Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan állnátok neki hogy...

Hogyan állnátok neki hogy érettségi után informatikus legyél?

Figyelt kérdés

Jelenleg van egy szakmám (hegesztő), érettségizek éppen még van 2 évem, viszont utána érdekelne az informatikai rész. programozó, gazdasági informatikus. Hogy kezdenétek el? OKJ vagy egyből fősuli/egyetem? Milyenek a lehetőségek munka terén? Mennyi fizetést kap egy pályakezdő ami reális az elindulashoz?

Gazdasági illetve programozó között mi a különbség munka illetve pénz között?



2021. febr. 8. 11:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Az szomszédom fia matematikus szakon végzett az egyetemen, és programozást is tanult. Egy svájci-magyar, magyarországi telephelyű cégnél helyezkedett el. Próbaidő fél év 250000 Ft utána 2 év 470 ezer, majd 4 év 630 ezer, újabb 2 év 850 ezer. Az utolsó hír, amit hallottam róla, valami kisebb főnökként 1 millió-ötvenezer a havi fizetése. Azóta valószínűleg még ez is emelkedett.

A lehetőségek nagyok, itthon is és külföldön is keresett szakma.


De:

Milyen voltál matekból? Az 5-ös osztályzat kevés. Ha nem kiváló, ha nem a matek, a fizika a kedvenc tárgyad, és ha nem tudsz valamennyire angolul, akkor szerintem maradj a hegesztésnél.

2021. febr. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!