Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákok! Támogatnátok hogy...

Diákok! Támogatnátok hogy elmaradjanak a szóbeli érettségik?

Figyelt kérdés

Folyamatosan hangoztatják a tanárok hogy mennyi diákot buktatnak meg szóbelin stb., hogy volt hogy 6-an buktak közben az írásbelijük 5ös lett volna. Egyébként is totál értelmetlen a magolást oaztályozni, ha valaki egyszerűen ostoba az adott tárgyból és 1-est ír, ne engedjék már át kettessel azért mert bevágta egy költő életrajzát.... Az meg hogy 1 ponton múlik a jobb jegy nem érv, ha mondjuk 4-est írok akkor 4es a tudásom nem rinyálok hogy javíthassak egyértelmű. Aki jobb jegyet akar tanul és képezi magát, nem pedig nyalizik egy sort a lexikláis tudásával. Komolyan nem hiszem el hogy valakit így vesznek fel egyetemre hogy nincs meg a tudása hozzá de szóbelin szépen mosolyogva szaval, aztán megkapja a jobbat. Egyetemen meg néz hogy nem tudja megoldani a teszteket.


Szóval a most érettségizőkkel eleve nem fair hogy kimaradt 2 tanévünk, mégis szóbeliznünk kellene, hiszen ugyanúgy voltunk online mint az előző osztályok, ott meg nem tanítottak semmit. Plusz konkrétan annyira tanárhiány van hogy nincs töri tanára a sulinak hónapok óta, ezért az egyik osztálytársam aki jó töriből, ki lett nevezve az igazgató által, és ő tartj a töri órákat más osztályoknak is. Az kötelező érettségi tárgyaink heti órászámai a sztrájkok, karanténok, elmaradt órák miatt remgetegszer nem is vannak/voltak meg rengetegszer.

Szóval hatalmas a káosz, ha lenne is szóbeli ki vizsgáztatna minket ha nincsen töri szakos tanár? A matektanár beülne vagy mi? Ez legális? Szóval nálunk a suliban már kb mindenki aláírta,hátha,elvileg a hírekben már lement, újságcikkek is születtek stb.


[link]



2022. márc. 22. 12:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Ez nem indok! Egyetemen hosszabb ideig volt távoktatás, mégsem változott az államvizsga felépítése és követelménye, egyedül a nyelvvizsgát engedték el, de az amúgyis hülyeség, mert a valóságban nem a papírt nézik, hanem beszélnek veled idegen nyelven az interjún, aztán vagy tudod vagy nem, a nyelvvizsga csak pénzkidobás. Az államvizsga ugyan úgy meg volt tartva és aki rendesen tanult, meghallgatta az előadásokat online, az át is ment. Ha valahol nem tanítottak rendesen, ott az iskolát kell számon kérni, ahol meg a diákok voltak lusták végighallgatni az órát, azok vessenek magukra.
2022. márc. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Nevetséges, süket duma.

[link]

Ugyan ez vonatkozik arra mit linkeltél.

2022. márc. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Igenis tessék szóbelizni! Az érettségi az egy ilyen dolog, hogy tanulni kell rá basszus... Meg ne írják helyetted az írásbelit?


A szóbelinek az a lényege, hogy egy 18 éves gyerek igenis tudjon már 15-20 percet összefüggően beszélni egy témáról.

2022. márc. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Ja persze gondolom te nagyon összefüggően beszéltélél ilyen stresszhelyzetben, több ember előtt. Mocskos ez az egész, direkt elnyomott szerepbe hozzák a diákokat, nem a tudásodat mérik fel.


Egy 18 éves gyerek meg nem ettől fog összefüggően beszélni, sőt emiatt nem fog rettegni minden alkalommal amikor meg kell szólalnia emberek előtt.

Egyébként meg a tanulókat kérdeztem.


Igenis tessék nem terrorizálni a gyerekeket! És ti vagytok "felnőttek". Mi értelme ennek komolyan? Ebből örömöd van hogy valaki szenved?

Undorító.

2022. márc. 22. 13:32
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

"Folyamatosan hangoztatják a tanárok hogy mennyi diákot buktatnak meg szóbelin stb. (...) közben az írásbelijük 5ös lett volna"

Én egy ilyen esetről sem hallottam... De ezek szerint a tudásuk egy jelentős része hiányos volt, tehát biztos nem érdemeltek ötöst, nem?

"Egyébként is totál értelmetlen a magolást oaztályozni"

Ez az egész oktatási rendszer hibája, alsó tagozattól kezdve sokszor az egyetemig, nem a szóbeli érettségi az egyetlen ilyen. Ameddig az oktatás a lexikális tudásra épül, addig tetszik vagy sem, helyes vagy nem, de a számonkérés is arra fog.

"Szóval a most érettségizőkkel eleve nem fair hogy kimaradt 2 tanévünk, mégis szóbeliznünk kellene, hiszen ugyanúgy voltunk online mint az előző osztályok, ott meg nem tanítottak semmit."

