Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákok! Támogatnátok hogy...

Diákok! Támogatnátok hogy elmaradjanak a szóbeli érettségik?

Figyelt kérdés

Folyamatosan hangoztatják a tanárok hogy mennyi diákot buktatnak meg szóbelin stb., hogy volt hogy 6-an buktak közben az írásbelijük 5ös lett volna. Egyébként is totál értelmetlen a magolást oaztályozni, ha valaki egyszerűen ostoba az adott tárgyból és 1-est ír, ne engedjék már át kettessel azért mert bevágta egy költő életrajzát.... Az meg hogy 1 ponton múlik a jobb jegy nem érv, ha mondjuk 4-est írok akkor 4es a tudásom nem rinyálok hogy javíthassak egyértelmű. Aki jobb jegyet akar tanul és képezi magát, nem pedig nyalizik egy sort a lexikláis tudásával. Komolyan nem hiszem el hogy valakit így vesznek fel egyetemre hogy nincs meg a tudása hozzá de szóbelin szépen mosolyogva szaval, aztán megkapja a jobbat. Egyetemen meg néz hogy nem tudja megoldani a teszteket.


Szóval a most érettségizőkkel eleve nem fair hogy kimaradt 2 tanévünk, mégis szóbeliznünk kellene, hiszen ugyanúgy voltunk online mint az előző osztályok, ott meg nem tanítottak semmit. Plusz konkrétan annyira tanárhiány van hogy nincs töri tanára a sulinak hónapok óta, ezért az egyik osztálytársam aki jó töriből, ki lett nevezve az igazgató által, és ő tartj a töri órákat más osztályoknak is. Az kötelező érettségi tárgyaink heti órászámai a sztrájkok, karanténok, elmaradt órák miatt remgetegszer nem is vannak/voltak meg rengetegszer.

Szóval hatalmas a káosz, ha lenne is szóbeli ki vizsgáztatna minket ha nincsen töri szakos tanár? A matektanár beülne vagy mi? Ez legális? Szóval nálunk a suliban már kb mindenki aláírta,hátha,elvileg a hírekben már lement, újságcikkek is születtek stb.


[link]



2022. márc. 22. 12:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
82%
Én 2020- ban érettségiztem amikor a covid elkezdődött nem volt szóbeli. Akkor olyan nagy könnyebbségnek éreztem, most pedig az egyetemen visszasírom, hogy nem volt. Mivel az első szóbeli vizsgám így a korlátozások után egy csodás kettes lett és csak a tanár jóindulatán múlt hogy nem húzott meg. Az érettségi egy jó kis gyakorlás lett volna, hogy tudjam; hogyan reagálok az ilyen helyzetekre.
2022. márc. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

"Majd az élet megtanít"

Igen már megtanított arra hogyan kell kimászni a helyzetekből, dogák alól, kilógni a hátsó kapun, pénzhez jutni stb.


Amiért te szó nélkül tűröd és ugrálsz mindenki első szavára mint egy kiskutyus. Gondolkodásod = amit a főnök/tanár mond az úgy van. Eddig tart az agyad.

2022. márc. 22. 17:17
 13/17 A kérdező kommentje:

Majd belátod hogy hogy nem kell mindig azt csinálni amit más mond meg nyalizni a tanároknak.


Hűde nagy megmondóembernek hiszed magad, de egyedül akármire vinni képtelen leszel valaha is.

2022. márc. 22. 17:21
 14/17 A kérdező kommentje:

Ja és még mindig diákokat kérdeztem.


De tudtam hogy megjönnek majd a tanár pici stréber kedvencei.

2022. márc. 22. 17:24
 15/17 anonim ***** válasza:
81%
Nem baj szívem, majd ezt is kinövöd.
2022. márc. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Van összesen 20 körülhatarolt, előre megadott és kidolgozott tétel, amit ha megtanulsz, felhúzhatsz vagy 10szazalekot az erettségiden.

Min is megy a sírás?

2022. márc. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én a szóbelijeimmel húztam fel négyesre a magyart és a föcit. A többinél meg megtartottam a négyes ötöst. Nagyon bántam volna, ha nem lett volna szóbeli, nem lett volna szép a bizim.
tegnap 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!