Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Közeledik a pótvizsga, elakaro...

Közeledik a pótvizsga, elakarok kezdeni tanulni. Tanácsok?

Figyelt kérdés
Augusztus 25-én vizsgázom Irodalomból <11. osztály>. Nagyon félek. A tanárom kiadott egy lapot amin 11 költő neve szerepel mellette 2-3-4 vers, szöveg ami hozzátartozik és 4-5 sor, vagy max 1 oldalasak. Van még rá esélyem, hogyha nagyon belehuzok megtanuljam? Nagyon félek. Eddig csak halogattam halogattam, viszont most pánikba vagyok esve!
2010. aug. 13. 01:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ja és szerintem felesleges neki állni a költők/írók életrajzának. Elég ha tudod, hogy élt-halt, hol, mikor, hova járt iskolába, feleség/szerelmének neve. Mivel tudsz két évszámot, így tudsz egy történelmi korszakot is, ezzel is színesebbé tudod tenni a feleletet.


A verselemzésnek meg van egy mechanizmusa, vennetek kellett irodalomból. Elég azt tudnod, hogyan elemzel egy verset, milyen szempontok alapján, mire figyelsz, stb. Így egy ismeretlen költő ismeretlen versét is tudod elemezni. Az, hogy milyen verselésű, szerintem "felesleges" megtanulni, a végén úgy is összezavarodnál hogy most daktilus, jambus, trocheus meg mit tudom én mik vannak még =).

2010. aug. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
életrajzot nemkértek, 11 költőből 3 at letudtam a mai napon! Köszönöm mindenkinek a biztatást. Remélem jól fog elsülni ez a pótvizsga dolog. Ha megbukok végem
2010. aug. 13. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!