Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egyetemen elfogynak az...

Ha egyetemen elfogynak az államilag támogatott féléveim, akkor átpakolnak költségtérítésesre? Vagy egy képzési hozzájárulást kell fizetnem, ami kevesebb?

Figyelt kérdés

ezt is, azt is hallottam már másoktól.

légyszi csak akkor írj ha biztosan tudod hogy hogy működik ez a dolog!


2010. aug. 22. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Ahová én jártam (SZE), ott ha elfogytak az államilag támogatott félévei a hallgatónak, akkor átkerült költségtérítéses formára. A tandíj a félévben felvett tantárgyak kreditpontjai alapján számolták ki. Egy kreditpont 4333 Ft volt egy félévre (egy tárgy 2-7 kreditpontos volt). Volt minimum összeg is, ha jól emlékszem, akkor 20 ezer forint. Persze az adóból vissza lehetett igényelni a 30%-át a tandíjnak, de legfeljebb 60 ezer forintot egy évben (a szülő például).
2010. aug. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha elfogynak a féléveid, mindenképpen költséges leszel, bármilyen más info baromság.
2010. aug. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Automatikusan költséges leszel és mindent te állsz, onnantól kezdve semmiben nem támogat sem az egyetem, sem az állam.
2010. aug. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Akkor a diákhitelt sem adják tovább?
2014. aug. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!