Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egyetemen állami képzésen...

Ha egyetemen állami képzésen vagyok és bukok egy tárgyból akkor rögtön átsorolnak önköltségesre?

Figyelt kérdés

2021. nov. 3. 08:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2021. nov. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Sh4dowth3w0lf ***** válasza:
90%
Amikor én jártam még az volt a módi, hogy adott félévben kötelező tárgyakból összeszedhető kreditmennyiség felét kellett összeszedned ahhoz, hogy ne legyen gond. Ha ez nem sikerűlt, akkor pedig neked kellett kérvényezni, hogy rakjanak át önköltségesre, a kirugás helyett.
2021. nov. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

"adott félévben kötelező tárgyakból összeszedhető kreditmennyiség felét"

Nálunk úgy volt, hogy két egymást követő félév kreditjeinek a felét, tehát ha egyik félévben nem sikerült, a következőben behozhatta a lemaradást.


A lényeg, hogy ezt a suli tanulmányi irodáján kérdezd meg, az a biztos. De neten is biztos elérhető a suli tanulmányi és vizsgaszabályzata, vagy hasonló doksi.

2021. nov. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem sorolnak át. Évente van egyszer átsorolás, 36 teljesített kreditnek és a meghatározott tan. átlagnak meg kell viszont lenni.
2021. nov. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Én valami olyanról hallottam hogy 1-2 bukás benne van, viszont ha több félévet buksz akkor fizetős, de ha elvégzed azt a félévet onnan megy ingyen tovább, ha pedig ott is buksz akkor fizetős a félévév, ha nem buksz mész tovább ingyen bár nem tudom mennyire igaz, ha sokat buksz ki is tehetnek.
2021. nov. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
5. Össze-vissza írogatsz, még elolvasni is felesleges.
2021. nov. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszolok, de aki egyetemre jár, ismerhetné az ikes igék ragozását. Nem bukok, hanem bukom. Mint iszom, eszem, alszom stb. Ha egyes szám 3. személyben -ik ragot kap az ige, (tehát ikes ige) ő alszik, akkor egyes szám 1. személyben -m ragot kap: én alszom.

Vigyázzunk a magyar nyelvre!

2021. nov. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
7. szakkönyvekbe is láttam e/1-ben nák ragozást nék helyett.
2021. nov. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#7-es irdatlan nagy baromságokat beszélsz. A nyelv folyamatosan változik. Ez egy teljesen természetes folyamat. Ha nem így lenne ma is olyanokat mondanánk, hogy "Gye mondoá neki, mérët nüm ënëik : isa, ki napon ëmdöl az gyimilcstűl, halálnek hláláal holsz." Sőt, nem lenne ennyi nyelv a világon, Spanyolországban és Olaszországban is ugyanúgy beszélnének, vagy Norvégiában és Izlandon, sőt Norvégiában és Olaszországban is, mivelhogy mindkettő a proto-indoeurópaiból származik, stb. Az ikes igékkel is ez a helyzet, ha tetszik, ha nem: az alanyi-tárgyas szétválás eléri őket is "eszek valamit", "eszem azt" (viszont sosem "eszek azt"). Ugyanúgy ahogy a nákolás mögött is nyelvi logika rejlik, mégpedig a hangtani egyeztetés, "én csinálnák/mosnák/tudnák/olvasnák" (viszont sosem "én ennák/vennák/tennák/ülnák"). Névelőknél se mondunk ma már olyat, hogy "az végeknél", mint Balassi Bálint.
2021. nov. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!