Orvosisok! Mesélnétek nekem ezekről? (bővebben lent)
Hova jársz/jártál orvosira?
Mi az, ami miatt nem ajánlanád senkinek sem az adott egyetemet? Mi az, ami a legjobban tetszik neked?
Mennyire van lehetőség kutatni?
Általában mennyit tanulsz egy héten?
Átlagosan mennyi időn keresztül tart az oktatás? (az összes szabadon választható tárgyat is belevéve)
Szabadon választhatónak vannak "orvosos" tárgyak is?
Mennyire jellemző az, hogy szivatnak?
Egy "tanóra" alatt mekkora mennyiségű anyagot adnak le?
Van lehetőség a kötelező gyakorlatokon kívül is önkéntes alapon bemenni segíteni kórházakba?
Mennyire jó a légkör?
Hány fő van átlagosan egy csoportban? Ezt mi alapján szokták beosztani?
Az emberek mekkora része szokta otthagyni vagy évet ismételni?
Miért azt a helyet választottad, ahová jársz?
Milyenek a kollégiumok?
Van lehetőség (vagy idő) nyelvet tanulni az egyetemen?
Mennyire jellemző az, hogy valaki elmegy külföldre tanulni vagy gyakorlatra rövidebb időre?
Köszönöm mindenkinek, aki végigolvassa és válaszol rá!!!
- DE-ÁOK-ra jártam, idén végeztem.
- Rohadt nagy stressz, rengeteg megalázás, számtalan áttanult éjszaka, vizsgaidőszakok és későbbiekben alig becsül meg a társadalom (éppen csak le nem köpnek). Ellenben a csodás dolog a gyógyítás.
- Számtalan lehetőséged van kutatásra, mind elméleti, mind klinikai intézeteknél. A Tudományos Diákköri előadást és pályamunkát elfogadtathatod diplomamunkának, ezért sokan csinálják.
- Nehéz meghatározni. Első 2-3 évben naponta, órák után mindig tanultam. Későbbiekben már sokkal kevesebbet (helyesebben ritkábban és rendszertelenül, csak a számonkérések előtt), ellenben több időt fordítottam a kutatásomra, illetve az általam kiszemelt szakterületre. (kértem engedélyt, hogy ügyeletekbe bejárogathassak gyakorolni, látni dolgokat).
- A kötelező órákból az órarendet összeállítják neked Debrecenben, az ebben lévő lyukakba kell felvenned a többi választható tárgyat. Ez is össze vissza volt. Előfordult olyan félév, amikor keddenként nem volt órám, ellenben a többi nap szinte 8-18-ig végig. Olyan is volt, amikor sokkal egyenletesebben voltak az órák elosztva, minden nap 2-4ig voltam. Az előadások jellemzően reggel vannak és nem kötelezőek, ezzel lehet alvásra órákat nyerni. Szerény véleményem szerint az előadások nagy része nem tesz hozzá érdemi dolgot a tudásod fejlesztéséhez. Sokkal többet ért, hogy éjszakat tovább tanultam, reggel pedig aludtam. (Vagy a másnapossággal küszködtem :DDD)
- Léteznek kötelezően és szabadon választható tárgyak is. Utóbbiak között vannak a nyelvek, vitorlázórepülés, borkóstolás, filozófiai tárgyak stb, de rengetek orvostudományi tárgy is. Én gyakorlatilag 1-2 érdekesebb tárgy kivételével csak orvosis tárgyat csináltam. (Pl. Mentőtiszt III. képzés, laparoscope-os sebészet, nagy ízületi sérülések, speciális mentés alapjai, légúti allergiás megbetegedések stb.)
- Szivatás létezik. Voltak, vannak és lesznek olyan helyzetek, melyet roppant igazságtalannak fogsz érezni. Hiába tanultál, hiába tudtad sokkal jobban, mint az előtted felelő, mégis te kapsz kettest, ő meg négyest. De én azt tapasztaltam, ha kellően erős tudással rendelkezel, és nem tudnak kifogni rajtad, akkor nem lesz nagy baj. Ha viszont valahol megérzik a gyengeség jelét (mind tudásban, mind kiállásban), ott könnyen rádakaszkodnak és szétszednek. Nyilván vannak olyan intézetek, ahol ez hatványozottan igaz (anatómia, biokémia, élettan), de vannak tündéri intézetek és oktatók is.
- Egy tanóra alatt hatalmas anyagot. Nincs is idő végigvenni, csak nagyvonalakban a főbb összefüggéseket. Ezért fontos az otthoni tanulás.
- Van, bár ez intézet függő. Ha azt mondod, hogy a későbbiekben te ezzel szeretnél foglalkozni, akkor a legtöbb helyen megengedik. Főleg ha az intézetnél TDK-zol.
- Maga az egyetemi légkör szuper volt, még a nehézségek ellenére is. Tipikusan az a szituáció, amikor együtt nevettek a saját nyomorotokon. A bulik, programok nagyon jók voltak, ne hagyj ki semmit, csak ha nagyon indokolt. Mégis csak életed legszebb időszakáról van szó.
- A magyar hallgatókat nálunk 10 csoportba osztották, jellemzően 20-22 fősekre. Gólyatábor során lehet kérvényezni, hogy kik kerüljenek egy csoportba, amit a Tanulmányi Osztály a lehetőségekhez mérten igyekszik teljesítni.
- Kb. 1/3 csúszik vagy lemorzsolódik. A mi évfolyamunk 221 fővel kezdett, a hozzánk csúszókkal együtt kb. 160-an végeztünk/végzünk.
- Az egyetem légköre, a város nagyon megfogott, amikor nyílt napon ellátogattam Debrecenbe. A Nagyerdő szívében lévő zöld campus, az egymáshoz 5-10 percre lévő épületek és úgy maga az egész Egyetemváros hangulata nagyon megtetszett.
- Kolik közül 2 van, ami kifejezettem medikus koli (..volt, mára jelentősen felhígult sajnos). Ez a kettő a Klinika telepen van, közel mindenhez. Az egyik belőle nagyon hiper-szuper-modern (ezért vigyázni is kell rá), a másik picit lepusztultabb, de nem is kell annyira vigyázni rá. Mind a kettőnél 3 fősek a szobák és saját vizesblokkal rendelkeznek. Van további 3 felújított koli 5 perc sétára az Egyetem téri campuson.
- Lehetőség rengeteg, idő annál kevesebb. Bár engem sohasem vonzott, hogy az angolon kívül megtanuljak még egy nyelvet legalább alapfokon.
- Van rá lehetőség akár IFMSA, akár Erasmus segítségével. Sokan élnek is vele. Jellemzően a nyári, vagy a szigorló évi gyakorlatokat lehet külföldön letölteni, azokat 1:1-ben elfogadják, ezáltal nem csúszol meg. A félévvel ez már neccesebb.
(Bocsi az esetleges gépelési, helyesítási hibákért, de olyan hosszúra sikerült, hogy én ezt biztos át nem nézem mégegyszer:D)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!