Ha egyetemen állami képzésen vagyok és bukok egy tárgyból akkor rögtön átsorolnak önköltségesre?
Figyelt kérdés
2021. nov. 3. 08:21
2/9 Sh4dowth3w0lf válasza:
Amikor én jártam még az volt a módi, hogy adott félévben kötelező tárgyakból összeszedhető kreditmennyiség felét kellett összeszedned ahhoz, hogy ne legyen gond. Ha ez nem sikerűlt, akkor pedig neked kellett kérvényezni, hogy rakjanak át önköltségesre, a kirugás helyett.
3/9 anonim válasza:
"adott félévben kötelező tárgyakból összeszedhető kreditmennyiség felét"
Nálunk úgy volt, hogy két egymást követő félév kreditjeinek a felét, tehát ha egyik félévben nem sikerült, a következőben behozhatta a lemaradást.
A lényeg, hogy ezt a suli tanulmányi irodáján kérdezd meg, az a biztos. De neten is biztos elérhető a suli tanulmányi és vizsgaszabályzata, vagy hasonló doksi.
4/9 anonim válasza:
Nem sorolnak át. Évente van egyszer átsorolás, 36 teljesített kreditnek és a meghatározott tan. átlagnak meg kell viszont lenni.
5/9 anonim válasza:
Én valami olyanról hallottam hogy 1-2 bukás benne van, viszont ha több félévet buksz akkor fizetős, de ha elvégzed azt a félévet onnan megy ingyen tovább, ha pedig ott is buksz akkor fizetős a félévév, ha nem buksz mész tovább ingyen bár nem tudom mennyire igaz, ha sokat buksz ki is tehetnek.
6/9 anonim válasza:
5. Össze-vissza írogatsz, még elolvasni is felesleges.
7/9 anonim válasza:
Bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszolok, de aki egyetemre jár, ismerhetné az ikes igék ragozását. Nem bukok, hanem bukom. Mint iszom, eszem, alszom stb. Ha egyes szám 3. személyben -ik ragot kap az ige, (tehát ikes ige) ő alszik, akkor egyes szám 1. személyben -m ragot kap: én alszom.
Vigyázzunk a magyar nyelvre!
8/9 anonim válasza:
7. szakkönyvekbe is láttam e/1-ben nák ragozást nék helyett.
9/9 anonim válasza:
#7-es irdatlan nagy baromságokat beszélsz. A nyelv folyamatosan változik. Ez egy teljesen természetes folyamat. Ha nem így lenne ma is olyanokat mondanánk, hogy "Gye mondoá neki, mérët nüm ënëik : isa, ki napon ëmdöl az gyimilcstűl, halálnek hláláal holsz." Sőt, nem lenne ennyi nyelv a világon, Spanyolországban és Olaszországban is ugyanúgy beszélnének, vagy Norvégiában és Izlandon, sőt Norvégiában és Olaszországban is, mivelhogy mindkettő a proto-indoeurópaiból származik, stb. Az ikes igékkel is ez a helyzet, ha tetszik, ha nem: az alanyi-tárgyas szétválás eléri őket is "eszek valamit", "eszem azt" (viszont sosem "eszek azt"). Ugyanúgy ahogy a nákolás mögött is nyelvi logika rejlik, mégpedig a hangtani egyeztetés, "én csinálnák/mosnák/tudnák/olvasnák" (viszont sosem "én ennák/vennák/tennák/ülnák"). Névelőknél se mondunk ma már olyat, hogy "az végeknél", mint Balassi Bálint.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!