Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi az alapvető különbség a...

Mi az alapvető különbség a középiskola, és a főiskola között?

Figyelt kérdés

Most leszek 11.es, de foglalkoztat a dolog, hogy mi hogyan zajlik fősulikon, egyetemeken.

Mennyiben másabb a középiskolánál? Hogyan zajlik egy tanév? Szünetek ugyanúgy vannak? Bármilyen infot szivesen fogadok ami kapcsolatod ezekkel a dolgokkal. :)

Köszönöm előre is a válaszokat! :)


Tényleg. Esetelg valaki tudna ajánlani Budapesten valami jó fősulit, ahol emelt info ill. emelt matek érettségivel min. középfokú angol nyelvvizsgával rendelkezve, (ezek a terveim) valami jó kis dolgot tanulhatnék? Amivel utána könnyen el lehetne helyezkedni, ill. jól lehetne keresni?!

Semmi konkrét dologra nem gondolok még a fősulival, azért csak jó fősulikat keresek ahol ilyesmikre van lehetőség. :) Köszönöm!!!


16/L


2010. aug. 17. 15:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
hát a középiskolába tanulók járnak a főiskolára meg hallagtók
2010. aug. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
1 tantárgy általában egy féléves (nem mind), több vastag könyv az anyaga, nincs napi számonkérés, csak negyedéves zárthelyi (dolgozat) és a félév végi vizsga. Szünetek ugyanúgy vannak.
2010. aug. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Ég és föld a különbség. Nekem szemét sulim volt, de így visszagondolva a s*ggemet is kinyalták most, ahhoz képest ami az egyetemen van.
2010. aug. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

A fősulin 90 perces 1 óra, nem 45.

A fősulin nem vagy köteles bejárni előadásra, de ajánlott azért.

A fősulin mindent magadnak kell megoldanod.

A fősulin előfordul, hogy nincs minden nap órád.

2010. aug. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
sokkal önállóbb, felnőttebb vagy főiskolán, hiszen az nem kötelező, saját érdeked, hogy végigcsináld. Nem kell minden előadásra bejárnod, lóghatsz lelkiismeret furdalás nélkül, nem kellenek igazolások, sokszor magadnak osztod be az idődet, válogathatsz milyen ütemben akarsz tanulni és mit. Szünetek ugyanúgy vannak, mondjuk én levelezőre jártam, szóval zh-kat nem írtunk, viszont félévkor és év végén óriási nagy hajtás volt, akkor kellett beszámolni az év közben tanultakról. Így utólag visszanézve durvább volt egy szigorlat, mint maga az egész érettségi.
2010. aug. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

szept-okt-nov a szorgalmi időszak, dec közepe-jan a vizsgaidőszak (2 ünnep között nincs vizsga általában)

a szorgalmi időszakban jársz be az órákra (nálunk a legtöbb előadás is kötelező) és a zh-kat is ezekben a hónapokban írod (van hogy 1 tárgyból a félév alatt akár 2-3-at is) a vizsgaidőszakban csak vizsgázni kell bemenni.

az órarendedet magadnak állítod össze a félévek végén, persze magadnak kell rájönnöd, hogy hogyan, mert senki sem magyarázza el, ha valami gondod van, akkor a legtöbb tanár lesz*rja, pl, ha családi okokból nem tudsz menni órára, akkor nem vihetsz igazolást, nem voltál ott, hiányzásnak számít (nálunk egy tárgyból 3x lehet hiányozni) persze a kórházi igazolást elfogadják, de ilyenkor úgyis újra fel kell venned a tárgyat, mert sok a lemaradás.

na igen, ha valamelyik tárgyból nem sikerül a zh, akkor van pótzh, ha az se sikerül, akkor nem mehetsz vizsgázni, ergó nincs meg a tárgyad. ezt a következő félévben újra fel kell venned és be kell járnod, nem kell mindent újra csinálnod, csak azt a tárgyat, ami nem sikerült.

2010. aug. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk volt olyan előadás főiskolán, amit reggel 8-kor elkezdett a tanár, 2-kor fejezte be, és csak 1 szünetet tartott (aki akart, kimehetett WC-re, büfébe közben is, vagy elmehetett hamarabb - pl. dolgozni).

Vizsgák vannak, ezek előfordul, hogy este 7-kor tartják. A végén írni kell egy szakdolgozatot egy témából, amit egy konzulens "segít" (én részben választottam, de a konzulensem kiegészítette, úgyhogy jó nehézre sikerült, de megbirkóztam vele, ja igen, a szakdolgozat témájához nem biztos, hogy mindent megtalálsz a tankönyvekben, sőt, az enyém csak nagyon minimálisan érintette a tankönyvek tananyagát, fordítani is kellett...).

2010. aug. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen jobban örülsz a 2esnek mint középiskolában:)


Viccet félretéve. Középiskolában mindig szóltak, mikorra mit kell csinálni, leadták az anyagot.Egyetemen mindent magadnak kell megoldani: beszerezi a jegyzeteket, utánajárni a határidőknek.Vagyis nagyobb a felelősséged.

2010. aug. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Egyetemen felnőttként kezelnek. Nem kell igazolás, ha hiányzol óráról, de ha gyakorlatról, szemináriumról túl sokat lógsz, kiraknak. Nem kell bejárni előadásra. Nincs tankönyv, nincs szigorúan vett anyag. Az egész egyetemre járásnak az a célja, hogy minél többet és többfélét tanulj. Nincsenek osztályok, csak hozzátok kötődő tanárok. Végig lehet úgy járni egy évet, hogy a tanárok kb azt se tudják, hogy létezel. (Például tavasszal volt egy jó kis vizsgám, akkor találkoztam a tanárnővel először. Ez számára is hamar kiderült, ami kicsit nehezebb kérdéseket eredményezett.)


Középiskolában azt tanulod, amit mindenkinek kell, és kötelező járnod. Egyetemen azt tanulod, amit szeretnél, olyan emberek között vagy, akiket szintén ugyanaz érdekel. Ebből kifolyólag én úgy vettem észre, hogy egész más az emberek hozzáállása egyetemen a tananyaghoz mint gimiben volt. Ja és vannak jóval idősebb szaktársaink, vannak, akiknek annyi idős a gyerekük, mint én. Sőt ha minden igaz, ősztől anyukám is ugyanarra az egyetemre fog járni, ahová én most. Egy középiskolában ez nem annyira lehetséges :D

2010. aug. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha egy vizsgára bejelentkezel és mégse mész el, oda kell igazolás, ha nem akarsz pótvizsgadíjat fizetni. :-) Ja igen, középiskolában nem kell fizetni a javító dolgozatért, felsőoktatásban (suli válogatja) 2. 3. vizsgától már perkálni kell.
2010. aug. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!