Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz a BME-GPK...

Mennyire nehéz a BME-GPK gépészmérnöki szak?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam, hogy semmi másra nincs ideje annak aki ide jár és borzasztó, de ennyire? Nyilván függ az ember képességeitől, de rendszeres tanulással teljesíthető, ha napi 3-4 órát foglalkozok vele? (Persze vizsgaidőszakban meg zhk előtt nyilván durvább.)

2021. márc. 21. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Nem ennyire nehéz. Ha folyamatosan készülsz és megtanulsz tanulni (ez nagyon fontos: ismerd meg magad, tudd hogy hogy tudsz a leghatékonyabban tanulni stb), akkor simán elvégezhető.

Jól kell jegyzetelni, be kell járni órára, figyelni kell és össze kell haverkodni emberekkel, akikkel tudjátok egymást segíteni. Szerintem ennyi a titok.

2021. márc. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem nagyon nehéz szak, én otthagytam.

És utólag úgy érzem, hogy nagyon jó döntés volt.

Én másnak sem ajánlom a szakot.

Ha gépész szak akkor én az OE Bánki -ra mennék :) BME-re semmi esetre sem! Borzasztó élmény volt nekem.

Maga a gépészmérnökség is olyan dolog amit... mindenkinek javasolnék, hogy csak akkor válasszon ha borzasztó magabiztos a döntésében és ha az, akkor is nézzen utána nagyon.

Azóta is BME-s vagyok, csak VIK-es ;)

Ezeknek a neveknek nézz utána ha BME GPK-ra mész:

Kiss Krisztina

Váradi Sándor

Angyal István

(Mark my Professor)

Amikor azt mondják, hogy nehéz akkor azt halál komolyan mondják.

Ha mellette hibátlan életed és kiforrott stabil személyiséged van akkor menni fog gond nélkül.

2021. márc. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Én egy másik gépészkaros szakra járok, de Kiss Krisztina nem olyan szörnyű, csak nem szabad beszélni/enni/aludni az órán, ha úgy csinálsz, mint egy robot és végig figyelsz + a gyakorló zhkat megcsinálod + esetleg előző évi zhkat is, akkor simán teljesíthető. A jelleme egy kicsit furcsa, de például minket megdicsért matek 2-n, hogy milyen ügyesek vagyunk, szóval nem egy érzéketlen bunkó. Továbbá, mivel sokan vagytok, könnyű beleolvadni a tömegbe, kisebb eséllyel pécéz ki pont téged. (Főleg így online)

A másik két tanárral még nem volt dolgom.

Viszont amit észrevettem, hogy sok jó tanár is van, főleg a fizika irányában, élvezettel, fiatalosan tanítanak.

Fontos, hogy minden tárgyfelvétel előtt pár nappal állíts össze egy órarend tervet a legjobb tanárokkal, akiket Markmyprofessoron kikereshetsz.


És én azt javaslom, ha idejönnél, hogy minden zh/házi időpontját írd fel a naptáradba, amint megtudod (akár már a nyáron egy kis utánanézéssel), és inkább úgy készülj rájuk, mintha 1 héttel előbb lenne a határidő, mert valószínűleg elcsúszol. A zh előtti napig nem ajánlott elhúzni a tanulást, csak ha nem érdekel a tárgy és 99%-ra ismered a zh kérdéseket előre.


Lesz napi 2-3 órád ami ugye 4-6 óra hosszú, azon kívül ha foglalkozol vele 3-4 órát naponta, úgy szerintem menne simán. :)

2021. márc. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kb ezt mondják az összes BME-s szakra. Aztán ha megnézed minden évben ezres nagyságrendben végeznek ott, és a néphiedelemmel ellentétben a legtöbben csúszás nélkül. Elárulom, ezek nem mind zsenik. Tény, hogy alapelvárás, hogy érdekeljen a szak, szeresd tanulni a tárgyak nagy részét, illetve legyenek biztos középiskolai matek és fizika alapjaid. Amúgy, ha megkérdezel egy random nappalis egyetemistát, ő is panaszkodni fog, hogy milyen szívatás megy, meg így meg úgy. Az egyetemisták ilyenek.


