Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Közeledik a pótvizsga, elakaro...

Közeledik a pótvizsga, elakarok kezdeni tanulni. Tanácsok?

Figyelt kérdés
Augusztus 25-én vizsgázom Irodalomból <11. osztály>. Nagyon félek. A tanárom kiadott egy lapot amin 11 költő neve szerepel mellette 2-3-4 vers, szöveg ami hozzátartozik és 4-5 sor, vagy max 1 oldalasak. Van még rá esélyem, hogyha nagyon belehuzok megtanuljam? Nagyon félek. Eddig csak halogattam halogattam, viszont most pánikba vagyok esve!
2010. aug. 13. 01:23
1 2
 1/12 anonim válasza:
66%
most jut eszdbe nekedis tanulni?! hát igy játál
2010. aug. 13. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Sose késő nekiállni tanulni. De most már ne halogasd tovább, hanem ess neki. Esélyed is van bőven, mert lehet, hogy pont olyan dolgokat kérdeznek Tőled, amit éppen tudsz. Szóval kitartás és egy nagy kalappal a vizsgához!
2010. aug. 13. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Még csak 13.-a van, van egy csomó időd. Holnapra kialszod magad, megnyugtatod magad, h még van időd mind megtanulni, és szépen beosztod az időd, h mind beleférjen
2010. aug. 13. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát igen,ha előbb gondolkodtál volna..

DE SOSE BÁNJ MEG SEMMIT!!!

Nyugodj meg,aludd ki magad és aztán goo tanulnii:D

2010. aug. 13. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Határozd el magadat és tanuld meg amit meg kell, akkor tutira sikerülni fog.

Viszont, ha csak itt ott tanulsz akkor könnyen megszívhatod.


Sok sikert!

2010. aug. 13. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
két hetem volt 11.be az irodalom pótvizsára tanulni :) kb ugyanez a felállás, de nyugi,ha tanulsz menni fog :) ha nem tudod tökéletesre akkoris..pótvizsga az pótvizsga ott nem szivat senki
2010. aug. 13. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 kayl18 válasza:
én 8.-ban 10 tételt tanultam meg fél nap alatt, ha nem akarsz 1 évvel többet eltölteni a padban akkor tanulj, rengeteg időd van még
2010. aug. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Húzz bele!Kávé, zene, rágó, tea, folyadék mindig legyen nálad! Nyugodt környezet! Leülsz és írod ki a költőknek az életrajzát, hozzá verselemzések, kicsit a korszakról is, hogy el tudd helyezni időben.Vagy ezek már megvannak?

Ne félj,csak tanulj egész nap és pihenj is!!

2010. aug. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ne egy nap állj neki, hogy megtanulod a felét, vagy a harmadát, készíts TERVet, az nagyon jó. Beosztod, hogy ezt az x anyagot megtanulod y nap alatt. Minden nap megtanulod, ismételsz, irkálsz hozzá vázlatot. Szabadidődben ne msn-ezz, facebookozz, barátnőzz, pasizz, inkább fogj a tanulásnak neki, a továbbtanulás múlik (múlhat) rajta. Győzd meg magad, hogy 1 évet kell kibírnod és teljesen más lesz minden. ;)


Tanult költők verseit, hogyha szöveggyűűjteményből kell elemezni, akkor ott lesz, hogy mettől meddig éltek, de akár be is vághatod. A tankönyv kevéssé közérthetően fogalmaz, tehát abból nem ajánlom a tanulást. Inkább fogd meg a füzeted (ha írtál) és abból, vagy egy olyan osztálytársadét, aki jó magyarból (ötös és dicséri a tanár például) és tanulj abból, olvasd hozzá a tankönyvet (emelj ki kulcsszavakat) és fonj a feleletedbe egy keveset a SAJÁT VÉLEMÉNYedből, de úgy add elő, mint a tanár. Ne így: "Ezt a verset nem szeretem, szar volt olvasni." Hanem: "Számomra ez a vers nem a kedvencek közé tartozik, de Petőfi Sándortól kedvelem a ..., ..., és a ... (címek) verseket is!"


Sokan úgy jobban tanulnak, ha leírják amit tanulnak, mivel kevés időd van, így csak vázlatot írhatsz. Úgy ne menj el, hogy 1 leckét nem néztél át, mert azt fogod biztos húzni, van még rá bő 1 heted, ha naponta tanulsz 4-5 órát, nem lesz gond. :)


Kitartás. (Y)


19/F

2010. aug. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Jaj, hogy akarsz majd Te felsőoktatásban tanulni ilyen hozzáállással? Ott sokszor ennyi anyagot kell megtanulni egy tárgyból, de úgy hogy a többire is maradjon időd, mert ugye a zh-k jönnek egymás után (szó szerint), abba nem nagyon van beleszólásod...


Nyugodj meg, pihend ki magad, ma kezdj el egy tervet készíteni, hogy melyik nap mit akarsz megtanulni, és addig nem hagyod abba aznap a tanulást, amíg meg nem tanultad. Ha úgy érzed, fáradsz, nem tudsz figyelni, menj ki, szívj el egy cigit (ha dohányzol), kutyázz/macskázz egy kicsit, sétálj, biciklizz, menj le a boltba tejért, egyél valamit, mindegy, csak ne TV meg számítógép legyen, mert ott ragad az ember... Egy fél óra múlva megint ülj neki. Ha végeztél vele, egyrészt büszke leszel magadra, hogy megcsináltad amit kitűztél magad elé aznapra és nyugodtabban töltheted el a napból hátralévő időt.


Most viszont ha tovább halogatod, egyre nehezebb dolgod lesz. Ne "Ej, ráérünk arra még" Pathó Pál úr felfogásban gondolkodj. Mert akkor "még ráérek, még mindig ráérek, már nem érek rá nagyon, már nagyon nem érek rá, már minek kezdjek tanulni" történet fog megesni.


Sok sikert a pótvizsgához, aztán majd írd le, hogy mi újság lett.

2010. aug. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!