Kötelezhet-e arra a tanár, hogy bekapcsoljam a kamerát ?
Egyébként telóról nem enged be a meet, gépen pedig nincs kamerám. Mert ilyeneket mondott a tanár, hogy majd levelet küld a szülőknek, meg behívta az igazgatót, meg hogy mi így sértjük a személyi jogait, ha nem kapcsolunk kamerát, mert lehet, hogy lefotózzuk.
Plusz a tanár óra elején és végén képet készit, hogy kinek van bekapcsolva a kamerája, meg hogy mennyien vannak jelen. Szerintem ha lefotóz, és azt továbbítja az igazgatónak az személyi jogok sértése.
Néhány kérdés felmerült bennem azért:
- Az iskolában láthat téged a tanár? Ez vajon nem sérti a "személyiségi jogaid", hogy tudja, bent vagy-e az órán vagy hiányzol róla?
A tanárnak teljes joga megvan arra, hogy a viselkedésedről az iskola igazgatójának és a szüleidnek beszámoljon. Küldjön levelet a tanár a szülőknek. Te úgy is beszélsz velük naponta, nincs semmi, amit ne tudnának. Új dolgot nem tud nekik mondani a tanár. Szóljon nyugodtan az igazgatónak. Ehhez is joga van. Majd az igazgatóval kitalálnak valamit, hogy miként tudják rávenni a diákokat, hogy betartsanak bizonyos szabályokat, amik az oktatáshoz szükségesek.
Egy oktatásban veszel részt. Az aktív részvételed igazolása kötelességed, ha nem tudod igazolni, hogy részt vettél, hanem azt lehet igazolni, hogy hiányoztál, kizárható vagy a tanévből. Ezek alapvető kötelességeid, amikkel szemben állíthatod a személyiségi jogaidat, csak lesznek következményei.
Ha feltétele az oktatásnak a kamera bekapcsolása, akkor annak valószínűleg oka van. Miért ne láthatna a tanár, hogy bent vagy-e az órán? Mi a különbség az online óra és az iskolába járáskor történő oktatási óra között?
Az, hogy lefotózza, ki van bent az órán miért sértene személyiségi jogokat? Miért ne vezethetne listát arról a tanár, hogy kinek volt bekapcsolva a kamerája. Lefotózza azt, ki van jelen az órán.
Szerintem erről pontosan a szüleiddel kéne beszélgetned. Nem magadtól kitalálni ezoterikus összeesküvés elméleteket.
Most már komolyabb az online oktatás, tehát nem tudni mikor nyitnak biztosan az iskolák, így a tanárok próbálnak biztosra menni, hogy nem maradnak el az anyaggal, mert ha ez kimarad, nehéz lesz a jövőben.
Több dolog miatt is kötelezhet:
1. Kölcsönös tisztelet.
Ha a tanár bekapcsolja a kameráját, hogy a diákok lássák, ahogy magyaráz, hogy enyhítsen egy kicsit a dolgok természetellenességén, akkor a diáknak ha van modora és tisztelete a tanár iránt bekapcsolja.
2. Ezzel látja, hogy tényleg figyelsz-e
3. Vannak olyan dolgok amiket ha magyaráz, nem kérdezi meg az összes diákot sorban mi a véleménye, hanem az arckifejezésből vár a diákoktól visszajelzést.
4. Ha kérdés van
Nem tudom, felétek hogy van, de nállunk úgy volt, hogy ha egy diáknak volt kérdése miközben a tanár magyarázott, felnyújtotta a kezét, és várt a tanártól engedélyt, hogy belekezdjen a mondókába.
Nyílván a zoom platformon ki lehet biggyeszteni kis kezecskét, 👍 vagy👏, viszont ez azt is jelentheti egyes esetekben, hogy :,,minden ok/érthető,,
,,tetszett a bemutató/történet, ügyes volt"
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!