Miért van felvételi?

Figyelt kérdés
Miért nem törlik el az egész retkes felvételit? Bár a pszichologusok szeretik ezt az időszakot, mert sok az idegroncs... És a legjobb, hogy nem is maga a vizsga a baj, hanem az, hogy a suliban a tanárok, a gyerek, a szülők, és még a háziorvos is. (hogy mi közük van hozzá azt nem tudom) Én attól félek a legjobban, hogy majd mindenki lesajnál, mondja, hogy csalódott bennem stb... (de lehet hogy nekem jó az az eredmény)6.-ban már írtam, de ez nem sokat segít.

2021. jan. 12. 14:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként meg úgy lehetne jobban csinálni, ha normálisabb oktatás lenne, ilyen egyszerű.

Ahol egy 14 évesnek nem Antigonét tanítanak, meg görög filozófiát, amit eleve nem tud felfogni még, meg ahol az általános iskolától kezdve nem a lexikális "tudás" értelmetlen és felesleges felhalmozására késztetnék a diákokat, amikor a Wikipédia megmond helyetted mindent, neked nem kell ezeket fejben őrizni feleslegesen, csak az elvet kell megtanulnod, hogy hogyan használd rendesen, vagy ahol nem a kötelező címszó alatt kellene olvasnod érdektelen, unalmas és irodalmilag sem kiemelkedő 500 oldalas regényeket, hanem választhatnál és olvashatnál akár Harry Pottert is. Kezdetnek ez is megtenné.


Nyugodtan jöhetnek a lepontozások, nektek ennyi a "fegyvererek". Egy retkes piros valami ott a válasz jobb alsó sarkában. Addig van örömötök, és addig érzitek magatokat kemény gyereknek, amíg azt nyomkodjátok.

2021. jan. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
79%
#11 jó, értjük, hogy szar a magyar oktatás. Mindenki tisztában van ezzel. És jogos is, amit írtál. De attól még a középiskoláknak választaniuk kell, hogy kit vesznek fel, és kit nem. És akár tetszik, akár nem, erre jelenleg a legjobb megoldás a felvételi.
2021. jan. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
74%

A lányom amikor hatodikos volt akkor az egyik kötelező olvasmánya a Harry Potter volt. Tényleg van mit javítani az oktatáson ezt aláírom.


A lexikális tudás bizonyos mértékig szükséges. Gondolj bele, hogy egy orvos az életmentő műtéted közben az anatómia atlaszt lapozgatja, mert ő lexikális tudást nem tanult csak gyakorlatit. Amit Te írtál az az egyik véglet amit én az meg a másik. Valahol az aranyközéputat kellene megtalálni.


Visszatérve az eredeti kérdéshez, a felvételihez. Bírálni a legkönnyebb bármit is. Viszont mondani egy olyan rendszert a középiskolai felvételihez ami mindenkinek jobb, mint a jelenlegi nagyon nehéz. Az ötletek legyenek az ország minden részén egységesen megvalósíthatóak, maximum annyiba kerüljön, mint a jelenlegi eljárás, a diákok jogai ne sérüljenek, az iskolák jogai se sérüljenek, a jelenlege infrastruktúra és humánerőforrás minimális változtatásával megvalósíthatók legyenek. Tehát várom a felvételin eljáráson ezen változtatnék kezdetű kommenteket.

2021. jan. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

Jó, senki nem azt akarja, hogy egyáltalán ne legyen felvételi, ezek szerint ti ezen lovagoltok. Én csak azt állítom, hogy az a felvételi akkor ér valamit, ha egy normális oktatási rendszerre épül. Így egy durva hasonlattal olyan, mintha téged mondjuk a négy alapműveletre tanítanának matekból, a felvételin meg integrálás deriválás lenne a feladat.

Egyébként meg egy sima szóbeli elbeszélgetés is megtenné, vagy egy pszichológiai/logikai teszt szerűség szerintem, motivációs beszélgetés jelleggel. Na de mindegy, nem is koptatom tovább a billentyűket, majd ha eltűnik ez a szocializmusbeli, maradi felfogású tanári gárda, akkor talán előrébb léphetünk egyet. Bár akkor is 20 évvel leszünk minimum lemaradva az aktuális állapotoktól, mert hát miért is oktatnának itt úgy, mint a skandináv országokban, ahol a feladat megértése a cél, és hogy saját magadtól választ tudj adni, nem pedig bemagolt mondatokat rávágni mindenre. Ott gondolkodni tanítanak, nem pedig felesleges dolgokat memorizálni. Ott készségeket fejlesztenek, nem pedig olyan "skilleket", amelyekre a technológiai és társadalmi változások miatt már nincs szükség, vagy nem olyan formában, mint régen. Ott 100%-ban számítana hasznosnak a válaszom, itt természetesen a magyar bégető birka mentalitás 0%-ra húzza le, ezzel pedig megbélyegezve, hogy valaha változás legyen. Mindig visszahúzza valaki azt, aki fel meri emelni a szavát, és le meri írni, hogy ez nem jó így. Így mindig is ezt a f.st fogjátok kapni, mert nektek ez a jó, ti nem felfelé hurrogtok a döntéshozó felé, hanem azt támadjátok, aki jót akar és változást.

2021. jan. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

Ennyi a nyomorékokról, ez is 0.


Idétlen ősmagyar, kommunista felfogású birkák. Törlöm is a kérdést a listámból, nem akarom tudni a továbbiakban hány nyomorulttal élünk még együtt ebben szerencsétlen országban. Fogadok, hogy fel sem bírjátok fogni a lényeget, és még mindig orr tartotok a kétbités kalacitásotokkal, meg a színvonaltalan oktatásunk által elsajátított 0 gondolkodásotokkal, hogy kell a felvételi, amikor már rég sz.rok rá és nem erről beszélek.


További jó beletörődést a nyomorba birkák, attól még igazam van.


Ui: aki birkának érzi magát, pontozza le ezt a választ is pls.

2021. jan. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig rohadt vicces, hogy elhiszed, hogy hasznos amit írtál.

A magyar oktatásról mindenki tudja, hogy szar. Szerintem senki nem is mondta, hogy jó, ahogy van. Viszont most a felvételiről volt szó, amivel szerintem nincsen nagy gond, mert ott NEM a lexikális tudás számít. Gyakorlatilag olyan szintű alap tudás szükséges a felvételihez, hogy egyáltalán nem számít, hogy ki, hányas matekból, vagy magyarból, mert megfelelő mennyiségű gyakorlással bárki írhat olyan felvételit, amit szeretne.

2021. jan. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!