Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen van elméleti és...

Egyetemen van elméleti és gyakorlati óra. A gyakorlat mit takar? Mennyire gyakorlat a gyakorlat? Mi történhet egy ilyen órán? Bocsánat a hülye kérdésért, most kezdem majd az első félévem:) (Pénzügy és számvitel)

Figyelt kérdés

2021. aug. 19. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Igaz nem ez a szak, de kb leírva hasonló lehet.

Adott anatómia tárgy, ea és gyak

Előadáson sokan vagyunk és csak figyelsz és jegyzetelsz, nem igazán vannak kérdések, ha mégis az inkább költői.

Gyakorlaton kisebb csoportokra bontva, családiasabban vesszük az anyagot, hozzá nézünk csontokat, esetleg elmegyünk bonconálasra és izmokat és szerveket is néztünk. Itt volt több kérdés, csoportmunka, számolás, mindenegyéb.

Úgyhogy itt a lényeg, az előadásforma, illetve hogy hányan vagytok.

2021. aug. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Órafüggő, de mondjuk pénzügyön az elméleti órán ott lesz mindenki, a tanár leadja az elméleti részt és ti meg jegyzeteltek. Gyakorlaton kisebb létszám szokott lenni és ott meg pl. számolós feladatokat oldotok meg. Tanárfüggő is, de a gyakorlat általában interaktívabb.
2021. aug. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2021. aug. 19. 17:25
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
a kettes válaszolót kiegészítve: a nem számolós órákon valószínűleg csoportos munkák lesznek, prezentációk, akár vitázás. általában megpróbálják kicsit interaktívabban feldolgozni ugyanazt az anyagot amit előadáson vesztek. nem kell semmi különlegesre gondolni.
2021. aug. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ilyen: (mérnöki)


Előadáson sok-sok bonyolult képletetet és definíciót írtok egymás után, gyakorlaton meg könnyű/közepes számolásokat gyakoroltok, amiknek elvileg közük van a képletekhez, de sokkal érthetőbbek és nagyobb a sikerélmény. Vizsgán/zh-n vagy csak a gyakorlati számolásokat kérik számon, vagy mellette az elméletet is. De általában a gyakorlati példákból mindig több van.

Előadásról lehet késni, hiányozni, nem nézik, hogy ott vagy-e, gyakorlatról max. 3-szor lehet, utána nem folytathatod a tárgyat a félévben.

Elméleten egy nagy előadóban ültök több százan, csak a tanár darál, gyakorlaton kb. 20-an ültök egy teremben, mint egy osztály, és lehet jelentkezni, kérdezni, stb.

Elméletet híres, öreg professzorok tartják, a gyakorlatot akár olyan diákok is tarthatják, mint te. (Gondolom, ha bebizonyították, hogy vágják-kenik az anyagot.)

2021. aug. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a gyakorlatok nagyon nagy része ugyanúgy tartozhatott volna az elmélethez, szóval kb fölösleges volt 😂 max abban tért el, hogy a gyakorlatokra kivétel nélkül kötelezték a bejárást. Általában csak önálló papírmunka volt, eseteket néztünk meg valamiből vagy csak számolásokat vezettünk le. Lényegében olyan dolgok, amik az elméletre építettek, de amolyan órai munka/házi feladat kaliberű önálló feladatként valósultak meg. Kifejezetten olyan amit meg kell mutatni vagy amit csak ott lehet benn csinálni és otthon nem, szerintem nem is volt a szakon.
2021. aug. 20. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A gyakorlaton számolás van
2021. szept. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!