonverbalis kommunikacioja, hogy mennyiben tanult, azaz fugg a kornyezettol, kulturatol es mennyiben osztonos.


Sok sikert, es kitartast a temavalasztashoz!(:

2010. szept. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm! meg azt is hogy ilyen kitartóan válaszoltál! :)
2010. szept. 16. 18:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk érettségin tétel volt a testbeszéd, gesztikuláció, nem nyelvi jelek. :D Szerintem érdekes téma és össze is tudsz hozni belőle nagyon sokat. Leírhatod, hogy milyen a csodálkozó ember arca, szeme, szemöldökvonala, testtartása. Milyen kéztartások vannak, mit jelent az, ha látod valakinek a hüvelykujját és mit jelent, ha nem. :D


Ha választanom kellene, biztos ezt választanám.


19/F

2010. szept. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!