Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha lenne esélyetek szóbelizni...

Ha lenne esélyetek szóbelizni érettségin, kiváltva az írásbelit, élnétek vele?

Figyelt kérdés
Úgy értve hogy 2 tételt kell húzni, kivéve a magyarnál, ott 4-et (2 irodalom és 2 nyelvtan).

2022. febr. 8. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én az írásbeliket sokkkkal jobban szeretem. Utálok szóbelizni.
2022. febr. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:)
2022. febr. 8. 20:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Én tökéletesen elégedett vagyok a szóbeli+írásbeli rendszerrel.

Írásban sokkal jobban tudok gondolkodni, van időm mindent 3x átgondolni, esetleg úgy fogalmazni, hogy döcögjön alatta a léc, de azért adják meg végül a pontot. Van időm rá, hogy lenyugodjak és megfontolt döntést hozzak.

Másrészről szóbelivel remekül fellehet húzni az írásbelit, mert nagyon sokat segíthet az, hogy a tanár rásegít a tudásodra. Kiemel valamilyen információt, esetleg szűkíti a kört, utat mutat. Nyilván csak pozitív tapasztalataim miatt írom ezt, egyik tanárom sem húzott le szóbelin, csak fel.


Ha nagyon választani kellene, akkor írásbeli, de csak mert az fix feladatsor, fix megoldó kulccsal, amin agyalhatsz, míg szóbelin a tanár lehet kötsög, a választ pedig azonnal várják, nincs “majd vissza lapozok” lehetőség.

2022. febr. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!