Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért tanulnak egyes emberek...

Miért tanulnak egyes emberek lassabban, mint az átlag?

Figyelt kérdés

Több kérdést és az azokra írt válaszokat is elolvastam az oldalon.


A kérdés: "Egy nap alatt meg lehet tanulni 150 oldal történelmet?"

Egy válasz: "Sikerülhet, a 10.es anyag nagyon jó, én 3 nap alatt tanultam emg az egész könyvet érettségire :)"


A kérdés: "Mennyi idő alatt lehet megtanulni 5 oldal történelmet? És 50 oldalt?"

Egy válasz:"5 oldal kb 15 perc. 50 oldalhoz már kell azért egy délután, ha nem kettes a cél."


A kérdés: "20 oldalt mennyi idő alatt lehet megtanulni?"

Egy válasz: "3 óra maximum"


A kérdés: "Főiskolások, mennyi idő alatt tudtok megtanulni 100 oldalt 5-ös szintre?"

Egy válasz: "Az úgy kb két (fél)éjszaka, szóval olyan 12 óra."


A kérdés: "Hogy tudnám úgy megtanulni a 25 oldalt, hogy meg is maradjon valami?"

Egy válasz: "Kulcsszavak!! Keresd meg a szövegben a kulcsszavakat. És így több kicsi részre osztani. Tök hamar meg lesz! 1-2 óra alatt tudni fogod az egészet!"


Nagyjából minden válasz azonos. 50 oldal megtanulása egy délután.

Na de én erre nem vagyok képes. Miért nem?

Az olvasásom sebessége nem megfelelő?

Lassabban jegyzek meg valamit, mint az átlag?

Talán a módszeremmel van a probléma?


De mégis hogyan máshogy tanulhat az ember azon felül, hogy elolvassa, felidézi az olvasottakat és a homályos részeket tisztázza, majd átfutja az anyagot és újra felidézi?



2021. aug. 12. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:

A módszereddel van a baj. Bár mindenki máshogy tanul. Számomra az olvasás nem elég hatékony. Valamennyire megmarad, pl másnap tudok írni belőle egy átmenő röpdolgozatot, de nem az igazi. Az írás már sokkal jobb. Ha leírom, az már megvan félig. Persze nem jó ész nélkül írni. Az én módszerem az, hogy jó jegyzetet írok, és magamtól próbálom leírni utána. (Na itt érdekes hogy mi is az, amit tanulsz)

Matekot tanulok komolyabb szinten, itt annyi kell, hogy a tételeket megpróbálom magamtól bizonyítani. Mindent leírok pontosan, kiemelem a lényeget stb. (Ha ez jobban érdekel, írj rám. 3-4 nap alatt tanultam meg az Analízis 2-t és erős 3-as lett, mert nem voltam formában a vizsgán plusz rossz volt a gyakorlati jegyem, mert online oktatás alatt nem voltam túl motivált.)

Pl nyelvet úgy tanulok, hogy szövegeket alkotok. Akár az, hogy szöveget olvasok, kiírom a fontos szókapcsolatokat, ezekkel saját szöveget alkotok, leírom, elolvasom 3-4-szer, megtanulom. Ekkor már ismerem az összes szót.

Szóval nekem az írás az, ami segít, mert olvasás közben könnyen elbambulok.

Egyébként nekem meggyőződésem, hogy az is segített nekem, hogy suliban rá voltam kényszerítve arra, hogy gyorsan/hatékonyan tanuljak, mert állandóan különóráim voltak. (Átlagosan napi 2, zene és sport) Így megtanultam jól beosztani az időmet. Pl "Mivel kedden 8 órám van egy utána megyek zeneórára, szolfézsra és edzeni is, de hétfőn zenekar előtt van egy szabad órám (amikor nem éri meg hazamenni), ezért a szerdai dolgozatra ebben az időben fogok felkészülni." Ez most egy példa volt, de remélem a lényeg átjött. Én ezt csináltam ovitól érettségiig. Egyetemen kicsit más már a helyzet, de rendszeresen megkapom, hogy "milyen ügyes vagy, hogy ilyen jól be tudod osztani az idődet és ilyen gyorsan tanulsz".

