Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most kezdem az egyetemet és...

Most kezdem az egyetemet és olvastam, hogy 30 kreditet el kell érni egy félévben. Ezt mivel lehet elérni? Mert az én összes lehetséges órámat fölvéve is max.26-ot számoltam össze.

Figyelt kérdés
Megköszönném, ha úgy egyébként is írna valaki erről a kreditrendszerről és arról, hogy szerezhetném meg a minimumot legalább.
2010. szept. 1. 21:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem el kell érni, csak ajánlott.


A kötelezőkből, kötelezően választhatókból és szabadon választhatókból nincs meg 30 kredited?

2010. szept. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell elérni a harminc kreditet, csak átlagban így jön ki a diplomához szükséges 180. Nálunk a diplomamunkáért 20 kreditet adnak, így átlagban ha 27-et teljesítesz is akkor is jó vagy. Mellesleg nem biztos, hogy minden félévben ilyen kevés kredited gyűlik össze a kötelezőkből. Általában az első félévben kevesebb tárgyak adnak fel, mert még most szokod meg a rendszert, az új légkört és hogy másként kell tanulni, mint a középsuliban. Most kezdem a harmadik félévem és pl. nekem már most a kötelezőkből is 34 kreditem van.

Ráadásul fel tudsz venni szabadon választható tárgyakat is.

2010. szept. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
pontosan, ezekből összesen 26
2010. szept. 1. 22:13
 4/11 anonim ***** válasza:
Én a SZE-re jártam, ott is volt hasonló, de ott egy év (két félév) alatt kellett összegyűjteni 30 kreditet, 2 év alatt 60-at. Aki ezt nem teljesítette, azt kirúgták a suliból. Nem ilyesmire gondoltál?
2010. szept. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Valahol azt olvastam, hogyha nincs meg a 30 kredit egy félévben, akkor azt a félévet ki kell fizetni, mert az állam megvonja a támogatást. Nem tudom, hogy így van-e, örülnék ha még páran felvilágosítanának a témában
2010. szept. 1. 22:17
 6/11 anonim ***** válasza:

Az EKF-en úgy volt, hogy minimum 15 kredited kellett, hogy legyen egy félévben, ami persze kétszakosként lazán megvan, s max. 30 kredit. Akkor nekünk 240 kredit kellett 8 félév alatt, de ha az egyik szakodon is volt 12 kredit, a másikon is 18, akkor így meglett.


Persze ez még a kredites rendszerben volt, nem tudom, hogy a bolognai rendszerben ez hogy működik.

2010. szept. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy év alatt kell meglenni a 30 kreditnek, mármint ahhoz, hogy ne kelljen fizetni. Amúgy igen, fél év alatt 30 az ajánlott, viszont első félévben ez általában nem szokott ennyi lenni. De ezzel semmi gond, mert 6 félév alatt kell meglenni a 180 kreditnek (ez így ugye átlagosan félévente 30), és ennél csak 10%-kal lehet több (azaz 18 kredittel), ha ennél több, akkor azokért már fizetni kell. És hidd el, lesz olyan féléved, amikor kötelezőkből is összejön akár 40 kredit is.
2010. szept. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

nálunk ha 1.5 év alatt nem jön össze min. 40 kredit akk kicsapják a diákot.

Egy félévbe felvehetsz több, vagy kevesebb kreditet is mint 30, csak annyi az előírt. Ha pl csak 15öt vennél fel, akkor lesz olyan féléved h elleszel a tárgyakkal havazva, úgyis bekell egyszer pótolnod, 3 év alatt 180 kreditet kell összeszedni.

2010. szept. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nem kötelező 30nak lenni, csak célszerű. mivel az ösztöndíj átlaghoz mindig 30al osztanak, így ha neked alapból kevesebb volt felvéve, hátrányból indulhatsz a többiekkel szemben, még akkor is, ha az összes tárgyad sikerül. de így lehet csalni is, hogyha 30nál többet veszel fel, akkor eltolhatod felfelé is az átlagodat. persze ehhez sokat kell tanulni nagyon. szabadon választhatókból szerintem hozz össze még 3-4 kreditet. kérdezz meg valami felsőbbévest, biztos vannak ilyen "ingyenkredites" tárgyak, ami még egy kupac salátának is meglesz 4es. ;-)

fizetősre meg akkor tesznek át, ha két félév alatt nincs meg összesen 30 kredit.

2010. szept. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha egy félévre nézzük, a 30 kredit nagyon sok. Persze biztos vannak 3 kredites szigorlatok, de arra többet is kell tanulni. Nálunk volt olyan kollokviumos tárgy, amiért csak 1 kreditet adtak, viszont elvárták a rendszeres jelenlétet. Ha így nézzük, s csak az egyszerűség kedvéért számoljunk 2 kredittel, akkor egy félévben 15 vagy még annál is több tárgyad van, amiből, ha szerencsés vagy , van vagy 5 gyakorlatos. Na erre az ötre is kell készülnöd, viszont a másik 10, ami megmaradt, az mind vizsga, s nem egyszerű 1,5 hónapba belesűríteni.


Amikor fősulis voltam, nekem egy vizsgaidőszakban olyan 10-13 vizsga tárgyam volt, s mellettem volt aki ott nyavalygott, hogy jaj, most neki 7 vizsgára kell felkészülnie.


Viszont érdemes az elején több tárgyat felvenni, mert akkor nem fordulhat elő, hogy a 3.év végére nincs meg minden kredited, s az utolsó két félév úgyis a szakdogáról és a nyelvvizsgáról szól.

2010. szept. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!