Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pécsi Tudományegyetem bármelyi...

Em.S kérdése:

Pécsi Tudományegyetem bármelyik kolijával kapcsolatban tudnának olyan diákok segíteni, akik már laktak bármelyikben?

Figyelt kérdés

Szeptembertől kolis szeretnék lenni és össze szeretnék állítani prioritás szerint egy sorrendet, de még tanácstalan vagyok. Bármilyen információt szívesen fogadok.

(mennyire csöndes, szobák, kényelem, fűtés, wifi kapcsolat...)



2021. aug. 3. 10:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Szántó - szerintem ez a legjobb koli, csendes, tanulós embereknek van, sok a külföldi, viszont messze van mindentől

Jakabhegyi - bölcsészkoli, felszereltségben a legjobb, viszont háromágyas, közel a Btk-TTK.

Univ: Jogaszok, muveszetisek és kozgazdaszok lakjak. Olyan mint a Jakab csak kicsiben. Ezek a karok kozel vannak. Viszont van egy diszko a koli mellett, és az ottaniak szeretnek bulizni, emiatt elhetetlen

Boszorkany: egy kicsi Szántó, sok a külföldi, állandóan buli van

Látterum: lepratelep. 5 agy van egy szobaban.

2021. aug. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Én végig a Szántóban laktam és ezen belül is laktam több szobában (két fős saját konyhával fürdő a folyosón ez a külföldiek részén volt - két fős saját konyhával és saját fürdővel - 2 x két fős vagyis blokk saját konyhával és fürdővel). Két fős szobák vannak, de amúgy szerintem a felszereltségüket tekintve kb. az összes koli egyforma nagyjából (a Laterumot leszámítva). Annyi, hogy nekem mindig úgy tűnt, hogy arányaiban a Szántóban vannak a legnagyobb szobák két főre (pl. a Boszorkányos szobák szerintem tuti kisebbek, illetve a három fősek nagyobbak de ott ugye eggyel többen is vannak). Illetve szerintem kifejezetten jó állapotok uralkodnak az épületben, szóval azért látszik, hogy fel lett újítva, nem ilyen lelakott stb. és minden reggel takarítanak (pl. a közös fürdő is tök tiszta, rendezett volt mindig, mindig volt kéztörlő, wc papír, szappan). A KPVK mellett van és a többi kartól picit távolabb esik, de szerintem a BTK, TTK, ÁOK, GYTK is tök jól megközelíthető onnan, sőt. Van a közelben buszmegálló, illetve az előbb felsorolt karokra gyalog is be lehet járni simán. Én BTK-s voltam, soha nem éreztem azt, hogy milyen messze laktam volna vagy nekem milyen macerás lett volna onnan bejárni, sokszor gyalogoltam is. Úgyhogy én szerettem ott lakni. Maximum picit hiányzott a várt koli hangulat. Előny is, hogy csendes és nyugis, de én sokszor úgy éreztem magam mintha valami sima társasházban laknék vagy akár picit ilyen kórház feelingje is volt. Szóval nem nagyon volt ilyen közösségi kolis hangulata, nem nagyon voltak programok (legalábbis mikor én voltam akkor csak néha volt egy-egy sörpong és ennyi), ilyen leülős szabad közösségi terek sincsenek (csak tanulók meg kint a lépcsőkön, parkolóban szoktak cigizni stb.), illetve nem is nagyon találkoztam emberekkel, pl. általában azt sem tudtam kik laknak mellettünk. Ebből a szempontból más kolikról (pl. a Boszorkányról) több pozitívumot hallottam, hogy ott jobban vegyültek az emberek. Ja és a mosás volt még a másik nagy kérdés, mert rendre elromlottak a mosógépek és ez tudott bosszúságot okozni azért (nekem igazából a rendszer sem tetszett, hogy be kellett írni magad a portán, megkaptad a kulcsot, akkor az utánad következő már várta várta, késett a mosás, csúszott az egész és fizetni is kellett érte, persze kevés mosógép volt sok kollégistára és nem tudom ez más kolikban hogyan volt megoldva, de nekem ez nem volt annyira szimpatikus). Meg ugye a szárítót sem lehetett kitenni a folyosóra, de bent kevés hely volt. Sok a külföldi itt is. Van az épület aljában egy kajálda is, meg amúgy a közelben vannak boltok, bank, posta, edzőterem (a Mecsek Áruházas rész). A belváros, a szórakozóhelyek stb. ugye picit távolabb, de szerintem Pécsen ez nem távolság.