Én is BME-re jártam, villamosmérnöki szakra. Volt mellette szabadidőm, de igaz, hogy már a félév során is több számonkérés van, így rendszeresen kell tanulni. Ezt te tudod eldönteni, hogy neked mennyit és milyen elosztásban kell. Én pl nem jártam be a tárgyak nagy részére, mert nem tudtam 90 percen keresztül figyelni a legtöbb előadó sajnos nem ennyire jó. Ezzel megspóroltam 2 óra utazást is. Én korábbi zh-kból és jegyzetekből, videotoriumos előadásokból viszonylag jól el tudtam sajátítani az anyagot. A fontosabb tárgyakból rendszeresen olvastam a jegyzetet, illetve néztem a videókat, ha voltak. És zh előtt mindig belehúzam, és a hétvégéket rászántam a tanulásra. Hétközben ha be is mentem, akkor inkább beszélgettem, 1-2 órára (gyakorlat, labor) meg kötelező volt, ilyenkor sokszor utazás alatt is olvasgattam valamilyen jegyzetet.

2021. márc. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

A 2. válaszoló vagyok.

Gyönyörű érzés látni, hogy egybehangzóan lepontoztátok a válaszomat, csak azért mert van véleményem egy szakról és az nem pozitív.

Pont ilyen volt a hozzáállás a szakon amúgy :D Muszáj voltál egyetérteni a többiekkel, az oktatóval és azzal a ténnyel, hogy nem lehet ezt náluk hatékonyabban csinálni magyar egyetemen. Pedig de :D Főleg ez a gondolkodásmód a baj.


Ha megteheted azt, hogy nem fogadod el a lekezelést és nem állsz be lehajtott fővel a sorba, akkor szerintem ezzel érdemes élni.


Mivel én nem egy hanem 2 szakot próbáltam már, tudom, hogy döbbenetes a különbség a tanárok hozzáállását, a hallgatók lelkületét és a tananyag illetve a számonkérések minőségét illetően az egyes szakok, karok, legföképpen tanszékek között.


A Viken nyoma sincs annak a tekintélyelvűségnek, gőgösségnek, leereszkedésnek ami a Gpk-n megy.

Kifejezetten empatikus a tanárok nagy része :) Persze ehez ki kéne próbálnod egymás után a 2 kar 1-1 képzését.


Amúgy még egy dolog: Bánki gépész kar.


Én pont olyasmi megközelítésből szerettem volna látni a gépészetet ahogy az a youtube-on a gépműhely csatornájukon Biró Szabolcs által prezentálva van :D Hihetetlen lelkesedéssel :)


Én látom most online oktatás alatt a microsoft stream-en, hogy milyen a bme-s gépgyártástechnológia meg egyéb gyakorlati órak.

Előbbivel nem említhetők egy lapon minőség terén.

2021. márc. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

"Kb ezt mondják az összes BME-s szakra. Aztán ha megnézed minden évben ezres nagyságrendben végeznek ott, és a néphiedelemmel ellentétben a legtöbben csúszás nélkül. Elárulom, ezek nem mind zsenik. Tény, hogy alapelvárás, hogy érdekeljen a szak, szeresd tanulni a tárgyak nagy részét, illetve legyenek biztos középiskolai matek és fizika alapjaid. Amúgy, ha megkérdezel egy random nappalis egyetemistát, ő is panaszkodni fog, hogy milyen szívatás megy, meg így meg úgy. Az egyetemisták ilyenek."


Elsőéves BME-s gólya vagyok és nagyon sokan csúsznak.

2021. márc. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%

Én a 6. félévemet végzem a szakon és ezzel a csúszás témával kapcsolatban az a megfigyelésem, hogy kb.350-an kezdtük a szakot. 4. félévben már csak kb.210-an választottunk szakirányt és ebben lehet olyanok is voltak akik nálunk hamarabb kezdték a képzést.

Amúgy nyilván teljesíthető, hogyha belefekteted az időt és energiát, de ne számíts rá, hogy négyeseket, ötösöket fogsz kapni, lesz olyan tárgy, amiből örülsz, hogy átmész és lesz, ami jobban fog menni. Ez mindenkinek más, egyszerűen sok a tárgy és sokféle tudást igényelnek (kémia, műszaki rajz, matek, fizika, programozás, elektromechanika, anyagtudomány), senki nem jó mindenből.

Ez a "semmi másra nincs ideje az embernek" szöveg, szerintem főleg munkára vonatkozik. A szorgalmi időszak alatt lehetetlen az óráid mellett még heti 20 órát (gyakornoki programok esetén ezt várják el) dolgozni valahol.

Ja és teljesen egyetértek az elsővel, minél több ismerős/barát kell akiktől tudsz segítséget kérni, jegyzetet cserélni, házival kapcsolatban konzultálgatni.

2021. ápr. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
12%
Ha el lehet végezni ha nem, a többség viken nem is végez, nemhogy csúszás nélkül LOL! Ekkora hülyeséget.
2021. ápr. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!