Általános orvosi diploma után csak orvosi egyetem tanszékén doktorálhatok, vagy akár pszichológiai intézetnél is?
Én őszintén szólva eddig nem nagyon hallottam ilyesmiről (pszichológiára járok), úgyhogy rákerestem, és ez volt a legjobb dolog, amit találtam:
Eszerint elvileg van rá lehetőség, de hogy a jelentkezésnél mit hogyan számolnak, azt nem tudom. Szerintem próbálj meg utána nézni valahol (az ELTE oldalán pl. csomó letölthető dokumentum van, ami akkor is hasznos lehet, ha nem pont oda akarsz menni, de én hirtelen nem akartam mindent letölteni, bocsi), aztán ha tényleg nem egyértelmű, akkor írjál valamelyik suli tanulmányi hivatalának, hogy hol találhatsz erről pontosabb infókat.
Az első válaszolónak meg csak annyit, hogy orvosin elég minimális pszichológiát tanulnak a hallgatók, mi pedig nem visszük túlzásba a pszichiátriát, mert nem mindenki készül klinikai pszichológusnak, úgyhogy nem olyan hatalmas az átfedés, mint hinnéd.
Attól még, hogy a pszichológia szak valamiért a bölcsészkarra került, az még nem lesz bölcsészet. Ez is lehet kifejezetten tudományos, tárgyilagos dolog, főleg, ha valaki a kognitív irányba megy tovább.
Azt sem mondanám, hogy az orvos mindig feltétlenül többet tud egy pszichológusnál, csak ők más irányból közelítik meg a dolgokat, másféle kezelést nyújtanak.
Ha meg például a pszichoterapeutákra gondolunk (arra a képzésre pszichológia és orvosi irányból is lehet menni) akkor ott már tényleg alig van különbség.
Egy pszichológus sem hiszi orvosnak magát. De ezek közül te melyik képzést végezted el? Csak mert úgy tűnik, hogy egyiket sem.
Képzeld, pszichológián van élettan, emellett elég sok szó esik az agyterületekről és a hormonokról is. És nem, nem csak említés szintjén. Viszont senki nem állította, hogy ez eléri az orvosi szintjét, de a pszichológusok 95%-ának nem is az a dolga alapvetően, hogy ezzel foglalkozzon. Amúgy hány pszichológiai kutatást olvastál eddig? Ha jól sejtem, egyet sem. De magyarázd meg kérlek, hogy egy autizmus kutatás hogy tartozik a bölcsészethez.
Mivel feltételezem, hogy az orvosit sem végezted el, ezért megsúgom, hogy az orvosin minimális pszichológiát tanulnak. A Maslow-piramis megtanulása nem fedi le a teljes pszichológiát, bármilyen hihetetlen. Szerinted egy orvos mit kezd valakivel, akinek mondjuk tanulási zavara van? Képes esetleg családterápiát tartani? Nem vitatta senki, hogy az orvosin úgymond többet kell tanulni, ezáltal összességében többféle dologról tudnak. A pszichológiáról viszont elég keveset. Főleg mondjuk egy belgyógyász.
Szóval megint ott tartunk, hogy senki nem mondott egy rossz szót sem az orvosokra, sem a pszichológusokra, de természetesen mindig akad valaki, aki minden áron össze akarja ugrasztani a két szakma képviselőit. Úgyhogy ezt nagyon nem kéne, mert csak azt teszed vele egyértelművé, hogy sem orvosira, sem pszichológiára nem jártál soha.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!