Nagyon jó képességű tanuló vagyok, de nincs kedvem tanulni, emiatt úgy érzem, mintha elfecsérelném a tudásom. Szerintetek ez normális?
Egyetalán nem probléma ha nincs kedved tanulni bizonyos tantárgyakat. Mindenkit más érdekel. Ha neked ez az informatika, akkor tanuld azt és legyél benne jó, hozd ki abból a lehető legjobbat. Szerintem nincs olyan ember a világon aki mindenhez értene és mindent szívesen tanulna.
Egyedül arra figyelj, hogy egyetemre legyen eleg pontod, mert ugye ahhoz kell a magyar és a töri is.
Csak példaként írom, hogy bátyám világ életében utálta a magyart, amikor tudott csak puskázott és alig tanult rá, viszont a matekot és fizikát annyira szerette, hogy most fejlesztőmérnökként dolgozik.
Szóval én azt gondolom, hogy az a legjobb, ha azokon a területeken fejleszted magad, amikben jó vagy és szereted csinálni. A többi tantárgyból elég a nagyon alapokat megtanulni.
Nem kell Irodalmat tanulod ha egyáltalán nem érdekel. Viszont keress valami olyat ami érdekel és le tudsz ülni megtanulni. Nem a tanáraidért meg a szüleidért kell tanulni, hanem magadért. Viszont a tanulás soha nem lesz élvezetes. Ezt fogadd el. De majd az kárpótol, hogy később a munkádban sikered lesz és nem te leszel a balfék akit mindenki lenéz. Nekem ez a saját tapasztalatom.
De ha neked megfelel majd később, hogy a szalag mellett dolgozol akkor játsszál egész nap és ne foglalkozz semmivel.
Ha nem tanulsz és az így fennmaradó időben sorozatokat nézel, akkor az valóban eléggé fecsérlés szagú. Pedig autodidakta módon sokfelé lehet fejlődni és akik már ilyen korban trenírozzák a kreativitásukat, azok szoktak kb. húszas éveik elején startupokkal robbantani. Programozni, weblapot fejleszteni simán tanulhatsz már most, magadtól. Kinyílhat a szemed az új megoldásokra vagy a fehér foltokra a piacon. Az, hogy romlanak-e a képességeid a számítógépezéstől, attól függ, hogy mire használod a gépet. Még egy videojáték is fejleszthet képességeket, csak esetleg azzal, ha túl sok időt töltesz egy játékkal, nem nyersz annyi fejlődési lehetőséget, mint ha változatosabban töltöd el azt az időt.
Ha a szociális képességeid miatt hátrányban érzed magad és negatív gondolataid vannak a jövőről, nem bízol önmagadban, nagyon érdemes lenne valamilyen önismereti módszerrel foglalkoznod egy ideig (pszichoterápia, pszichodráma stb.), az még a fő kérdéseden is segíthet, de ezen a képességeidtől való félelmen mindenképp.
#5 a fekete vízhez feketének kéne lennie a víznek és nem csak reklámozni kéne, hogy milyen menő, elő is kéne állítani. a "smart water"-ben pont az a smart, hogy a síma vizet tudják eladni úgy, mintha különleges volna és ehhez még színeni sem kell. na pont ehhez kellene sokat tanulnod. többek közt pont az emberekről.
önmagában az, hogy bizonyos tantárgyak kevésbé érdekelnek, nem feltétlenül probléma. jelentős részben azért is van, mert nem tudják jól tanítani őket, meg talán nem is biztos, hogy a legjobb/fontosabb dolgokat és nem a korosztályodnak megfelelő, érdekes módon próbálják megtanítani. ez régóta így van és nem feltétlenül gond, sokan túlélték már. persze minél jobban sikerül mégis betanulnod, annál jobb jegyeid lesznek, ami a továbbtanulási lehetőségeidben sokat tud majd segíteni.
az viszont egészen biztos biológiai tény, hogy minél fiatalabb vagy, annál jobban fog az agyad, annál könnyebben és több mindent tudsz megtanulni, később egyre nehezebben fog majd menni. szóval ha most kicsit kevesebb játék és videózás mellett több mindent tudsz megtanulni, amik képesek érdekelni (pl. nyelvek, olyan irodalom, tudományok, programozás, sport, zene, tánc, színjátszás, vagy akármi, ami téged érdekel), az később mindenképp hasznosabb lesz számodra, mintha ugyanazt az időt több játékkal, vagy videókkal töltöd.
keress olyan dolgokat, amiket még nem csináltál és próbálj ki belőlük minél többet, hogy találj néhány olyat, amikkel eddig még nem volt sikerélményed, de talán még lehet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!