Közgazdasági szakon mennyire hátrány a munkaerőpiacon, ha valaki nem tanult semmit az egyetemen?
Felmerült bennem a kérdés, hogy ha lediplomázik valaki egy közgazdasági szakon, és nem tanult semmit az egyetemi évei alatt, lesznek hátrányai a munkaerőpiacon, vagy az a lényeg, hogy legyen papírja? Egy munkahelyen úgyis megmondják mit kell csinálnia, és nem teljesen az egyetemen tanultakra támaszkodik?
Hülyén fogalmaztam meg, de remélem valaki érti amit kérdezni akartam.
Munkakör függő. Vannak olyan munkáltatók, akik elvárják a diplomát, és pusztán annak a megléte elég nekik, mert nem a diplomádhoz kapcsolódó feladatokat kell végezned. A legtöbb vállalatnál általában specializált munkaerőt keresnek. Ha könyvelésre jelentkezel, a lőtéri kutyát nem fogja érdekelni, hogy nem tudod mi az a kereszttábla-elemzés vagy a kereszt-árrugalmasság, de az adott területen belekérdeznek a dolgokba.
Annyiból hátrány lehet, hogy egyfajta "szakmai alapműveltséget" elvárnak a munkáltatók. Pl. ha maradunk a fenti könyvelős példánál, azzal nekem semmi bajom, ha az illetőnek nincs rutinja mondjuk a devizás tételek vagy a követelések könyvelésében vagy nem tud egy adott könyvviteli szoftvert kezelni, mert ezekre meg tudom tanítani gyorsan, ha (és itt jön a kulcsszó) megvannak az alapok. De ha nekem ott csodálkozik rá arra, hogy mitől kettős a kettős könyvelés, és van különbség a költségek és ráfordítások között, akkor tőlem lehet doktorija is, nem fogom alkalmazni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!