2021. aug. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk egyformák. És amúgy is annyi mindentől függ a tanulás, nemcsak az egyéni képességektől. Milyen témájú és nehézségű az anyag, általános iskolás biológia vagy orvosi anatómia? Hallottál-e már róla korábban, vagy teljesen új és ismeretlen? Milyen hosszú 1 oldal ténylegesen (van-e kép, mekkora sorközzel van szedve, meg is magyaráz mindent vagy csak egy vázlatos jegyzet amiben csomó fogalomnak utána kéne olvasni)? Mennyire érdekel? Ez mind nem mindegy. Aztán, a tanulás olyan mint az edzés: minél többet tanulsz, annál jobban belejössz. Az se mindegy, mennyi idős vagy (mennyire fejlett az agyad) - egy alsó tagozatosnak a szorzótábla is kemény munka, míg egy végzős egyetemista, akinek már egy tucat vizsgája volt, pontosan tudja, hogyan érdemes tanulnia. A módszer tényleg nem mindegy.
2021. aug. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy? Ez azért nem mindegy. Az emberek magy része az egyetemen tanul meg tanulni.


Meg az sem mindegy, mit tanulsz. Én bölcsészként végeztem, volt olyan vizsgám, amire 800 oldal volt kiadva, két nap alatt ledaráltam. Most már elmúltam 30, a szakmai certis vizsgákra, ahol 6-700 oldal szokott kiadva lenni, egy délután alatt felkészülök (ezek azért könnyebbek is, mint egy római irodalomtörténet). Ugyanezt egy analízissel nem biztos, hogy meg tudnám csinálni. (De azért feszegetem a határaimat, és szeptembertől kipróbálom.)

2021. aug. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 D-Mano ***** válasza:
Én lassan olvasok (egy átlaghosszúságú könyvet nem tudok elolvasni egy délután alatt, kb. legalább 2-3 kell hozzá) és csak úgy tudtam tanulni, hogy először elolvastam és megértettem az anyagot, utána pedig elkezdtem bemagolni. A mateknál, fizikánál és az emelt kémiánál még külőn ki is kellett jegyzetelnem a magam gondolkodásának megfelelően. Szorgalmas voltam és értelmes, de nagyon lassan ragadt meg az anyag a fejemben. Sok ráfordított idővel kitűnőre érettségiztem, de az egyetemi anyag annyira sok volt már, hogy azt nem bírtam idővel a tanulási sebességem mellett. Amilyen tanulási sebességeket itt is írnak, az nekem a földönkívüli kategória, pedig valószínűleg az én készülékemben van a hiba. 😕
2021. aug. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves négyet, pont én is így vagyok ezzel.

Bár az olvasási sebességen ha jól tudom lehet változtatni.


"Mennyi idős vagy? Ez azért nem mindegy."

Vagyok már annyi idős, hogy nem okoz gondot a szorzótábla.

A húszas éveim elején járok.


Az időbeosztásommal sincs baj. Napi 3 órát tanulok át koncentráltan, mindenféle kellemetlenség nélkül általában. Többre is képes lennék, de szerintem nem a tanulási időt kellene emelgetni. Hová emeljem?

Nincsenek vizsgáim, nem járok egyetemre és ilyen tempóban még kibuknék szerintem.


"Milyen témájú és nehézségű az anyag, általános iskolás biológia vagy orvosi anatómia?"

Szerintem rajtam az általános iskolás biológia is kifogna, ha 50 A4-es oldalról van szó. Ehhez még az sem kell, hogy szöveggel legyen tele minden oldal. Ma egy kicsit változtatok a technikámon és letesztelem magam.

Írok, ha lesz eredmény.

2021. aug. 13. 13:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!