Mások hogy dolgoznak nehezebb MSc mellett?
Több mesterképzéses egyetemistától is hallottam már, hogy ők dolgoznak egyetem mellett, ráadásul szakmán belül. Mégis hogy? Én most kezdem az MSc-t, de annyi órám lesz, hogy heti 10 óra SE fér bele. Akik tudnak dolgozni, azok mégis hogy csinálják? Ellógják az órákat? És a kis létszámos órákkal és gyakokkal mi van?
Volt egy olyan illúzióm, hogy jajj majd én dolgozok a mester alatt már végig, de most eléggé elkenődtem...
(Nehezebb: VIK, VBK, TTK-s szakokra értem első sorban, én magam is mérnök MSc-t kezdek, a többi szakra nincs rálátásom.)
Mint írtam, több mesterképzésest is ismertem, akik a NAPPALIS MSc mellett dolgoztak, ezért arra számítottam, hogy én is fogok tudni. De most jöttem rá, hogy nem tudok, mert annyi órám van, és erre lennék kíváncsi, hogy akik NAPPALIN tanultak és mégis dolgoztak a szakterületen belül, hogy oldották meg. Ezen mit nem lehet érteni? Feltételeztem, hogy a kérdés kifejtéséből egyértelmű, hogy szakmán BELÜL, NAPPALI, NEHEZEBB mester mellett való munkavállalást értem... Mivel kiderült, hogy nem érted a kérdést, nyilván pontosítanom kellett.
Egyébként meg csak azért vagyok nappalin, mert nem indult levelezőn számomra megfelelő MSc, ha lehetett volna, levelezőre megyek.
Előre megtervezett, jó időbeosztással, nagy motivációval, kemény munkával, kitartással, a végcél szem előtt tartásával.
Az olyan órákra nem kell bemenni ahol nincs katalógus, ha online van, akkor pedig meg lehet még egyszerűbben oldani. Kell hozzá kellő rutin, tapasztalat, hogy tudd melyik zh-re mennyit, hogyan kell tanulni, mi a fontos, mi nem. Szóval tisztában kell lenned az információkkal, kérdezgesd a felsőbbéveseket, ismerősöket stb. Mi úgy csináljuk, hogy van egy 5-6 fős baráti körünk, dolgozunk msc mellett de segítsük egymást mindennel amivel csak tudjuk.
Továbbá munkahelyen is ki kell fogni egy jófej felettest aki megérti hogy neked ott a suli (főleg, ha gyakornoki a pozi), ha esetleg néha előbb el kell menned stb., de semmiképp ne élj vissza a bizalmával. És tedd oda magad a munkában is suliban is, kelj korán, kicsit olvass, mozogj ez már alapból sokat segít a motiváción és az energiaszinten. És higgy benne, hogy menni fog minden. Üdv. F/23
Egy szóval nem írtad a leírásban, hogy nappalis képzésre gondolsz.
Nappalis MSC-re én már nem is mennék. Fene sem akarja 23-24-25 évesen is otthon, saját kereset nélkül a lábát lógatni, minden héten előadásokra, gyakorlatokra bejárni...
#13, köszi! Szóval nincs semmi magic, hanem tényleg lógás és egymás támogatása...
#14, hát ez van, vannak olyanok, akik megelégednek egy BSc-vel vagy valami gagyi/gyengusz MSc-vel, vagy épp a kevesebb tudással. Mert ez részemről nem csak arról szól, hogy jajj legyen valami mesterem, hanem egy hasznos mestert szeretnék, nagyobb tudást. Nem véletlen írtam, hogy nehezebb MSc-re gondolok. Egyébként pedig az a sor hogy "de annyi órám lesz, hogy heti 10 óra SE fér bele" elég erősen sugallja, hogy nappalis képzésről van szó, elvégre duális képzésnél meg van adva, hogy mikor tud dolgozni az ember, a levelezőnek pedig pont az a lényege, hogy munka mellett tanuljon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!