Hogy kell tanulni?

Figyelt kérdés

Hülye kérdésnek tűnik de,álltalánosban és gimiben sem jeleskedtem a tanulásban. Erre mondja egy ismerős,hogy ez azért van mert nem tanitottakmeg tanulni!

De a kinyilatkoztatását semmi se követte. Azaz nem osztottameg a tudását velem. Csak lehülyézett burkoltan.



2021. dec. 5. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Olvasd el 3× az anyagot az nap majd közben próbáld értelmezni.

Remélem evel tudtam segíteni

^_^

2021. dec. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Anyagfüggő.

Néhány módszer:

- tananyag elolvasása, színes jelölőfilcekkel lényeg kiemelése, bizonyos szakaszonként kulcsszavak kijegyzetelése;

- komplett tananyag kijegyzetelése vázlatosan;

- videók nézése;

- gyakorlati próbálkozások pl mateknál, fizikai dolgoknál;

- tananyag meghallgatása;

- és ezek ötvözete.

2021. dec. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Ja és nagyon fontos: érzések, gondolatok hozzákapcsolása, asszociációk mindig segítenek megjegyezni az anyagot.
2021. dec. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
2021. dec. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Szia! Tanárnak tanulok és pont mostanság volt szó a sikeres tanulásról.

A lehető legrosszabb módszernek tartják a többszöri elolvasást.

Felméréseket végeztek mindenféle tanulási módszerrel és akik ismétlő olvasással próbálták tanulni, a leggyengébben teljesítettek.

E felett áll a kiemeléses, aláhúzogatós tanulás. Kicsit hatékonyabb.

A vázlatolás jó módszer lehet, csak tudni kell, hogy kell jól vázlatolni, különben felesleges idopocsekolas. Ja és a felmeresben résztvevők, akik vázlatoltak, nem tudták rendesen összekapcsolni a tanult szavakat/kifejezeseket.


Szó tanulasnal érdemes lehet mentális képet kötni egy szóhoz, azonban ez egy idő után nem lesz elég, mert gyorsan felejti az agy. Rövidtávon hatásos.


Nagyon ajanlott, hogy ne egy tömbben tanulj. Oszd el arányosan az anyagot az időben.


A leghatékonyabb tanulási modszernek kettőt írtak.

Az egyik, hogy folyamatosan felhozod magadban a tanultakat (Ismétlés, a tudás atyja). Előhívási technika a neve ha jól emlékszem. Biztos találsz többet róla a neten.

A másik módszer a tanultak tanítása.

Megerted mit olvasol/tanulsz majd eljatszod, hogy megtanitod valakinek. Lehet ez a kabalad, kutyad, élő személy vagy saját magad is. Ez és az előhívási módszer összekapcsolja az agyadban a már tanultakat, megerősödnek az emlekeik. A gyors, többszöri atolvasgatassal hajlamos az ember kihagyni azokat a részeket, amikrol úgy gondolja, h ismeri. Konnyeden átsiklasz felette. Na a tanítási módszerrel ez nem történik meg, legfeljebb gyorsabban beszélsz. Így a reszleteket is osszekapcsolod.

Plusz csökkenti az izgulas eselyet, a lampalazt stb mert már előre fogod tudni, hogy mit felejtesz könnyen és arra több energiat tudsz fektetni.

2021. dec. 6. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Pedagógia módszertana kész csőd. Még mindig itt tart a pedagógiai képzés?


Mondjuk az egész közoktatás is egy csőd. Elavult, szar. Nem is ismerik a lelki alapozást, tanulásmódszertant, gondolkodás-módszereket, tantárgyhasznosítást, stb.


Kérdezőnek.


Listamódszer, intelligencia tárgyak, mind mapping, Pólya-módszer kiterjesztése.

2021. dec. 17. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Én csak azt tudom megtanulni ami érdekel engem.


Ettől függetlenül megírom a dolgozatokat ötösre, de mivel nem érdekel a téma ezért dolgozat írás után egyből elfelejtem.


Ami érdekel azt automatikusan megjegyzem

2021. dec. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ami érdekel azt èn is megtanulom. De ami nem, azt eleve nehezen tanulom,és dolgozat nélkül is hamar elfelejtem.
2021. dec. 20. 15:19
 9/10 anonim ***** válasza:
65%
Nem vagy véletlen SNI -s?
2021. dec. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Lehet.
2021. dec. 20. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!