Olyan ismerősöm van még, aki a Boszorkányban lakott. Ő szintén BTK-s, igazából ahhoz is közel van csak hegyre kell mászni :D Ő szerette, én is voltam nála és szerintem teljesen jók ott is a szobák. Nekem tetszik, hogy ott tágasabbak a folyosók és elmondása alapján ott jobban is dívik a köszönés, beszélgetés, ismerkedés stb. Nem nagyon panaszkodott rá, hogy mondjuk állandóan buliztak volna stb., igazából csak annyit mondott talán negatívumként, hogy oda fel ugye kevesebb busz jár és a közvetlen közelben nincsenek nagyobb boltok stb. csak lent. De úgy tudom van a koliban papírbolt és talán étterem is, ha minden igaz. A központi helyekhez közelebb van pl. mint a Szántó.

A Jakabhegyiben nem sok ismerősöm volt, bár nagyon közel van ugye a BTK-hoz. Annyit tudok csak, hogy három ágyas szobák vannak, van a konyhában asztal (máshol nincsen), van terasz ahonnan szép a kilátás, van edzőterem… kb. ennyi. Akik ott laktak ők összességében szerették.

Illetve laterumos ismerősöm is van. Na ez egy érdekes kérdés, mert sokan utálják, fúj, undorító, lepra stb. Viszont én eddig csak olyanoktól hallottam ilyet, akik amúgy nem laktak ott csak pl. oda vették volna fel őket és inkább elmentek albérletbe vagy mondjuk szimplán ilyen egyetemi szinten mindenki ezt szokta mondogatni. Az ott lakó ismerősöm szerette, neki nem volt azzal sem semmi baja és azt mondta, hogy tök jó családias a hangulat, kevesebben vannak magában az egész koliban, jobban megismerik egymást, vannak programok stb., ő szeretett ott lakni.

A Szalayról nem tudok semmit, csak az ilyen basic infókat, hogy hol van stb.

2021. aug. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az infókat! Nagyon nagy segítség! :))

A Damjanichról tudtok esetleg valamit?

2021. aug. 4. 09:56
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Az a legújabb, de oda egyik évben sem lehetett jelentkezni. Elviekben külföldi hallgatóknak van, legalábbis nekünk egyszer ezt mondták. Nektek lehet jelentkezni oda is?
2021. aug. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A Damjanichról csak infok vannak fent, de jelentkezni nem lehet magyar diákoknak.
2021. aug. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tényleg csak külföldieknek lehet. Nem volt egyértelmű az oldalon😅
2021. aug. 7. 23:47
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha már kolikról van kérdés, bedobnám ide a sajátom. Ha csak a távolságra jár pont, akkor a lakcímes igazolás mit takar szerintetek? Elég a lakcímkártya vagy kell még vmi papírt intézni?
2021. aug. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

7-es Mire gondolsz pontosan?

Ha PTE, akkor itt ( [link] ) pontosan le van írva, hogy milyen dokumentumokra van szükség. Ezt kell követni mindenképpen, csak azt és úgy fogadják el ahogyan itt meg van határozva. Lakcímkártyát szerintem egyáltalán nem szoktak kérni. Igazolás kell az egy lakcímen élőkről és max. itt kell a lakcímkártya másolata, ha nem név szerinti felsorolás van a kapott papíron vagy valaki nem ott él valójában és van tartózkodási helye. Egyéb esetben úgy emlékszem nem kell a lakcímkártya.

2021. aug. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Hatosagi bizonyitvany az egy lakcimre bejelentett lakokrol, onkormanyzatnal adnak.
2021. aug. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Valaki tudja amugy, h kb. hany pont kell bekerulni koliba? Ertem en, hogy minden evben valtozik es szakfuggo, de azert nagyjabol ?
2021. aug. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!