Nektek nem a konkrét érettségi felkészülés volt full online, mint a korábbi érettségizőknek. Ha nálatok nem tanítottak rendesen, az az iskola hibája, de nem fogják egy-egy intézmény miatt országos szinten törölni a fél érettségit. Az előző mondatodban pedig még az egyetemet hozod fel példának, de az nem jut eszedbe, hogy néhány egyetemistának szintén teljesen online volt az elmúlt két éve? Sokkal nagyobb anyagokat, rosszabb esetben gyakorlati tudnivalókat kellett egyedül, otthon, számítógép előtt ücsörögve elsajátítani. Értem én, hogy nehéz volt a középiskolásoknak (meg mindenki másnak) ez az online oktatás, de egyesek az államvizsgán találkoznak először a tanáraikkal élőben, mert távolléti oktatással végeztek el mondjuk egy mesterképzést. Az mennyire fair? Én is emlékszem, hogy egy középiskolás még nagy falatnak éli meg az érettségit, hiszen egy nagy megmérettetés ebben az életkorban, de azért ne csináljunk már úgy, mintha nehezebb lenne pl. egy államvizsgánál, ami ellen senki nem gyűjtött aláírásokat, és (nyilván) senkiben nem merült fel, hogy eltöröljék.

"nincs töri tanára a sulinak hónapok óta"

Tény, hogy tanárhiány van, nem véletlen sztrájkolnak a tanárok. Ez azonban nem újdonság, évek óta ez a helyzet, legfeljebb számodra/az iskolád számára újdonság ez. Ha ezt a logikát követnénk, akkor sok iskolában 10 éve nem lehetne szóbeli érettségit tartani, mert azóta tanárhiány van. Maximálisan támogatom a pedagógusok sztrájkolását minden szempontból, de akiknek csak most jutott eszükbe kiállni mellettük, azok hol voltak az elmúlt években? Akkor is zavart, hogy elmaradnak emiatt az órák, amikor már délben hazaengedtek? Gondolom nem, mert lehetett helyette mást csinálni. Azt is tudom, hogy sok diák túl van terhelve, úgyhogy nem fognak panaszkodni kicsit több szabadidő miatt, de erre megint nem az a megoldás, hogy csak úgy elengedik a szóbelit.

Az elmúlt két évben minden ősszel meg volt tartva az őszi szóbeli érettségi. Az akkor érettségizők jelentős része ugyanúgy tanult online, mint azok, akik tavasszal érettségiztek, mégis megoldották valahogy. Ez nem terrorizálás, de egy iskolában tanulni kell. Nem vagyok ilyen "szadista szülő/tanár" típus, nemrég érettségiztem én is. De a diákoknak az a dolga, hogy tanuljanak, azt a tudást pedig valamilyen (jó vagy kevésbé jó) módon bizony számon is kell kérni. Úgyhogy nektek is menni fog, nem annyira nehéz ám normálisan leérettségizni.

2022. márc. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ja az a feladatunk hogy tanuljunk, nem az hogy magoljunk. A valódi tudás amit gyerekkorban szerez az ember annak köze nincs az iskolához. Aki jó tanuló, az életben simán teljesen hülye. Volt egy osztálytársam, sok tárgyból bulásra állt, viszont olyan átfogó tudása volt a világról, és logikus gondolkodása, amikor megszólalt mindenki csak ámult. Pedig sose tanult, legtöbbször be se járt iskolába.
2022. márc. 22. 14:00
 7/17 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon bölcs vagy így 18 évesen... Nem baj, majd az élet megtanít, egy szóbeli érettségi semmi ahhoz képest, ami még vár rád. Tanulj és akkor nem lesz baj de ne keress kifogásokat.
2022. márc. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 NTBS ***** válasza:
82%
Nem ,mert ott a tankönyv meg lehet tanulni. Csak mellé kellene ülni, mint régen. Nem értem, akik napi több órát el tudnak internetezni, azok miért nem tudják az internetet tudásbővítésre használni.
2022. márc. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

#6 Oké, én ezzel egyet is értek. De a szóbeli érettségi csak a számonkérés módja, az írásbelire is ugyanazt az anyagot tanulod meg vagy "magolod be", kinek hogy tetszik. Mindenki, aki kicsit is foglalkozik a témával tudja, hogy az oktatási rendszer rossz ebből a szempontból. Nem csak Magyarországon, mert sok másik orszgában is évszámokra meg képletekre van kihegyezve az oktatás. De erről meg nem csak az érettségi kapcsán kéne beszélni. Igen, szomorú, hogy egy frissen végzett középiskolás kevés olyan készséggel, tudással fejezi be az iskolát, ami hasznos lesz neki később. De amíg ilyen hülye az oktatási rendszer, addig csak ezt lehet számonkérni. Az elmúlt évtizedek pedig azt igazolják, hogy ennek a legjobb (gyakorlatban is kivitelezhető módja) a szóbeli és írásbeli együttese, ami tény, hogy nem tökéletes. Én is utáltam szóban felelni, az egyik érettségimen egy picit még rontottam is, de máson meg javítottam. A két vizsgarész eredménye együtt tükrözte a legjobban a tudásomat akkor is, ha most alig valamit használok egyetemistaként a középiskolás tanulmányaimból.

Viszont ha az oktatási rendszerrel van a bajotok, akkor tessék aláírást gyűjteni a NAT vagy az egyéb jogszabályok ellen (ahogy néhányan tették is két éve, tök jogosan), vagy esetleg ilyen szemüvegen keresztül kövessétek a közéleti történéseket és a politikát, de ne a számonkérés többé-kevésbé bevált módján problémázzatok.

2022. márc. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%
Nem. Minden eredményt kb a szóbeli húz fel és sokkal szűkebb témakört ölel fel, mint az írásbeli.
2022. márc. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!